Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Dragon

    senior tag

    válasz Baliga Tamás #22006 üzenetére

    Valójában egyik másik hangkártyánál az is felmerült bennem, hogy miért csak úgy lehet zenét hallgatni, hogy csak Stereo-ban szól. Azaz akár youtube-on akár Winamp-ban akárhogy hallgattam zenét, csak az első 2 hangszóró szólt az 5 kicsiből. Hallottam róla, hogy zenét úgy szokás hallgatni, hogy Stereo-ban, de valójában én nem vagyok egy DJ-fülű. :) Nekem egyszerűn jobban bejön az az életérzés, hogy minden körülmények között szól az összes hangszóró, ezért vettem 5.1-et mert térhangzást akarok :) . Ha csak egy irányból jön a hang, akkor már olyan érzésem van mintha be lenne dugulva a fülem, úgy hozzászoktam a térhangzáshoz. Nyilván most nem arra gondolok, hogy ha egy játékban mögülem jön a beszédhang, akkor szóljon mindegyik... tehát értelem szerűen úgy értettem, hogy ha indokolt a térhangzás, mint például a filmekben vagy játékokban, akkor normálisan csak onnan jöjjön a hang, ahonnan jönnie kell, de ahol effektíve nincs "hangirány", mint egy sima zenehallgatásnál vagy ős régi játékoknál, amik csak Stereot tudnak, akkor szóljon már mind az 5 rendesen, mert így, hogy csak kettő szól, így nagyon elnyomja a mélynyomó a két kicsit és nincs kedvem mindig állítani folyton, hogy most zenét hallgatok, most filmet nézem, most játszok stb.... egyszer beállítom úgy, hogy mindenre jó legyen aztán annyi. :) Onnantól csak hangerőt szabályzok.

    Eddig ami a legjobban bejött azok közül amit próbáltam az egy:

    Creative Sound Blaster x-fi xtreme audio

    volt. Ezt sokáig használtam, minden téren megfelelt, de vissza kellett váltanom integráltra, mert nem volt elég csatoló felület az alaplapon, hogy bent maradjon. De hamarosan lesz egy nagyobb átszervezés \ gépfejlesztés és akkor már vennék valami újabb, esetleg komolyabbat helyett, ami hasonló jó tulajdonságokkal bír.

    Volt benne egyébként valami "crystalizer" nevezetű funkció, ami nekem személy szerint NAGYON bejött hangzás téren.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák