Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz knix #31923 üzenetére

    "egyébként a microsoft 3.0 az egyik legjobb szenzoros gamer egér"

    A jó öreg STMiroelectronic OS MLT 04, ami a WMO-ban és IM 1.1a-ban (ill. Zowie IM 1.1a) is van.

    Ez egy kicsit összetett. Az első generációs darabok 6400 FPS-es példányok, aztán a DSP cserélése után már 9000-re növekedett ez a szám, ami a mai napig példás érték - érdemesebb az új generációsakból vásárolni, ha választani kell. Mondjuk 99%-ban már csak azokat lehet kapni (újonan), szóval nem annyira körültekintős a dolog. Amúgy 1.hsz-ban benne van a két gen közötti különbség.

    125 Hz-en elég gyenge, mindössze 1 m/s a perfect control. Ellenben a 8 bites adatsáv miatt 500 Hz-re emelve a polling rate-et 1,5 m/s-re nő, ami már tökéletessé teszi mid-sens-re vagy low-sens + accel-ra.
    Nagyon low sens-re nem annyira ász, tekintve, hogy azért úgy simán el lehet éregetni a 1,5 m/s-et, bár az is igaz, hogy arányaiban meglehetősen kevesekre vonatkozik ez. 1,5 m/s - 2 m/s között negatív gyorsulás érzékelhető.
    Kifejezett high sens-re még használható darab, de ilyen egérbeállításokhoz jobban passzol valami nagyobb felbontású érzékelő (olyan 1000 cpi környéke), hogy a mikroszkópikus elmozdítások során több mintavételezési pont legyen. Meg persze sok függ az adott alkalmazásban használt (video)felbontástól is.

    Nagyfelbontás + high sens mellé tényleg jobb lehet valami mást nézni. Az is igaz, hogy 90 %-os valószínűséggel még ezesetben sem ez lesz a szűk keresztmetszet.
    A hab a tortán igazából a teljes accel- és prediction-mentesség. Pure input FTW.

    Az egér tartóssága egészen példamutató amúgy; az olcsó hatást jócskán megcáfolják az 5-10 éves, gyakorlatilag hibátlan példányok. Az enyém is 7 éves volt (az első 4), amikor eladtam, és a minimális felületi kopáson és a picit hanyagabbul járó görgőn kívül az égvilágon semmi baja nem volt.
    A görgő bug meg görgő bug, tipikus MS-betegség - 1x1 bonyolultságú javításának függvényében pedig gyakorlatilag elhanyagolható. Az is igaz, hogy engem még soha nem zavart annyira, hogy csak ezért szétszedjem. Quake-hez meg amúgy is van egy egyszerű kis script, ami meggátolja a véletlen görgetést. :))

    Nem véletlenül volt ez óriási sláger egy időben - sokan manapság sem akarnak mást, a formát meg időközben boldog-boldogtalan másolta. Szerencséjükre eBay még a helyén van.
    Ha kicsit mélyebben a zsebünkbe nyúlunk, igen guszta, moddolt verziókat is találhatunk (az az SS sárga már birizgálja a fantáziámat egy ideje, csak ugye a súlya miatt inkább csak cyber-ereklyének tartanám..).

    Összességében az egértörténelem egy jelentős és patinás darabja, örök helye van a pantheonban. ^^

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Piftuka

    veterán

    válasz knix #31923 üzenetére

    "erre gondoltam, ennek az elődjét próbáltam anno, játékra teljesen alkalmatlan, de szokatlanul, szinte függőlegesen tartod a csuklód, ami ergonómiai szempontból talán a legjobb:[link]"

    Elég érdekes szerkezet. (Látszik, hogy a lehetőségekhez mérten meglehetősen egyenesen tartja a csuklót.) Az viszont miből derül ki, hogy játékra alkalmatlan?

    "egyébként a microsoft 3.0 az egyik legjobb szenzoros gamer egér
    (bár ezt felettem írták már)"

    Igen... ahogyan fentebb említettem, megfelelő a célra (hiszen én is sok évig használtam)... én arra utaltam, hogy elvileg nem "gamer" egérnek szánta a Microsoft, hanem általános felhasználásra.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák