Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LámaZ

    addikt

    Nemrég vettem egy Xiaomi Mi 2 okoskarkötőt kb. 30$-ért. Ez egy továbbfejlesztett kütyü, mert előtt ugye volt az Mi 1, amelyet most 15$-ért dobnak a vásárlók után.

    Mit tud ez a fitneszpánt?
    - OLED kijelzője van, amely kevés áramot fogyaszt, kb. 2 hétig bírja a pici elem.
    - Kijelzi az időt, a megtett lépések számát az adott napon, és a pulzusszámot (amelyet csak akkor mér, ha rálépek a forgómenüben, amúgy nincs mintavétel megadott időközönként? vagy csak nem jelzi ki...).
    - Van benne egy olyan funkció, amely ha sokat ül az ember, akkor megrezzenti a pántot, hogy mozogjon már egy kicsit. Érdekes módon ez alvás közben nem rezeg.
    - Mert tudja figyelni az alvást. Hogy miként van ez megolva, nem tudom. Gondolom, ha sokáig nem mozog valaki, és alacsony a pulzusszám (akkor mégiscsak van mintavétel rendszeresen?), akkor tudja, hogy alszom. Igenám, de megkülönböztet felületes és mély alvást. Hogy csinálja ezt, nem tudom.
    - Tudna rezegni, ha bejön valami az okostelón, de ezt nem használom;
    - Tud ébreszteni;
    - Ja, és az appja kijelzi a napi kalóriafogyasztást.

    Amivel nem vagyok megelégedve:
    1.) Ha már kijelző, miért nem használtak e-papírt? Erre a célra tökéletes lenne.
    2.) A lépésszám nem minden. Lehet 5000 lépés sétálva vagy futva, és akkor nem ugyanaz a kalóriafogyasztás.
    3.) Miért nem tud figyelmeztetni futás vagy más sporttevékenység közben, ha a számomra megengedett maximális pulzusszámot túllépem?

    Szóval, lenne ezen még fejlesztenivaló, mert ebben a formában g-a-g-y-i!

    Az okostelón lévő MiFit egyik képernyőképe:

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

Új hozzászólás Aktív témák