Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tibcsiworld #588 üzenetére

    Ja, de néha érdemes rámenni a 71-es útra a rázósabb szakaszokon. A 16 óra elég lassú volt, kb. 30km-el többet mentem a körnél, meg pakoltam kb 15 kiló cuccot az oldaltáskába, aztán végig szenvedtem, hogy tartsam a lépést a többiekkel. A kaja sem volt jó, mert gyorsan felszívódó dolgokat ettem, aztán azok fél órára adtak egy energia löketet, utána meg végem volt. Azért összejött a mutatvány. Pár évre elment a kedvem az ilyen 10+ órás dolgoktól. Idén gondoltam úgy, hogy újrapróbálom, de úgy néz ki, hogy marad jövőre.

    Elég a 10400-as hozzá, bár attól is függ milyen mobilról van szó, meg mennyit használod a navigációt. Az enyém valami Samsung mini kivitelű cucc 5Wh-s aksival, a 10400-as kb 38 Wh-t tud, annak mondjuk a 2/3-a megy át aktívan a mobilra, ami 25Wh. Így kb 5 töltést bír. Bekapcsolt navigációval 2-3 órát tud menni a mobilom, amivel így 5Wh / 2.5h = 2W-os fogyasztásra jön ki. Ha csak GPS adat rögzítésre használom, akkor talán 10-15 órát is elmegy, a Balaton körnél is csak a végén kellett tölteni, szóval 5Wh / 12.5h = 0.4W-os a fogyasztása ilyenkor. Ugye van benne az aksi meg a tele töltő, együtt 30Wh-t tudnak adni, 30/2 = 15h navigációval, 30/0.4 = 75h GPS adat rögzítéssel. Szerintem bőven elég ez így. Egy iPhone 5S biztosan sokkal többet fogyasztana, de azt meg sajnálnám kivinni terepre, mert ezzel is volt, hogy estem, és ha nem a mobil tartón, hanem az oldaltáskában van, akkor tutira összetört volna.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák