Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elfelejtette

    veterán

    válasz hunaqua #43693 üzenetére

    Nekünk C&H klímát szereltek, mert azt preferálta a cég, akik rakták(gondolom ezen van a legnagyobb hasznuk), ha tudtam volna, akkor valahonnan összekapartam volna még 50ezret, és Fujitsu-t rakatok fel velük fűtésre...

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • rígel

    őstag

    válasz hunaqua #43693 üzenetére

    Kezdem azt hinni hogy valami érdeked fűződik az Rcool eladások növeléséhez, annyira nyomod. Én megtanultam az évek során, hogy semmilyen terméket, szolgáltatást nem ajánlok (feltétel nélkül meg végképp) ismerősöknek, mert lehet hogy ami nekem nagyon bejön, azzal más meg megszívja. Lehet az Daikin, Pana, vagy éppen Honda, Toyota, hogy csak a japánoknál maradjunk. És aztán én leszek a szar, mert én ajánlottam. Szóval csak óvatosan.
    Nézd, bármilyen műszaki termék vélt vagy valós presztízsét, ezzel eladhatóságát a felhasználók sokaságának véleménye határozza meg. Ezzel a fejekben kialakul egy szinte kiirthatatlan elképzelés, egyes márkák esetében ezt akár mítosznak is lehetne nevezni.
    De szerintem te ezt pontosan tudod, ha az autó szektorban keresed a kenyeredet, mert ez ott igen erősen jelen van.
    Klímák esetében is van egy hasonló, (japán klímák jók stb) van a fejekben egy valós vagy vélt minőségi sorrend, és ha egy gyártó előrébb akar kerülni, azért kurva keményen meg kell dolgozni.
    Marhára nem elég, hogy 1-2 önkéntes, vagy fizetett ember elkezdi nyomatni a terméket, mert lehet az akármilyen jó, így csak visszatetszést ér el. De általában amit így kell nyomatni, az egy rakás szar. És ez magánvéleményem, kéretik úgy kezelni.

    [ Szerkesztve ]

  • LanyUs

    senior tag

    válasz hunaqua #43693 üzenetére

    Ebben sajnos nincs igazad. Itt a fórumon soha nem szarozták még le senki gépét! Az viszont, hogy nem azt ajánlja, ha nála bevált egy pana, mitshu, fuji vagy daikin az inkább az Ő érdeme, mert jót akar az ide látogatónak. Azért ugye azt szabad, hogy elmondhassa, ha rádobsz 50e-rt, akkor megfelelő suporttal rendelkező gépet vehetsz!
    Jellemzően az az eset szokott előfordulni, hogy midea, rcool, genex, whirpool, stb. tulajdonos kiakad, hogy miért nem az Ő gépe van ajánlva és nekiesik Mindenkinek itt. Élő példaként bizonyítottad is. Nem célom a parttalan a vita senkivel. Béke :R És szerencsére ezen tulajdonosok közül szinte egyik sem teszi a fentit! :R

    Ui.: én régebben elmondtam a véleményem a Fisher ART gépekről. Akkora flame, trollkodás indult el velem szemben, hogy ihajjj. Szóval pont nem a megfelelő gépek ajánlóival van itt a gond...

    [ Szerkesztve ]

  • pjen

    félisten

    válasz hunaqua #43693 üzenetére

    A hitachi, toshiba gépekről senki nem írt semmi rosszat.Nincs gyári képviselet ezért az alkaörész beszerzés nehézkesebb lehet.Mindíg az a jelszó, ha lehet japán legyen,Wyndi nél daikin. ha anyagi okokból muszáj kiváltani akkor polár.Nekem panasonic klímáim vannak arról se írt egy rossz szót se.Az én klímásom azt favorizálja.

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz hunaqua #43693 üzenetére

    Én ahogy észrevettem, itt a környéken aki Rcool-t szerel, az csak azt hajlandó szerelni. Aki Gree-t az csak azt. Aki Mideát azt csak azt.

    Aki pedig Japánt, az nem igazán akar a fentiek közül bármit is szerelni. Egyrészt nem ugyanazt a célközönséget mozgatják meg a fent nevezett klímagyártók. Hűtenek, fűtenek, hangosak, nem a legszebbek, de legalább olcsók.

    Saját tapasztalat:
    Gree kettő is van itthon. Hangos beltéri és kültéri is. Morajlik az egész fal. Mondjuk nem érdekel, mert az egyik az étkező falán van, a másik a nappaliban(de az is az étkező falára lett húzva a padláson keresztül). Huzamosabb ideig egyiket se hallgatom, se nem alszom mellette.
    Fodrászomnál Midea van. Pár év alatt a fehére burkolat sárga lett. Hangos, de teszi a dolgát.

    Polár van havernál. Igazából hangos, de teszi a dolgát.

    Az meg ,hogy Windy nem akar RCool-t és más dzsunka gyártók gépeit szerelni, az biztos, hogy nyomós okkal történik.
    Aki 15 -20 éve szerel klímákat, az jól körüljárja az új gyártók termékeit, hogy neki belefér-e a minősége ahhoz, hogy forgalmazza, és valamihez a cég nevét adja. :U
    Egyszerűen nem az az árkategória, és nem azokat az igényeket képviseli(az olcsóbb klímák), amiket ő kiakar szolgálni minőségin és amihez a nevét adja.

    Ettől függetlenül szerintem senki nem járt rosszul, akinek Windy egy kicsit drágább gépet ajánlott az olcsó kínai helyett.

    Amúgy meg gondolom neked is megvannak a gyártók, termékek, amiket használsz, és nem fogsz csak úgy hasraütve hirtelen mást szerelni, vagy forgalmazni, mint ami jól bevált.

    Kb mint a kínai telefonok.. azok között is vannak jók és jobbak, de vannak nagyon szar minőségűek.. de még itt a fórumon is találsz olyat, akinek megfelel az a fos is, mert neki nincs ingeranciája jobb gépre.

    Ettől függetlenül szerintem mindenkinek el van itt mondva a topikba, hogy mi az ajánlott, amivel biztos nem lő mellé, és onnantól szíve joga, hogy mit szerel fel.

    Most gondold el, ha a te ajánlásodra elkezdenének az idetévedők RCool-t szereltetni, mert neked 2 megfelelt. Aztán jönne vissza 10-ből 5, hogy ez meg az szar..

    Szóval arra akarok kilyukadni, hogy nem véletlen meri ajánlani Windy bizonyos gyártó klímáit, mert ahhoz meri adni a nevét és ajánlását, hogy azzal 99.99% nem lesz gond. Ha meg lesz is gond, azt meg lehet oldani valószínűleg egyszerűen és gyorsabban, mint valami alsóbb kategóriás gyártó termékével, amihez nincs alkatrész, vagy azt se tudják, hogy mit hogy lehet szétszerelni, mert annyira szarul van összerakva.

    Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy te vállalnád a nevet, hírneved, megélhetésed, ha abból élnél, hogy RCool-t forgalmazol?

    Szerintem csak akkor, ha biztos vagy benne és tudod garantálni, hogy az jó lesz.

    Windyék főként japánokkal tudják és merik vállalni ezt, ő erre tette fel a hírnevét. Megértem, hogy nem kezd el forgalmazni _számára_ nem megfelelő háttérpotenciállal rendelkező gyártó termékeit.

    Én is hiába szeretem a Xiaomit, és használjuk a családban megelégedve. Senkit nem fogok megtéríteni, hogy Huwawei hlyett meg Samsung helyett használjon azt, mert, ha nem válik be neki, én vagyok a szar. Ezért nem ajánlok már senkinek semmit. Véleményt lehet alkotni, aztán döntse el mindenki maga, hogy mit rakat fel.

Új hozzászólás Aktív témák