Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gulyasa

    őstag

    A problémám a következő:

    Van egy ősrégi Mio C520 autóba való GPS-em. A saját akksija igen megfáradt már szegény, önmagától nem sokat bír/bírna autózás közben (max kb fél óra). De mivel az ilyet úgyis autóba való 12V-ról működő adapterrel szokás használni, amely aztán USB-n továbbítja a GPS-nek az energiát (a szokásos 5V = 1A).

    A problémát tetézi jelenleg, hogy probléma van a kocsi (szivargyújtós) aljzatával, tehát ez a mód addig nem használható, amíg meg nem javítom/javítják - most egy jó ideig erre nincs időm és a kocsi is kell folyamatosan.

    A fentiekből látszik, hogy nem egy mobiltelefon gyors feltöltéséről van szó.
    Egy olyan külső áramforrásra lenne szükségem, amely egy nap legalább 2 órán keresztül tudná működtetni a GPS-t.

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • gulyasa

    őstag

    válasz ledgeri #86 üzenetére

    Gondolom valójában "pót"-ot akartál írni.
    Ha jól értelmeztem a kérdésedet, akkor a válaszom: a GPS-ben nem lehet akkut cserélni.
    Fixen van beépítve, esetleges cseréhez komolyan szét kellene barmolni az egész készüléket, meg forrasztgatni. Út közben használva a GPS-t, természetesen ez nem életszerű... :D

    Egy ideiglenes külső hordozható USB-s áramforrás kellene nekem, ami el tudná látni energiával a GPS-t, akár esetenként 1-2 órára is - csak addig, amíg tudnék szakítani időt a kocsi az aljzatának megjavítására (vagy ha nekem nem sikerül, akkor meg szervizben biztos elszöszmötölnek vele 1-2 napig, mire visszakapom a kocsit).

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • gulyasa

    őstag

    válasz ledgeri #88 üzenetére

    Átgondoltam a dolgot.
    Maradok a külső akksis megoldásnál, de beszerzek pótakksit is.
    Viszont költséghatékonysági okokból ebay-ről lesz.
    Úgy néztem, még ha eredeti - nem utángyártott - csereakksit rendelek a GPS-be, a külső akksival együtt még mindig így is olcsóbban jövök ki, mintha magyar forrásból rendelném. Még abban az esetben is, ha megállítanák a posta/VÁM-nál és megfejelnék a szokásos áfa/béfa/céfa...ommal is... ;)

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • gulyasa

    őstag

    válasz tomcsa44 #93 üzenetére

    "Ezekben a power bankokban mi található? Újratölthető elemek (amik végülis akkumulátorok)?"

    Én csak a fenti kérdésedre válaszolnék...
    A válasz az, hogy : változó.
    A jobb (úgy értem normális) power bank-okban beépített Litium-Polimer akksik vannak.

    De találkoztam olyanokkal is az ebay-en keresgélés során (feltűnt, hogy túl olcsóak), amelyekben nem beépített akkumulátor van, hanem ezekbe cserélhető hagyományos (pl. AA szabványú) újratölthető 1,5V-os "elemeket" (hívjuk inkább ezeket is akkumulátoroknak) lehet tenni. Ezek a régebbi technológiának számító Ni-Mh (nikkel-metal-hidrid) vagy Ni-Cd (nikkel-kadmium) akksik.
    (Megjegyezve, hogy így természetesen a nem újratölthető elemeket is beléjük lehet rakni, de az úgy nem túl gazdaságos..)

    Vannak olyan változatok is, amelyek a már jóval nagyobb teljesítményű 18650-es "kódjelű" Litium-Ion (szintén cserélhető) akksikkal használhatók (én is ilyen akksit használok a Cree LED-es lámpámban, nagyon "pöpec" cucc).

    [ Szerkesztve ]

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • gulyasa

    őstag

    válasz ledgeri #95 üzenetére

    Csak én érzem úgy, hogy most lemaradtam a gondolatmenetedről? :F

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • gulyasa

    őstag

    Na a GPS-hez megrendelt eredeti akksiból és a külső akksi töltőből az utóbbi már megjött.
    Ez: http://www.ebay.com/itm/151033081210
    Üröm az örömben, hogy a leírás szerinti 8 csatlakozóadapterből csak 4-et kaptam hozzá - igaz, pont azokat, amelyeket tényleg használok/használnék, de hát akkor is...

    Egyelőre jól működik. Tegnap 6 óra alatt töltődött fel, aztán próbából rögtön rátettem a GPS-t töltődni (még a régi halódó akksi van benne).

    Gyakorlatilag - szerintem - működhet az az általam kiagyalt használati mód is, hogy menet közben csak erről kapna energiát a GPS, hiszen nem gyors-töltést csinál. Annyi idő alatt töltődik fel a GPS, mintha a saját hálózati vagy autós töltőjét használnám - tehát akár pár órás út alatt is mehetne csak erről a GPS, de ezt még nem volt alkalmam élesben kipróbálni.

    Mondjuk a hozzá adott töltőkábel is csak 0.5 m-es, így az egy kissé megbonyolítja majd a kocsiban használatot.
    Ide kapcsolódva, egyéni probléma, de az én régi GPS-emben sajnos nem megoldható USB-re csatlakozásnál a választási lehetőség, hogy csak töltődjön vagy adatkapcsolat is legyen. Szóval amikor lecseréltem a külső akksihoz adott töltőkábelt egy hosszabb USB-miniUSB kábelre és azzal csatlakoztattam a GPS-t, akkor átállt adatkapcsolatra - ilyenkor nem használható a navigáció.
    Vagyis nekem mindenképp a töltőkábelt is használnom kell, meg egy USB hosszabbító is kell, ha rövid lenne a 0.5 m-es saját kábele.

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

  • gulyasa

    őstag

    válasz gulyasa #106 üzenetére

    Az USB csatlakozásos probléma mégsem probléma.
    Ha a GPS-t teljesen kikapcsolt vagy standby állapotában kötöm a külső akksira és utána kapcsolom be, akkor nem vált át adatcsatlakozás módra, csak simán töltést vesz és engedi használni a navigációt.

    Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Új hozzászólás Aktív témák