Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kemotox

    addikt

    válasz 5150 #70872 üzenetére

    Már megbocsáss, de az, hogy szétégeted-e a nyákot, nem a pákán múlik. Figyelj, 13 éve foglalkozom elektronikával. Tudom miről beszélek.
    Hogy sűrűn cseréltem-e? Óh, ha látnád, hogy miket szoktam cserélni melóban. Persze otthon nyilván nem százezres wellerem van, de mióta meló miatt kicsit többet forrasztok, hirtelen otthon a gagyi pákával is sokkal, de sokkal jobban megy. Technika, kézügyesség, és megfelelő mennyiségű sör kérdése.
    Ja és a kérdésre válaszolva a Conradban 3 vagy 4 ezerért vettem a pákámat, amihez járt egy kis ón is, meg egy ónszipák. Egy-két apróság kellhet még esetleg, bár én nekem sosem volt itthon folyasztóm, meg az ónszívó szalagot se sokat használtam még. És tényleg ott van a hosszútávú előnye, hogy lehet utána még javítgatni, ha van kedve az embernek.
    Elmondok azért egy titkot, nyilván nem teljesen komolyan gondoltam, azt hittem a sörből azért leesik mindenkinek. Valamint ha jól emlékszem - nem fogok most visszaolvasni kommentírás közben, túl lusta vagyok - a kolléga sem írta, hogy kezdjen el forrasztani, csak hogy olcsó a kapcsoló. Innentől a többit az embernek kell saját maga hozzáraknia: "és ha van haver aki tud forrasztani, egy söré megcsinálja". Már megint a sör.
    Igazából az egész eredeti kommentnek ez volt a lényege:
    "NAGYON OLCSÓ A JAVÍTÁS."

    [ Szerkesztve ]

  • dobragab

    addikt

    válasz 5150 #70872 üzenetére

    az összes egeremben úkorukban cseréltem a kapcsolókat; a falcon féle japán omronos történetet is én honositottam meg itt, csak jelzem

    Regisztrált
    2016-12-19 21:59

    Eh. Valahogy nem jon ki. Es nem, nem en voltam az elso, mar elottem is honos volt. Ha a tied duplareg, akkor kulon gratula.

    Sűrűn cseréltél mikrokapcsolókat egerekben? Mondd csak hol talál emberünk értelmezhető minőségű pákát (ami nem égeti össze a nyákot és/vagy nem melegszik megfelelően, stabilan tartja a hőfokokat, nem szar a tipje, nem megy tönkre néhány használat után) 6000-ből úgy, hogy vesz hozzá 4 mikrokapcsolót, meg tálca sört és használható forrasz anyagot, ónszippantót, ónszivó szalagot, értelmes folyasztószert, paneltisztitót is?

    Sima teljesitmenyszabalyzos Fahrenheit izevel nyomom, masodik pothegy. Paka valami 3500 volt, onszippanto 1k, on 1k, mikrokapcsolok 500.

    Onszivo szalagra, folyasztoszerre, paneltisztitora sose volt szuksegem. Amugy kb. 2-300 darab kicserelt japan Omron kapcsolonal jarok kb, onnan tudom, hogy jo ideje 100-asaval veszem. Plusz egyeb kapcsolok, encoderek, kabelek, amiket nem szamoltam soha.

    Egy eger nem a legbonyolultabb szerkezet, hogy profi berendezes kelljen hozza.

    Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Új hozzászólás Aktív témák