Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Most szeretné új mobilt venni. Én Vodafone-os előfizető vagyok, és elsősorban feltöltő kártyás készülék érdekelne nem túl drágán. Ami árban számomra megfizethető a jelenlegi kínálatból, az a SonyEricsson W300i, és az Alcatel OC701. A Vodafone Live! menüből elegem van, a kártya független készülékeket pedig nem igazán ismerem, ill. viszonylag drágának tartom. Ami fontos lenne a telefonban; legyen benne Bluetooth, MP3 lejátszó, FM rádió, memória kártya bővítési lehetőség, lehessen rá számítógépről háttérképeket, csengőhangokat, játékokat feltölteni (ez utóbbi ha jól tudom minden Live!-os telefonban le van tiltva, ezért nem kell Live! menüs telcsi).
    Mit tudnátok ajánlani, a fenti kettőn kívül, ami nem túl drága, és megfelel az igényeimnek? :F

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    fateless:

    Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem, de az Live!-os, ezért kiesik (alapból játékok nem fogad pc-ről)

    AMD Power:

    Az abszolút nem tetszik, túl egyszerű, és hétköznapi a kinézete.

    Más:

    Most, hogy jobban szétnéztem, rákattantam az okostelefonokra. Viszonylag olcsón lehet megvenni a HP iPAQ 514 telefont, ami igazán tetszett, és ilyen kaliberű készülékre hajlandó lennék ennyit költeni. Viszont ha már 60.000.-Ft környékén veszek telefont, akkor szeretnék még komolyabbat, amiben van rádió, és GPS is. Tudnátok ebben segíteni, hogy hasonló áron milyen GPS képes telefont lehetne találni a piacon, ill. ehhez a HP-hoz hasonló tudású telefont nem lehet olcsóbban beszerezni? Megéri ez a gép az árát?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz fateless #2893 üzenetére

    Ennyiért inkább újat szeretnék, és klasszikus telefon formájút.

    Egyébként valaki felhomályosítana, hogy mi az előnye, és mire használhatók a Smartphone telefonok?
    Ezek pl. tudnak futtatni minden féle JAVA játékot, amit a pc is futtat?

    Még valami:
    Ha nem palm szerű telefont vennék, hanem hagyományos készüléket, akkor melyik lenne az a modell, ami tud MP3-at, van benne FM rádió, és a lehető legtöbb ingyenes játékot lehet fellelni hozzá a neten?

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Valaki fel tudná sorolni az összes, hazánkban kapható (magyar nyelvű) GPS vevővel rendelkező mobiltelefont?
    Én kb. 3-at találtam, de gondolom ennél több is létezik idehaza :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Viktor0610 #2939 üzenetére

    Lehet, hogy én vagyok a béna, de a SpeedShop oldalán csak 15 készüléket találtam a keresővel, a PDAmania oldalán meg kb. 35db-ot, de árak nélkül. De úgy érzem, ez a két lista sem teljes, mert olvastam már célzásként konkrét típus nélkül SonyEricson-ról, Motorola-ról, és pár Nokia-ról, amiben van GPS vevő, de ezek egyik oldalon sincsenek felsorolva. Szóval ezért kérek segítséget, mert ez korán sem a teljes lista. A google barátom is hallgatag e téren, akárcsak a PH! saját keresője. Ha én vagyok a béna, kérlek segíts keresni, és add meg a találatok linkjeit.
    Angol oldal nem érdekel, csak magyar, mert itthon szeretnék gépet venni, és nem a tengerentúlról rendelni :B
    Ja és ami még fontos, lehetőleg mobiltelefon formája legyen, mivel ritkán utazok, de sokat telefonálok, és ebben a felállásban fontos, hogy kis méretű legyen...
    Egyébként ami miatt még segítséget kérek az az, hogy most döntöttem el, hogy kell egy okostelefon, de ha már lúd, akkor legyen kövér, és legyen benne GPS, és kompatibilis legyen az iGO-val (a legjobban annak örülnék, ha 3d-s iGO 8(?) is elfutna rajta). Ebből adódóan nincs a telefonokban tapasztalatom, mert eddig nem érdekelt, ezért is kérem a segítséget..

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Viktor0610 #2941 üzenetére

    Köszönöm szépen :R
    Ebben a listában vannak tetszetős készülékek is, máris utánakeresek, hogy mik szerezhetők be itthon :)
    A HP iPAQ514, ill. 600-ról mi a véleményed?
    Az 514-hez csatlakoztatható külső GPS antenna, és lehet rá tenni valamilyen szoftvert?
    A 600 (614?)-ban van gyárilag GPS antenna, de dupla annyiba kerül, mint az 514, viszont azt nem tudom, hogy ezen van-e alapból navigációs szoftver.
    Az iGO biztosan nem fog felmenni egyetlen telefon formájú eszközre sem?
    Mit tudnál ajánlani helyette, ami szintén jól müködik, és MO., valamint valamennyi kelet európai ország részletes, legalább város szintű (de jobban örülnék utcaszintű térképnek), amolyan lapozgatós autós térkép pótló térkép fellelhető hozzá?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Nem hittem volna, hogy ilyen sikeres lesz a topicom, hogy második sorozatot is megér :DD
    Igaz, ezt a másodikat már nem én nyitottam meg, de sebaj :DDD
    Nos azért írok ismét, mert újból telefon csere előtt állok.
    Két típus között vacillálok, az egyik a Nokia 5300 (nem röhögni, nekem bejön a stílusa), és a Sony Ericsson W580i.
    Valaki fel tudná sorolni a lényeges tudásbeli különbségeket a két telefon között?
    Esetleg valaki tudna ajánlani nem túl drága, elsősorban csuszkás kivitelű, videó lejátszóval rendelkező MP3 lejátszós, FM rádiós telefont? Netán a fenti kettő közül tud valamelyik filmet is lejátszani? Nem a saját kamerával felvett filmekre, hanem DivX-ből, vagy DVD-ről a telefon képességeinek, és fájlhasználatának megfelelően átkódolt filmekre gondolok :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Van most jó akció a Vodánál, és szeretnék venni egy érintő képernyős telefont.
    Két lehetséges alternatíva van a számomra,
    LG KP500. 16.970.-Ft
    Samsung S5230 17.990.-Ft
    Melyik éri meg jobban az árát (az ár nem elírás!)?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Pongini #14521 üzenetére

    Köszi mindenkinek! :R
    Olvasgattam, és a Samu a menüje alapján, illetve élőben a kinézete alapján is jobban bejött volna, de...
    Elnéztem a Voda akciót, és csak az LG-re érvényes a készülékcsere akció :W
    Most elmegyek LG topicot olvasgatni, és ha pozitív, megyek, és megveszem :U
    Azért nekem nem mindegy, hogy 17, vagy 28... :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Mégiscsak megvettem ma az LG KP500 telefont.
    Hiába a kritika itt, meg pár helyen, azért jókat is olvastam róla, és a Voda akcióban egyáltalán nem tűnt drágának a fórumokon felmerült hibái ellenére sem.
    Alternatíva meg tudtommal nem létezik, mert nincs még egy érintő képernyős telefon 17,000.-Ft-ért…
    Az első szárnypróbálgatások alatt határozottan tetszik, de igazán majd holnap kezdődik a nyúzópróba, mert ma csak addig tapiztam, amíg le nem merült a gyári töltése. Most van a 12 órás (vagy 16?) nagytöltésen.
    Belassulást, pontatlanságot nem tapasztaltam, mindenre jól reagál kézzel és a mellékelt ceruzával is.
    A zene, csengetés, beszéd hangereje egyáltalán nem halk. Én is jól hallom a másik félt, és ő is engem. Ami picit fura, az a zenelejátszó hangerő szabályzója, mert nincs kirajzolva a max. hangerő körvonala, hogy meddig lehet hangosítani, de az alapérték kb. félállásban van. Szerintem elég hangos, és meglepően jól szol alapbeállításban is. Kipróbálgattam a beépített hangszínszabályzó stílusait is, de inkább rontott a hangon, mint javított. Ami feltűnt, sokkal hangosabb csengetésben, mint a régi Samsung SGH660x mobilom, és sokkal jobb a külső hangszóró minősége, mint a SonyEriccson F305 hangszórója.
    Összességében nem rossz, de a nagy tesztnek majd napokon belül állok neki, ha lesz pici időm rá. Eddig tetszik a telefon, és a játékok is szupik amik benne vannak, de remélem fogok még sok jó progit találni hozzá a neten is.
    A mozgásérzékelője nagyon jó működik, az SE F305 telcsit is azért vettem meg, mert mozgásérzékelős játékok vannak hozzá, na meg az ugye elvileg egy játék telefon, de ez az LG messze jobb nála mozgásérzékelőben, és a játékai is élvezetesebbek (talán a nagy képernyő miatt is), mint az SE F305 játékai.
    Remélem később sem lesz vele gondom, és megcáfolja a telefon a kezdeti félelmeimet, és a neten olvasott negatív kritikákat :)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Sly Bp. #14587 üzenetére

    A hosszú távú használati tapasztalatokat is megírom majd. Remélem, a belassulás csak szoftveres bug volt régen, ha nem, akkor majd kivárok (vagy váltok) :U
    iPhone... Nem kéne egy trabit egy mercihez hasonlítani, hiába autó mindkettő :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Sly Bp. #14599 üzenetére

    Igen, ez az első.
    Még szűz vagyok ezen a téren :B
    Az iPhone-on én is gondolkoztam, de ami ingyen is elérhető a neten legálisan (nem warez), azért miért fizessek (pl. játékok)?
    Nekem a nagy vágyam egy olyan teló, ami:
    -érintő képernyős,
    -legyen benne műhold vevő, és akár gyárilag telepített navigációs szoftver (bár a progi részletkérdés),
    -fussanak rajta az átkonvertált filmecskék,
    -lehessen hozzá jó sok ingyenes játékot letölteni a netről
    -és legyen benne DVB-T/MPEG4 tuner, amivel szabadon foghatom valamennyi magyarországi földi sugárzású digitális tv adást.
    -esetleg WiFi is lehetne benne a net miatt, na meg rádió, de ez a kettő nem feltétlenül fontos, bár jól jönne néha, főként a rádió.
    Ha viszont csak a tv, és a net között kéne választani, akkor egyértelműen tv-tunert választanám! Talán még a rádió helyett is… :B
    Ja, és mindezeket külső ketyerék nélkül tudja!
    Na ezeket az igényeimet még az iPhone sem tudja kielégíteni, ezért nem vettem meg, bár nagyon be voltam indulva én is rá :U
    Az LG-ben tudok filmet nézni ha igaz (bár ezt még nem próbáltam), játékok terén tök jókat találtam már most hozzá, és mind a 3 futott amit feltettem (mindegyik az Omnia Samuhoz volt, de csak ehhez találtam kapásból 240x400-as felbontású játékot). Szóval az 5-6 vágyamból 4 megvan: az érintő képernyő, az ingyenes game, a rádió, és a videó (ha igaz).
    A többit, hogy mikor, melyik mobil elégíti majd ki, az még a jövő zenéje, de amiben biztos vagyok, nem szeretnék egy laptop árát mobiltelefonra költeni!
    A telcsi, legyen telcsi áron, max. 30.000.-Ft előfizetéssel!
    Ha majd ilyen áron találok egy jobbat, pontosabban egy olyat, ami kielégíti az igényeimet, akkor repülni fog az LG gondolkozás nélkül :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Warek #14626 üzenetére

    Kiesett.
    1: Vodás vagyok
    2: Az a díjcsomag gondolom nem havi 1500.-Ft :(
    3: A digi tv vevő nélkülözhetetlen! Nekem a 3" bőven elég, és miért fizessek egy szolgáltatónak olyasmiért, amit ingyen is lehet fogni, ha tudja a telefon :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Két telefon között őrlődök, és szeretnék segítséget kérni a „jó” döntés meghozásához.
    Ez a két telefon a ZTE Blade, és a Motorola Dufy.
    Az utóbbi időben nagyon sok tesztet, videót néztem ezzel kapcsolatban, és minden mást kizártam az ára, és/vagy a tudása, illetve hardveres gyengeségek miatt.
    Ez a két telefon maradt, ami a többi alternatívához képest a legjobb, legtökételesebb kompromisszumot nyújtja számomra.
    És itt elérkeztem a döntési nehézségekhez.
    A ZTE olcsó, és nem is olyan gyenge hardver. Sok telefon 2x ennyiért sem nyújt többet, mert vagy prociban nem erősebbek, vagy kijelzőben gyengébbek, vagy mindkettő egyszerre.
    A Motorola Dufy erősebb procival, külön GPU-val, és bár kevésbé lényeges, de IP67-es biztonsági rendszerével abszolút csúcsvételnek érzem 100.000.-Ft alatti áron. Ennél jobbnak csak a Samsung Galaxy S.t, pláne a Glaxay S II-t láttam, de az már túllépi a 100.000.-Ft-ot, amit én nem is tudok, de ha tudnék is, sem költenék el egy telefonra.
    A kérdésem az, hogy a Dufy ér-e 2x annyit, mint a Blade, ha az IP67-es besorolást nem, hanem csak szigorúan a hardverbeli különbségeket nézzük?
    A Blade mennyire gyenge játékra így, hogy nincs benne külön GPU?
    Hosszabb távra, legalább 2, de ha beválik akkor akár 4-5 évre tervezve, melyikre érdemesebb költeni? Használtpiaci eladáson nem gondolkozok, mert ha oda is kerülne a sor évek múlva, nem hiszem, hogy jelentős összeget kapnék érte a használttelefonos cégektől. Ezért az amortizációs költség nálam a telefon teljes ára; 28.000.-Ft szemben az 56.000.-Ft-al (Blade, vs. Dufy).
    Szóval, szerintetek, melyikben érdemesebb gondolkozni; vagy várjam meg a ZTE Skate-t? :F
    Hogy mire kellene az okos telefon?
    Üres óráimban a munkahelyen picit netezni, leveleket olvasni, esetleg a PH!-t böngészni, játszani (kizárólag az ingyenes játékokkal, nem szeretem a fizetős dolgokat, mert akkor inkább kézi konzolt veszek), ha már van benne, akkor legyen jó GPS navigációként is autóban és gyalogosan, valamint online tv-t (videotárak, és YueTube), valamint online rádiót (pl. MR1 hangtár) is tudjak rajta hallgatni. Egyéb igényem nincs, ennél komolyabb dolgokra nem akarom használni a készüléket. Na jó, még a határidő napló esetleg, ami fontos lehet, és a jegyzetek készítése, emlékeztetők írása, illetve esetleg egyszerű World szövegek létrehozása, már ha nem túl nyögvenyelős gépelni egy virtuális billentyűzeten.
    Nos ezekhez a felhasználásokhoz keresek egy megbízható, szórakoztató, irányt mutató telefont. :B

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Ismét itt vagyok.
    Nemrégiben feltettem a kérdést, hogy ZTE Blade, vagy Motorla Defy.
    Sajnos közben szürkült a kép, a Defy egyszerűen beszerezhetetlen a Vodafone-nál, annyira ritkán, és kevés érkezik belőle, hogy hosszú várólista alakult ki a cégnél a telefonra.
    Így hát az előző kérdésem ismét aktuális; milyen telefont vegyek? :F
    Azárt megadok pár infót, és egy kis ismétlést az elvárásaimról, hogy ne kelljen visszakeresni az előző beírásomat.
    Amire használnám; üres óráimban a munkahelyen netezni, leveleket olvasni, játszani (kizárólag az ingyenes játékokkal, nem szeretem a fizetős dolgokat, mert akkor inkább kézi konzolt veszek), ha már van benne, akkor legyen jó GPS navigációként is autóban és gyalogosan, valamint online tv-t (videotárak, és YueTube), illetve online rádiót (pl. MR1 hangtár) is tudjak rajta hallgatni. Ezeken kívül ami még esetleg fontos lehet, bár biztosan nem annyira, mint az előzőek, az egy jól használható határidő napló, valamint jegyzetek, emlékeztetők, esetleg egyszerű World kompatibilis szöveges dokumentumok készítése, amit utána gépre tudnék menteni (már ha nem túl nyögvenyelős gépelni egy virtuális billentyűzeten).
    Hogy picit még konkrétabb legyek, meghatároznám a financiális keretet.
    Az alsó hang, aminél olcsóbb Androidos telefont nem szeretnék venni, az a ZTE Blade (az olcsóbb a Vodafone 845, ami szóba sem jöhet), a felső, de már nyögve nyelős kategória a Samsung Galaxy Ace. Ennél drágább telefonra nem futja, bármennyivel jobb is :U
    Ez a Vodafone árlistájában 28.990.-Ft-ot, és 64.990.-Ft-ot jelent 2 éves hűségidő meghosszabbítással. A kettő között fellelhető telefonok ebben az árlistában találhatók.
    A segítségeteket, és a véleményeket előre is köszönöm :R

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Domxc #32123 üzenetére

    "...olcsóbb kategóriás GS szintű mobil."
    Bocsánat, kicsit suta vagyok :U
    Mit rövidítettél a GS jelzővel? :F

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Képzeljétek, amíg nyűglődtem, lett a szolgáltatónál Defy :U
    Csakhogy letettem róla, az alábbi okok miatt:
    1: a magyar nyelvű oprendszer hiánya, és talán soha meg nem érkezése miatt
    2: és ez a nagyobb gond, a bőszen hirdetett IP67 minősítés ellenére, ha a telefon beázik, vagy mechanikailag sérül, az a gyártó álláspontja szerint, azonnali garanciavesztéssel jár.
    Vagyis semmivel nem nyújt többet a telefon az IP67 minősítés ellenére, mint egy nem IP67-es készülék. Így már nagyon nem szimpatikus a Motorola telefonja :W
    A Galaxy Ace-en én is gondolkoztam, de a tesztek eléggé kétértelműek. Egyrészt ki van hangsúlyozva, hogy a telefonban lévő CPU és GPU páros „röhögve” megbirkózik az Android 2.2-es rendszerrel, utána viszont ennek ellentmondva az is ki van hangsúlyozva, hogy azért ez a proci elég gyengécske, a mezei animált háttérképek is annyira leterhelik, hogy döcögőssé, akadozóvá válik a telefon használata miatta. Az már csak hab a tortán, hogy bár a 2.2-es Android támogatja a Flash-t, ezen a hardveren az is reménytelen, mert még a Flash lite-t sem bírja el a rendszer. :(
    A telefon szép, a Gorilla Glass csábító, de a gyenge CPU-GPU páros lelombozó, pláne az előfizetéses 64.990.-Ft-os árához képest :W
    Egyáltalán létezik olyan középkategóriás telefon, ami azért használható is, és nem fekszik ki egy kis játéktól, vagy egy animált háttérképtől, vagy ilyen telefon csak a csúcsosztályban, 100.000.-Ft körül érhető el? :F
    Kezdem elveszíteni a hitemet ezekben a telefonokban, mert az számomra nagyon elkeserítő, hogy csak egy Laptop áráért lehet normális telefont kapni :O

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák