Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz ctu #62277 üzenetére

    Nekem ezekkel a készülékekkel nincs konkrét tapasztalatom, Fujitsu LTCA-m van, 3,5kW, túlméreteztem a lakásomhoz képest...de az itteniek alapján szerintem megéri a nagyobb összeget a Mitsubishi.
    Sajna én is bedőltem annak hogy ha fő fűtésre kell akkor -25-re méretezzek, de igazából kevés idehaza azok a napok amikor tényleg -15 fok alatti effektív hőmérséklet van, még akkor is ha szabadtéren álló családi ház. Ha meg lakás, akkor bőven jó.

    A -15 azt jelenti hogy alatta nem garantálják, de nem azt jelenti hogy egyáltalán nem fog fűteni, a tapasztalat hogy akkor is megy, csak rossz hatékonysággal, de még mindig erősebbel mint egy sima mezei hősugárzó.
    Továbbá ami -25ig van méretezve, ott -25-ben is van még kakaó arra az esetre, hogy ha egy 3 órás áramszünetet követően a kihűlt ingatlant fel kell fűteni mondjuk 10 fokról 22-re újra, úgy hogy közben a kinti hideg miatt a falak szívják el a hőt.
    Ennek megint kevesebb az esélye, bár erre az esetre a cirkó esetében is be kell üzemelni egy szünetmentes tápegységet jó hosszú áthidalással hogy a benne lévő vezérlő ne állítsa le az egységet. De ha van cirkód, akkor eleve a -25 esetén simán tudod együtt használni a 2 rendszert, meg a szünetmentes is kötelező kellék manapság. :D

    Amit még érdemes csekkolni, hogy hátha megtudod élőben hallgatni a mostani átmeneti időben hogy melyik milyen hangos. Nagy hidegben pl az én Fujitsum eléggé halk a kültéri, de ilyen átmeneti időszakban nem, mert a kültéri ventilátort fel kell pörgetni a megfelelő hőmennyiség kialakulásához.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák