Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    válasz arnyekxxx #70283 üzenetére

    Köszi... :)
    Ez nagyon ismerős, ez a marketinges szöveg. Mintha hallottam/olvastam volna már másik kínai gyártóktól is.
    Más:
    Na de mindegy is. Napokban voltam a pécsi Rotovill üzletben. Kint, az üzlet parkolójában ott állt kettő céges autó, jó nevű, elismert és patinás klímás cég logójával. Majdnem Ők telepítettek nálam, de nem tudtunk időpontot egyeztetni amikorra én szerettem volna, így más telepített. Amíg vártam a soromra, hallottam az egymás közötti beszélgetést az előttem álló szerelők között, majd a szerelők és a bolti eladók között is. Megrendelt garis csere alkatrészekért jöttek sorban és persze AUX volt a téma. (Rotovill az AUX hivatalos hazai forgalmazója) Mérgelődtek, hogy az utóbbi időben egyre több az AUX garanciális javítás. Nem azért voltak morcosak, mert alkatrészeket vagy részegységeket kellett cserélni, hanem a munkaidő egyre nagyobb része a garanciális javításokra megy már el. Régebben alig volt ezekkel baj, mostanában meg már többször is már a telepítéskor gondok vannak...Ahogy kivettem a beszélgetésből, elég nagyot esett a minőségük. Példának, ezt hallottam is: - a beltérinél amikor a klíma gáz csöveket csatlakoztatják, a menetek azok vagy nem voltak vagy csak menetnek néztek ki vagy mintha valaki összelapította volna. Rögtönözni kellett, levágni és forrasztani meg hasonlók...De soroltak még egymásnak más gyártási hibákat is.
    Ez volt a Hisense TV-knél is. Bejöttek olcsón évekig, majd megdrágultak és romlott a minőség. Tesco és az Euronics forgalmazta sokáig, mára a Tesco már kivezette a választékból, mert egyre több gararis cserére hozták vissza a Hisense TV-ket. Gondolom a Hisense a klímáiknál is hasonló lehet ....

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz jani0625 #70299 üzenetére

    Szia!

    A gyári számából a klímának beazonosítható, hogy hazai forgalmazótól van-e vagy külföldi. De ha minden áron kintről akarsz klímát behozni, a Román emagot kerüld!!!
    Én tavaly év elején több jó referenciával rendelkező klímás cégtől kértem ár ajánlatot (Pécsen) a tavasszal esedékes telepítésre, amikor kijöttek, volt még annyi idő beszélgetni, megkérdeztem Tőlük ezt a külföldről vásárolt, de hazai klímásokkal való telepítést. Többségük azonnal elzárkózott ettől, nem vállal ilyet, ha valaki mégis, akkor jóval drágább áron telepíti és csak a szerelésre vállal 1 év garanciát. Volt aki azt mondta, hogy ilyenekre ki sem jönnek hiába kéri az ügyfél...A valahol megvásárolt klímát nem fogja megjavítani a klímaszerelő, mert semmi köze az eladóhoz, ebben az esetben, csak a szerelésre vállal jótállást, a készülékhez semmi köze. Vagy mégis lenne ilyen, nagyon drágán tenné meg. Mivel garancia így nincs, ha kell alkatrész akkor azt saját zsebből állod plusz a szerelési/javítási/kiszállási költséget is persze.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Orlin #70323 üzenetére

    Szia!

    Nálunk a klímás cég, aki tavaly márciusban telepített, idén hívott március elején, hogy egyeztessünk időpontot az éves tisztításhoz. :) De az előző 10 évig használt régi klímánk karbantartásánál is minden évben időben megkerestek, pedig nem Ők telepítették és nem is kötöttem velük karbantartási szerződést. Egyszer Őket hívtam kié s utána mindig Ők jöttek, mert meg voltam elégedve velük.
    A társasházunkban Ők telepítettek több klímát is tavaly és tavaly előtt is, mindenkit megkerestek az esedékes éves karbantartás időpont egyeztetéssel. :K Valahogy ez így korrekt szerintem. 8000 Ft/év. Nem csak a szűrőket meg a hőcserélő bordázatát tisztították meg nálunk, (de gondolom a többi helyszínen is), hanem kivették a mókuskereket is és azt is lemosták a zuhany alatt, majd lefújták fertőtlenítő/tisztító spray-vel.
    Amikor nálunk telepítettek, utána teljesen feltakarítottak mindent, sőt előtte a bútorokat is szinte csak Ők mozgatták el majd tették vissza a helyükre. A többi lakásban is így dolgoztak... :K

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz Csöves #70333 üzenetére

    Ők azok: [link]
    A főoldalon a képen az ügyvezető igazgató látható, de Ő is kimegy dolgozni ha kell. Amikor anno egyeztettünk a felmérés időpontra, éppen valahol Szekszárd környékén voltak vállalati rendszert telepíteni. Nálunk hárman jöttek ki anno, de aztán az egyikük hamar elment egy másik címre így Ő maradt és egy munkása a telepítéskor.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Megmértem digitális hőmérővel a levegő hőmérsékletét, amit a klímánk beltérije fúj. 9,6 és 10,8 celsius fok között van. Ez jó így vagy ennél hidegebb levegőt kell/kellene fújnia?
    Lakásban jelenleg, most amikor mértem, 26-27 fok van és a klíma 22 fokra van állítva

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz ecaddsell #70476 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm.
    Most reggel kapcsoltam be a klímát és így van/volt a lakásban ez a 26-27 fokos levegő hőmérséklet. iA módra van állítva és a második legalacsonyabb fordulaton. Amikor már megy egy ideje akkor szépen lehűti a benti levegőt ~23-24 fokra, nem kell ennél nekem hidegebb, mert van amikor már a feleségem mondja, hogy fázik... :DDD . Reggeli bekapcsolás után JET Mode 30 percig utána átáll az iA módra esti lekapcsolásig.
    Szerk.: van a táviránytón egy Energy CTRL gomb, most néztem vele és a beltéri kijelzője 0,4 kW-ot jelez ki. Persze azt nem tudom, hogy mennyire pontos lehet, de támpontnak megfelel.

    #70475 Csöves
    Köszi ... :R
    Szomszédban van egy Polar, de az nagyon hideget fúj szerintem, bár 25 fokra van állítva de én fáztam a lakásban amikor át voltam. Valahogy azt nem lehet finoman állítani? Vagy a Polar az ilyen? Csak mint érdekességet írtam.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Pécs és a Tükebuszok oldalén a reklámok...
    Válassza a leghalkabb klímát a lakásába Midea-Midea az Ön klímája
    vagy a másik
    A legcsendesebb klímát szeretné? AUX klíma a választás.
    a harmadik reklám
    A világ legnagyobb klíma gyártójától válassza a leghalkabb klímákat. GREE klímák az otthonába

    Most akkor melyik az igaz...? :DDD

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Most akár 150 ezer forintot is adnak a régi klímakészülékekért ...
    [link]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Régebben volt már téma.
    Segítsetek döntenem, hogy melyik Teflon (PTFE) tatalmú sprayt vegyem. Ha majd jönnek a klímások tavasszal az éves karbantartásra, ezzel is szeretném ha kezelnék a klíma mókuskerekénél a tengelyt és a csapágyazást.
    Több találat is volt amikor rákerestem, de ott van az leírásban, hogy száraz kenőanyag és az is, hogy " olyan mozgó alkatrészek kenésére szolgál, melyek lassan mozognak és kis erőhatásnak vannak kitéve..." Viszont a klíma mókuskereke az nem az a lassú mozgás, ezért kérdezem hogy tudtok-e mondani konkrét márkából PTFE sprayt?
    Köszi szépen előre is a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Nagyon általános a kérdésem, bocs érte. Garanciális split klíma éves karbantartási díja kb. milyen áron mozog. Persze ez városonként és klímásonként változik, de milyen ár sávban gondolkozzak? 8 ezer, 10 ezer vagy még több?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz TeeJay #75266 üzenetére

    Szia!

    Gondolom ezt a 18dB-es zajszintet, azt akkor mérték, amikor a klíma ki volt kapcsolva, nem működött ...
    Tapasztalatom, hogy kellően óvatosan kell kezelni a kínai papíron és katalógusokban leírt értékeket, mert hajlamosak csúsztatni ... Legyen az bármilyen kínai termék. Papír sok mindent elbír.
    Csak egy példa, de tényleg csak példának.
    Kínai zoknin az adatok, Ázsia Centerben vásárolt: 78% Pamut, 20% Poliamid, 2% Elasztán
    Leteszteltük és elemeztük az összetételt (szerencsére lehetőségem van rá), a valós értékek enyhén szólva is nagyon eltérőek: 87% Poliamid, 1% Elasztán és 12% Pamut! Garantált a láb izzadása.
    Na de nem offolok tovább.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák