Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyomas1

    csendes tag

    válasz Tomix24 #8997 üzenetére

    Sajnos hiába kerestem a google-n, hiába olvastam át a manualt, több dologra nem találtam választ, ezért kérdeztem itt.

    Nekem légi filmezéshez kellene. Az SD jel az élőképhez kellene, hogy lent is lássam, mit vesz a kamera. Nem a kijelző érdekel, hanem, hogy kábelen jön-e ki szimpla SD jel (nem a HDMI-n keresztül!) felvétel közben, amit egy videó jelátvivő rendszer segítségével a földön tudok nézni.

    A manuál sajnos nem írja le egyértelműen, hogyha hozzányúlok az expohoz, akkor elveszti-e a gép az automata fényerőállítást. Ez nekem még mindig nem tiszta. Egy Sony CX130-at használok, de ha a kép nagy része sötét, és pl. középen van 1 fehér épület, amit telibe ver a Nap, akkor az beég. Na ilyenkor manuál módban visszaveszem (ami azzal jár, hogy megszűnik az automata állítás), de ha elsvenkelek a világos részről, ott meg feljebb kéne tolni a fényt. Ezért lenne jó, ha az automata fényerőállítást megőrizve alább tudnám venni a fényt. Ezt egy CX130-cal készítettem:
    http://www.youtube.com/watch?v=hDnvBuxXlyM
    1:05-nél pl. ott a kritikus téma. Sötétség és középen egy fehér épület. A film végén is ott a fehér kis kápolna egy sötét környezetben. Ezeket automata módban beégeti a CX130.

    A HX9V-n is túl vagyok már. Ott is alá lehet venni a fényt úgy, hogy automata marad, de a multikopteren sajnos nem viselkedik jól a HX9V, már próbáltam. A csűrő (csavaró) tengelyen egyébként a Sony-knak nincs stabilizálása, ezért kellene mindenképpen Panasonic. Használok egy pana FT3-at is, ott engedélyezve van a fényerő kompenzálás. Tök jól viselkedik, azért is mert a CCD-s szenzor miatt nincs rolling shutter, de nem produkálja azt a képminőséget, mint egy kamera. Nekem leginkább egy könnyű (300g) 50p-s Panasonic CCD-s kamera kellene, de olyan nincs.

    A fentieken kívül azért lenne szükségem a tesztre, hogy kiderüljön egyáltalán használható-e ez a kamera multikopteren, ez neten keresztül nem fog kiderülni, hiába nézem meg a kézben készült tesztvideókat..:)

Új hozzászólás Aktív témák