Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    Sziasztok!

    Hangkártyát szeretnék venni, de gőzöm nincs milyet vegyek, bízom benne, hogy itt tud valaki segíteni!

    Általános felhasználásra kellene (film, játék, zene vegyesen stb).

    Életem folyamán próbáltam már több fajtát is (8000 - 40.000 árkategóriában vegyesen) ASUS-t és Creative-okat egyaránt, de nem tapasztaltam azt, hogy egy drágább hangkártya egyértelműen jobban is szóljon. Változó volt, hogy (nekem) melyiknek mennyire tetszett a hangja. A Creative-ok úgy általában jobban bejöttek mint az ASUS-ok.

    Tudnátok esetleg ajánlani valamit, ami ár \ értékre jó választás lenne? Én sajnos nem értek hozzá. 4 Jack dugó lenne rákötve: (Egy 5.1-es hangrendszer és egy mikrofon). Illetve fontos lenne, hogy belső legyen, tehát nem akarok semmit így külön a gép mellett tárolni. Egyben legyen minden a gépházon belül, az a lényeg!

    Köszi előre is!

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Baliga Tamás #22006 üzenetére

    Valójában egyik másik hangkártyánál az is felmerült bennem, hogy miért csak úgy lehet zenét hallgatni, hogy csak Stereo-ban szól. Azaz akár youtube-on akár Winamp-ban akárhogy hallgattam zenét, csak az első 2 hangszóró szólt az 5 kicsiből. Hallottam róla, hogy zenét úgy szokás hallgatni, hogy Stereo-ban, de valójában én nem vagyok egy DJ-fülű. :) Nekem egyszerűn jobban bejön az az életérzés, hogy minden körülmények között szól az összes hangszóró, ezért vettem 5.1-et mert térhangzást akarok :) . Ha csak egy irányból jön a hang, akkor már olyan érzésem van mintha be lenne dugulva a fülem, úgy hozzászoktam a térhangzáshoz. Nyilván most nem arra gondolok, hogy ha egy játékban mögülem jön a beszédhang, akkor szóljon mindegyik... tehát értelem szerűen úgy értettem, hogy ha indokolt a térhangzás, mint például a filmekben vagy játékokban, akkor normálisan csak onnan jöjjön a hang, ahonnan jönnie kell, de ahol effektíve nincs "hangirány", mint egy sima zenehallgatásnál vagy ős régi játékoknál, amik csak Stereot tudnak, akkor szóljon már mind az 5 rendesen, mert így, hogy csak kettő szól, így nagyon elnyomja a mélynyomó a két kicsit és nincs kedvem mindig állítani folyton, hogy most zenét hallgatok, most filmet nézem, most játszok stb.... egyszer beállítom úgy, hogy mindenre jó legyen aztán annyi. :) Onnantól csak hangerőt szabályzok.

    Eddig ami a legjobban bejött azok közül amit próbáltam az egy:

    Creative Sound Blaster x-fi xtreme audio

    volt. Ezt sokáig használtam, minden téren megfelelt, de vissza kellett váltanom integráltra, mert nem volt elég csatoló felület az alaplapon, hogy bent maradjon. De hamarosan lesz egy nagyobb átszervezés \ gépfejlesztés és akkor már vennék valami újabb, esetleg komolyabbat helyett, ami hasonló jó tulajdonságokkal bír.

    Volt benne egyébként valami "crystalizer" nevezetű funkció, ami nekem személy szerint NAGYON bejött hangzás téren.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Baliga Tamás #22008 üzenetére

    Hmm, érdekes dolgokat írtál!

    Először is köszi az infókat, sokat segítesz velük! :R

    Közben abban már biztos vagyok, hogy Creative lesz a hangkártya, amit veszek, nem más márkájú. Ez is haladás.... :D

    Egyébként én is 50%-on használtam a Crystalizer-t mindig annó. :D :C

    Mindenképpen PCI-E-ben gondolkozok, vagy ha van más megoldás is akkor arra is vevő lehetek, a lényeg, hogy belső legyen, azaz a gépben legyen ne mellette kívül vagy akármi. Illetve PCI foglalat már a mostani alaplapomon sincs, az leendő új lapomon meg 100%, hogy nem lesz, szóval a PCI-t nem erőltetném. PCI-E egyébként jó lenne, csak kell egy új alaplap majd hozzá, mert kevés a PCI-E a mostanin, illetve pont úgy helyezkedik el, hogy letakarja az 1x-es foglalatot a videokártya... nem tudom melyik hülye találta ezt így ki. :D Mind1, lényeg, hogy PCI-E elviekben jó lesz majd.

    Lehet, hogy ha hallanám a rendszeredet, akkor megérteném, hogy miért jó Stereoban zenét hallgatni! :)

    Jelenleg egy Logitech Z5500 -am van már sok-sok éve. Azon hallgatok mindent. Egyébként én nem vagyok egy nagy zenés. Mármint úgy értem, hogy szeretem a zenét és szoktam is hallgatni, de valójában a hangszórón kijövő hangok 60% -a "játék" 25% film, 15% zene. Kb ilyen az arány. És van azért pár ősrégi játékom is, amivel a mai napig szeretek játszani és nem tud 5.1-et, pl.: Heroes III és sokkal élvezhetőbb, ha mindegyik hangszóró szól, mintha csak az első kettő. Nyilván egy ős régi játék teljesen más téma mint a profi zenehallgatás. :) Azért kíváncsi lennék egyszer egy profin összerakott rendszerre, hogy miket tapasztalnék életérzés ügyileg. :) De ez így nem lehet úgyse elmondani, ez csak úgy ér valamit ha hallja az ember, mert így most, hogy mondod, így kb olyan mintha telefonon magyaráznám hogy milyen a parfümök illata a boltban.... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Baliga Tamás #22012 üzenetére

    Igen, pont erre gondoltam én is, hogy egy élvezhető kategória kihallása lenne a cél.

    :)

    Pontos típusokat tudnál esetleg írni? :) Mert csak nagyjából írtad le a hangkártyák típusait, amit ajánlottál, nem pontosan a teljes nevét. (Csak nem akarom h félreértés legyen!) :)

    Azt tudom egyébként, hogy a 16x-osba is lehet egyszerest tenni, a gond az, hogy NINCS üres hely jelenleg. :D Ezért kell az átszervezés. Az összes PCI-E foglalatban vagy benne van valami eszköz, vagy le van takarva, amiatt, hogy rálóg a videokártya vagy a RAID kártya vagy vmi .... De ez nem gond, ezt a részét megoldom én, hogy fizikailag beférjen, csak ez lenne a lényeg nekem, hogy most ráérek gondolkozni, ameddig még nem fér bele a gépbe a hangkártya, hogy mit vegyek. És nem akkor akarok elkezdeni agyalni, hogy mit kéne venni, amikor már ott tartok, hogy csak be kéne tolni a kártyát és kész.

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Baliga Tamás #22020 üzenetére

    Köszi az infót! :R

    Áhh, fejhallgatózni nem igazán szoktam, illetve hát van egy régi fejhallgatóm, de azon nem sokat lehet már javítani szerintem. :) Inkább a hangszóróra hegyezném ki a dolgot.

    Külső megoldás annyira nem érdekel ahogy mondtam is. Nem nagyon szeretnék ide plusz cuccokat az asztalra. :)

    Másik: Kajak utána nézek, hogy van e rá hivatalos törvény, hogy ami gémer, annak RGB-snek vagy legalábbis LED-esnek kell lennie, mert úgy nyomja mindenki mintha kötelező lenne, de tényleg! :D XD

    "feleségem màr jóval kevesebb örömére..!" >>> :C

    Első körben a leírásaid alapján a 4-ből kettőt kilőttem és a két szélsőség maradt benne a pakliban. Amúgy is szeretem a szélsőségeket. :) A Zx nem annyira érdekel, mert nem akarok nagyon külső konzolt, ha nem muszáj és fejhallgatót is ritkán használok. Az AE5 olyan kiegészítővel bír, ami zenehallgatáshoz jó, de pont a zene rúg a legkevésbé labdába. Film és játék (nekem) fontosabb.

    A Sound Blaster Z tetszik alapvetően az előző elmondásod, meg a többi ember hozzászólásai alapján. Ugye írták többen is, hogy ár \ értékre jó választás. Tényleg király és nem is olyan drága (16K körül láttam használtan újonnan meg 24K) és alapvetően 40K-ig el tudok mennyi, ha kell, de ez nem azt jelenti, hogy kötelező kihasználni a keretet. Csak egy apró bajom van vele és botozzatok meg, ha akartok emiatt, de az isten áldja meg NAGYON NEM szeretem a piros színt. Tényleg nagyon irritál az a szín és véletlen se szeretnék a gépembe pirosat... persze ez már részlet kérdés, mert szerintem meg lehetne azt igényesen oldani, hogy ne virítson egy piros hangkártya a nagy plexi oldallap mögött egy olyan gépben ahol minden más alkatrész fekete és zöld. Mert az, hogy valamiben van egy pötty piros vagy egy kis piros csík az még nem gáz, de hogy az egész piros legyen, na az nagyon nem.... :D Mind1, a lényeg, hogy ez így összességében teljesen tetszik.

    Aztán van még a Zxr. Nos eléggé vonzó amiatt, amit írtál róla.... viszont nem tudom, hogy mennyire használnék ki egy ilyet. Ugye van egy Z5500-am aztán jóformán annyi, azt meg elmondtam h mire használom. Továbbá árat se találtam rá hirtelen, de gondolom jóval drágább mint a sima Z. Illetve oké hogy átrendezem majd a gépet és több lesz a hely, de alapvetően annak is örülök, ha majd befér egy hangkártya, úgy általában, de ez meg 2 helyet foglal így társkártyástul, az meg nagyon kemény már... azt nem biztos, hogy össze fogom tudni hozni.... :D Szóval ez így több sebből vérzik ez az elképzelés, de eléggé meggyőzően szóltál róla ettől függetlenül... megpróbálok még infókat gyűjteni, hátha van valami összehasonlító teszt vagy akármi a kettőről. Elég bonyolult ez a Zxr, nem is vágom, hogy a társkártya mire jó igazából. :)

    Nos köszi még egyszer mindent, már nagyon sokkal közelebb kerültem a vásárláshoz ezekkel az infókkal! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz CabalX #22022 üzenetére

    Hali!

    3 jack dugóval van betolva a Z5500. Így szoktam használni. Az árnyékolást szerintem jobb rajta hagyni nekem, mert azért elég sok eszköz van a gépházon belül ... ki tudja mi nem tetszik neki, szerintem rajta hagynám inkább. :U De a festés teljesen jó, simán bevállalom ha azon múlik.

Új hozzászólás Aktív témák