Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csusza`

    senior tag

    Sziasztok!

    A következő problémával fordulnék hozzátok - csak mert jobb topicot nem találtam, ahol érdeklődhettem volna...

    Adott egy Panasonic NV-GS21 kamera. mini DV kazettára rögzít videot - erről a kazettáról szerettem volna FireWire (PCI-os) kártyán és FireWire kábelen keresztül videot rögzíteni - másolni - a PC-re. A problémák ott kezdődtek, hogy kártya berak, kábel összeköt, kamera lejátszási módba állít ahogy kell, Movie Makerrel csodálatosan ment is. Az egyik gépen, próbaképpen.

    Majd ugyanezt eljátszottam egy másik géppel, ami azért jóval gyengébb volt meg kell hagyni (P4 3GHz, 512MB memória, GF5500, a többi nem érdekes azt hiszem). Kártya helyén, kábellel összedug, kamerát meg is látja annak rendje és módja szerint - majd a MovieMaker vagy észre sem veszi a kamerát (Windows látja), vagy pedig mikor a felvételre (másolásra) kerülne a sor, egyszerűen "Meghatározhatatlan hiba" vagy "Nincs kamera csatlakoztatva" hibaüzenettel kidob. A vicc az, hogy NÉHA viszont elindul, és vesz is fel annak rendje- módja szerint. Érdekes hiba. Valakinek van valami ötlete arra, hogy miért csinálhatja ezt? Kevés neki a gép? Tény, hogy nem egy tigris meg vadizsír PC, de azért szerintem kéne mennie...

    Kodek hibára gyanakodok még, esetleg a kártyát átrakni másik PCI slotba, de más nem jut egyszerűen eszembe. Szívesen venném az ötleteket vagy az esetleges megoldást, ha valaki találkozott már ilyen hibával és sikerült neki megcsinálni!

    Köszönettel: csusza` :R

    Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Új hozzászólás Aktív témák