Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lopeti

    újonc

    válasz Male #20804 üzenetére

    Az indexes fórumon írogattam már róla.
    2 db van belőle, egy 9-es és egy 12-es.
    68 m2-t fűtök velük, különálló, földszintes közepesen szigetelt házat, egyéb fűtés alternatíva és rásegítés nélkül dolgoznak.
    Ez a második telük, ami igazából egy "vicc"-tél az előzőhöz képest, amikor is lehetőség volt valódi hidegekben tesztelni őket.

    A tapasztalatok röviden:
    Nagyon tudnak fűteni, és azt mindig viszonylag forró levegővel teszik. Ezt úgy értem, hogy legjobban leszabályozva is legalább 20 fokot emelnek a beszívotthoz képest (nagy ventilátor fokozaton), ha ennél kevesebb a fűtésigény, akkor a ventilátor+gép megáll, és szakaszosan fűt tovább.
    Ennek hátránya, hogy ki be kapcsolgat szegény az enyhébb időben, előnye pedig, hogy nem huzatozik soha 45 fok alatti kilépő levegővel.

    Amikor viszont kell nagyon a fűtés, akkor rendesen odateszi magát. A legnagyobb hideg, amiben mértem -18 fok volt amikor is 25 fokot szívott be, és 53 fokot tolt a legnagyobb ventilátor fokozaton (550 m3/h), miközben 1400 W-ot vett fel. Odabent tehát észre se venni, hogy kint mennyire van hideg, gyakorlatilag ugyan azon a hangerőn fűt, a kompresszor zúgását ilyenkor se hallani beszűrődni. És ami különösen megnyugtató, hogy nem fárad el, tehát nem vesz vissza mint mondjuk a TURBO fokozatból szoktak egy idő után a gépek, ha odabent kell a meleg, akkor nagyon tud dolgozni akár napokig is maxon. Erre szükség is volt tavaly januárban, amikor volt olyan néhány napig, hogy a legmelegebb is -10 fok volt, éjjel meg jött a -18.

    Hűtés üzemben viszont nagyon képes leszabályozni. Ilyenkor még a kültéri ventilátorát is teljesen lelassítja és éppen csak "dorombol". A fogyasztása ilyenkor 150W körüli.

    Összességében elégedett vagyok vele, mert már tudom, hogy nem fogunk fázni mellette legyen akármilyen hideg. Simán kinézem belőle, hogy -30 foknál is röhögve fűt.

Új hozzászólás Aktív témák