Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petata

    őstag

    válasz greyslay #14354 üzenetére

    Ezt így szerintem csak az tudná megmondani, aki használta mindkettőt huzamosabb ideig, viszont a fórumon nem nagyon hinném, hogy van ilyen, mert a 'nagyok' csak professzionálisabb kijelzőket tesztelnek, szóval leírnám a dologról a véleményem:
    1. Már 8ms-től (akár több is...) minden monitor alkalmas játékra (kivéve talán a xVA panellel szereltek). Ez viszont nagyban függ a paneltechnológiáktól, mert egy IPS monitor lazán kenterbe verhet egy 2ms-os hiperszuper TN-t (felhoznám itt Isual sokszor emlegetett példáját az U2311h vs. XL24T-ről [hirtelen nem találom a linket]). Egy paneltech.-en belül is lehetnek ám eltérések. Pl a Dell U2311H/U2312HM/U2412M-ek sokkal ajánlottabbak játékra a maguk 8ms-ával, mint az U2410/U2711 (6ms). Itt jön képbe az input lag, ami szintén fontos, ha nagy gémerek vagyunk...

    2. Ha filmre is használjuk a megjelenítőt, akkor fontos lehet a frissítési freki. Ez a mai monitorok túlnyomó többségénél 60Hz, sőt, ebben az olcsó kategóriában talán csak az U2311H/U2312HM-et tudnám mondani, ami nem 60, hanem 72-t (az 2311-es 75-öt is) tud...(ezt ügyeskedéssel biztos sok monitornál el lehet érni, de ez már felesleges ide...) A legtöbb film 24fps-es (képkocka/másodperc), a 72 meg többszöröse a 24-nek, ez a lényeg...

    3. A márka:
    Nálad ugye Acer és Benq a két esélyes. Én egyformán jónak gondolom a gyártókat, de old_artist és Isual nem így vélekeznek a dologról (és gondolom nem véletlenül).

    Az első 2 pont azért fontos, hogy tisztában legyél azzal, hogy (játéknál) nem minden a válaszidő (~ez a gtg/g2g érték félrevezető lehet), filmnél meg nem az a lényeg...
    Összegezve: ~ha fontosabb a márka (megbízhatósága - milyen minőségű monitorokat ad ki a kezei közül), akkor vedd a Benq-t, de ha neked nagyon kéne az a 1.5", akkor dönthetsz az Acer mellett is.
    Utószónak pedig Isual, Nyugdíjas, old_artist javítsatok ki, ha hülyeséget írtam :B

    [ Szerkesztve ]

    I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

Új hozzászólás Aktív témák