Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silvirenzo

    csendes tag

    Sziasztok!
    Vez. nélküli 1600dpi egér+bill kombót keresek, ami falon keresztül 2-3méterig még képes fogni a jelet anélkül h bármi kihagyás lenne! Ha halk az se baj, de nem fő szempont.
    Amire használnám: játékok fps, rts, rgp, játékokra multit csak hobbi szinten, ezért az 1600dpi bőven elég nekem!
    Sajnos csak a vez nélküli jöhet szóba mert monitor helyett falra szerelt családi led tv-re lesz kötve viszont a pc pont egy fal mögé van helyezve mert ott nincs útban senkinek, fal 25centis vályog és tulajdonképpen csak belóg, de épp annyira h kitakarja a házat teljes egészében! Kijjebb nem tudom húzni mert szintén útba lenne, a család kikötötte h zsinórokat nem akar látni, úgyh a hosszabító jeladó sem lehetséges:(
    Találtam egy tesztalanyként használt Logitech Wireless Desktop MK250, a tesztben azt írták róla, h jól kommunikál a jeladóval még árnyékolás mellett is 3-4 méterig viszont csak 1200dpi és nem is olyan halk de végülis a zaj kérdést luxusnak veszem és lemondok róla. Ez 6-7ezer ft.-ért
    Kiadnék én 10-15ezret is ha van 1600dpi-ben és tudnám h biztos működik falon keresztül!
    Egész héten ezzel kapcsolatban keresgéltem neten, de sajnos sehol se taglalják ezt a falon keresztül való működést! Ahol meg igen ott az a termék pont nem felel meg nekem!:(
    Légyszi segítsetek, már csak ez hiányzik a teljes konfigomhoz!
    Ja igen lézeres jobban érdekel mint az optikai, de végülis rábólintok mindkettőre!

    Előre is köszönöm mindenki segítségeteket!

    Üdv

    Renzo

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    Közben találtam még1et! Szintén tesztalany, az első oldal cikk végén írnak a kapcsolatról.
    http://ipon.hu/elemzesek/vezetek_nelkuli_szettek_es_gamer_egerek_a_trust_tol/1335/1
    Szerintetek szóba jöhet az én esetemben?

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz ng0ofy #19031 üzenetére

    Az első hozzászólást végig olvastam, már 1 hete! Csak tudod máshol meg mást írnak! Az első hozzászólás csak egy vélemény szemben rengeteg más véleménnyel bíró cikkel, ahol azt írják, h egy hobbi gamernek aki fps-eket szokott tolni 1600-2000dpi a minimum, főleg multiba márpedig abban is fogom tolni! Most azt ne taglaljuk h sniperrel a kevesebb jobb, meg hasonló dolgok....
    Most én mi alapján döntsem el h melyik vélemény mellett voksoljak?
    Ráadásul én claw grip-es vagyok palm gripeseknek elhiszem h öreg róka létére elég a 400-800!

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz drtimot #19033 üzenetére

    Ez a válasz nem válasz nincs mögötte semmi érv, info, tudományos alap,bármi! Csak leírsz egy véleményt mint pl a Samsung jobb mint a Sony! Most én ezzel mit kezdjek? Megalapozás nélkül nem ér semmit a vélemény és ezt most tényleg nem kötekedésből írom!!!

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz cellpeti #19035 üzenetére

    Na ez a vélemény már jobban tetszik!
    Akkor viszont nem értem ki használ olyan nagy dpi-ket mint 3-5 vagy akár 8000dpi?

    Meg én egyszerűen nem tudom rángatni claw grippel az egeret palmra meg már nem tudok rászokni, de akkor hogy érek oda ha gyorsan kell fordulni, cselekedni 400dpivel?

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz drtimot #19038 üzenetére

    Na akkor reagálok én is:D

    ""Az első hozzászólás csak egy vélemény... " - nem az. Az első hozzászólás tapasztalatok (mind teljesítményre, mind a minőségre vonatkozóan), tények (pl. felhasznált alkatrészek, képességek összevetése) és mérési eredmények (pl. szenzorok viselkedése különböző sebességek és frekvenciák mellet) összegyűjtésének eredménye. "

    Előszöris attól még vélemény h tapasztalatokon, tényeken, infók összegyűjtésén alapul! Nem az a kérdés h véleményről van-e szó hanem az h milyen: megalapozott vagy nem! Igen, annak tűnik, de mivel ellentétben áll sok cikkben(egyébként főleg tesztekről beszélek, párat közülük pont itt találtam) leírt véleménnyel amik szintén tények, tapasztalatok, mérési reredmények öszegyűjtésén alapul ezért írtam azt h mégis mi alapján döntsek h melyik az igaz? Nyílván ha több egybehangzót hallok akkor arra húz a szíven, eszem....:

    ""Most én mi alapján döntsem el h melyik vélemény mellett voksoljak?" - Amelyik megalapozottabbnak tűnik. Meglepne, ha az a másik vélemény olyan meggyőzően prezentálta magát (hiszen hibás alapjai voltak), mint az itteni első hozzászólás."

    Erre azt hiszem reagáltam is. Nem fórumokat olvasgattam hanem cikkeket főleg teszteket, egy tesztnél mi lenne megalapozottabb? Ha gondolod linkelek, ha nem hiszed el de neked is ott a gugli te is felszánthatod.

    ""egy hobbi gamernek aki fps-eket szokott tolni 1600-2000dpi a minimum, főleg multiba"
    Nem látom, miért változnak meg hirtelen az egér-szükségleteid, amikor mások belépnek a játékba. Esetleg 10 játékos fölött megintcsak újabb egér kell?"

    Nagyon egyszerű a logika mögötte, ha valaki sose játszott multit és kipróbálja először azt tapasztalja h sokkal ügyesebb, gyorsabb, a másik játékos mint a single playerben játszó ellenfelek, ráadásul még alkalmazkodó képességei is vannak! Ehhez nem kell 10 ember elég, ha már 1 ember ellen vagy multiban! Ezek alapján nyilván neked is gyorsabbnak, ügyesebbnek, pontosabbnak kell lenned amihez azért nem olyan nagy baj a jó egér támogatás! Ez palm gripeseknek majdnem mind1 is! De én ahoz h gyorsabb legyek a claw gripemmel multiban h előbb érjek oda mint az ellen, magasabbra kell állítanom az érzékenységet mert csak csuklóból játszok, nem egész karomat mozgatom "10 méteres" környezetben, de ha magasabbra állítom akkor már pontatlan lehet helyenként egy 400-1000dpis egér, ezért h ne menjen a pontosság rovására a dolog dpi emelésre van szükség. Nyílván van egy határ ebben a tekintetben mindenkinél sok minden függvénye mennyire komoly-hobbi játékos az illető, illetve mennyi pénze van,stb.!
    Azért megnézném ki tartja nehezebbnek egy játék single-jét a multijával szemben!

    "Sok ezer profi gamer, akik a legkülönbözőbb dpi beállításkkal sikeresek (de leginkább azért alacsonnyal)."

    Ez ugye azt jelenti h akkor vannak olyanok is mint én még ha kissebb is az arányuk! De ezen nem csodálkozom mivel köztudott h több a palm gripes a világon mint a többi fogásnemben játszók, ezért sikeresek többen alacsony dpivel! Mint ahogy a kínaiak gyűjtik be a legtöbb olimpiai érmét is gondolom ezt se kell magyarázni!

    "De ne erőszakolj magadra egy új sebességet azért, mert valahol azt olvastad."

    Ezt nem most erőszakoltam magamra hanem évekkel ezelőtt, amikor singleben úgy játszottunk haverommal h a windowsban szinte maxra állítottam az érzékenységet főleg a fogásom miatt és nem számított ha néha kicsit pontatlanul játszottam mivel ott bőven van idő korrigálni még ultra hard módban is, meghalásos alapon váltottuk egymást a haverommal amint meghaltam már nyomta is a windows gombot h alacsonyabbra állítsa az érzékenyéget mivel ő palm grippes!( hozzáteszem ekkor még nem volt fogalmunk a dpi-ről)
    Aztán mentem multiba ahol én elvéreztem ő pedig sokkal jobb volt mint én! Aztán kérdeztem őt h hogy a francba nyomja ilyen jól és azzal kezdte h rosszúl fogom az egeret, meg h nem lehet ilyen érzékenységgel játszani, erre megpróbáltam azzal a fogással játszani mint ő alacsonyra állítva de egyszerűen már annyira berögzült a másik fogás h nem ment! Aztán nem tudom h jutottam el oda h találkozzak a dpi kifejezéssel gondolom hírtelen megakadt a szemem egy multis fórumon rajta és akkor kezdtem el nézelődni jobb egér után és úgy jött az 1600dpi h nem akartam olyan sokat kiadni egy 3-5000-es dpis egérre mert bazi drágák!
    Ezért azt próbáltam először és nyílván hozzá kellett szokni de az már feltünt h az én beállításaimmal sokkal pntosabban ér oda a kurzor mint az előző egérrel! Úgyh az 1600dpi fix már ehhez szoktam hozzá, 2000-et még próbáltam az se rossz de a fölött nem, alatta meg ugye próbálgattam de claw grippel egyszerűen nem tudtam tartani a lépést (igen a csuklom fekszik a padon) palm grip átállás meg már nem ment!

    "De mindez úgyis tökmindegy, mert vezeték nélkülivel pont akkora késésed (neadjisten megbízhatatlan mozgásod) lesz, hogy az a hátrányodra válik multiban."
    Ebben valószínűleg igazad van, mert mindenhol ugyanezt írják, bár vannak drágább típusok amik már nem késnek, amit nem veszek meg! Ráadásul sose volt vezeték nélküli egerem, úgyh még csak nem is próbáltam ezért is jöttem fel a fórumra h mi az az egér ami falon keresztül bírja, sajnos nincs más lehetőségem mert monitor kipurcant,nincs újra most pénzem és családi ledtvre kötöm ahol leírtam mi a helyzet úgyh át kell váltanom vezetéknélkülire:( Egykicsit félek is a késés miatt lehet h adok egy pofont a szarnak!

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz ShadowK #19049 üzenetére

    "Most nem azért, de túlbonyolítod a dolgot. Vitatkozol azon hogy milyen dpi a jobb és tanácsot kérsz úgy, hogy neked van egy fix érték amin hajlandó vagy játszani. Nem nonsense ez így? "

    Teljes mértékben igazad van ha ez lenne a helyzet! Viszont az én esetemben hatalmas hülyeséget beszélsz, mert emlékeim szerint sehol se kértem tanácsot a dpivel kapcsolatban h mennyi legyen az eredeti kérdésem az volt h tud-e bárki olyan vezetéknélküli egér+bill kombót ami 1600dpis és jó a kapcsolata 2-3méterről falon keresztül anélkül h kihagyna! Ugyanis nem nagyon találtam 1600dpis kombót ami cikkben vagy tapasztalati vélemény alapján azt mondták volna róla h jó a kapcsolata még falon keresztül is.
    És mondtam h még 10-15ezerig elmennék de azon felül nem azért azt nem hiszem h olcsó kategória még így se! Szóval ez a kérdés még adott!
    Erre valaki megkérdezte h miért 1600dpi? Erre próbáltam válaszolni, de röviden azért mert már azt szoktam meg vezetékes egérrel a claw grippemel! Ez nem volt vita tárgya ezért is fölösleges volt elmenni ebbe az irányba! De ha már valaki megkérdezte válaszoltam rá!
    Viszont a többi dolog amit írtál nagy segítség erre nem is gondoltam h a vezetéknélküli egér nehezebb lesz az elemek miatt is! De akkor sincs más opcióm max vagy hozzászokik a csuklóm vagy kikészül tőle vagy lerövidül a játékidőm h ne készüljön ki.

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz ShadowK #19049 üzenetére

    A másik h ráadásul pont nem én bonyolítottam túl hanem kérdeztem valamit és tökre nem a lényeget fogta egy két ember! Hanem el kezd vitatkozni a dpi-n amikor nem és kértem azzal kapcsolatban tanácsot mert eddig 1600-asat használtam és elmegyünk egy olyan irányba ami engem se visz előrébb mert nem ez volt a kérdés! És én bonyolítom túl? mégis mit?
    Ha megkérdezem h Beckham hány gólt lőtt életében miért kezdünk el arról beszélgetni h miért pont Beckham és arra viszont sose érkezik válasz h mégis hány gól volt amit lőtt?

    [ Szerkesztve ]

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz WolfheartGR #19050 üzenetére

    Fölösleges utána olvasnom mert olyan irányba megyünk el ami tökre nem lényeges én 1600-al játszok de amit küldtél azon azt hiszem szerepel is ez a szám még ha csak a játékosok 10%ról is van szó, én miért ne lehetnék abban a 10%ban? Ez nem tesz jobb vagy rosszabb játékossá hanem csak más stílusban játszok ennyi! Ráadásul nem látok én se itt méréseket csak tapasztalati véleményt ami szintén meggyőző, én pedig régi cikkekben olvasgattam erről amikor még anno teszteltek 3-4 egeret egymáshoz viszonyítva és le vonták a konzekvenciát! Ez alapján döntöttem 1600dpi-s egér mellett de kb megis mondhatom mikor 2002 körül, akkor hozzászoktam és pont. Úgyh ha te mutatsz nekem olyan cikket vagy progit ahol mérésekkel igazolják a dpi pontosságát különböző játékosokkal különböző fogásnemekben össszehasonlítva akkor én is mutatok!
    A méréseket az előttem szóló használta érvként,mint sok minden mást ezért aztán ugyanazt a szövegkörnyezetet használtam fel mint ő! De könyörgöm miért ragadunk le itt egyszer leírtam miért nyomom 1600al lehet itt savazni engem, attól még ezt fogom nyomni mert ehhez szoktam hozzá! Én se szólók le senkit h miért 400-1000dpiben játszik! soha nem is tettem! Ennyi
    NEM EZ VOLT AZ EREDETI KÉRDÉSEM HAGYJUK MÁR A DPI-T!

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz drtimot #19055 üzenetére

    Én ezt írtam:
    "Amire használnám: játékok fps, rts, rgp, játékokra multit csak hobbi szinten, ezért az 1600dpi bőven elég nekem! "
    Igen mert nem tudtam h ki milyet használ, csak azt tudtam h én mihez szoktam hozzá és lehet hülyének néztek de én azt hittem h többségében csak efölötti értékkekel nyomják a gamerek 90%
    Ezért írtam azt h nekem bőven elég az 1600dpi és h miért elég annyi nehogy valaki ezen akadjon ki és ráakarjon beszélni többre de ha fordítva hittem volna h többségében kevesebb dpivel használják akkor azt írtam volna h azért kell ennyi mert ehhez szoktam hozzá a clawgrippemel! Ennyi
    De még beszélgethetünk tovább a lényegtelen dologról még mindig nem ez volt a kérdésem:D

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz drtimot #19055 üzenetére

    Ja és igen még 2002 körül ezt olvastam nem egy cikkben h az a minimum, ezért választottam azt. Az igazság az h 1200dpiset nem próbáltam soha 800ason játszottam előtte ami multinál nekem nem jött be, 1000esre nem emlékszem h volt-e a kezemben úgyh szintén nincs tapasztaltom csak a 800 és 1600asról van ami nekem claw gripesnek hatalmas különbség volt!

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz WolfheartGR #19059 üzenetére

    Melyik érvemre gondolsz konkrétan ami hibás volt?
    USB hosszabbító nem járható út (én úgy írtam jeladó hosszabító nem jutott máshogy eszembe:D),
    mert az asszony nem akar zsinórokat látni se maga miatt se a 8 hónapos fiam miatt:D
    Egyébként jól teszitek ha megóvjátok a játékosokat a fölös paraméterekről ha azok számukra nem megfelelőek! Ez jó dolog!!! És értékelem h ezt akartátok nálam is elmagyarázni, nem akartam senkit se megbántani vagy feszkót szítani mégha sikerült is:D Egyszerűen eddig én 1600-asat használtam régi cikkek benyomása alapján lehet h tényleg fölösleges és az 1200al is ugyanúgy meglennék clawgrippesként, nem tudom mennyire számottevő a különbség nincs tapasztalatom e téren, csak annyit tudok h a 800 nekem nem volt jó ez biztos míg a haverom szerintem 200al is meglenne ha olyan létezik nagy is az asztala:D
    Én egy karfán játszok:D

Új hozzászólás Aktív témák