Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeze94

    tag

    Sziasztok!

    Segítség reményében fordulnék hozzátok. Diákszervezetünk számára kellene egy fényképezőgép, a forrás pályázati pénzből fog megteremtődni rá(szóval számla kell).

    A kritériumok a következők:
    -a legfontosabb talán: 400EUR(130k HUF) a keretösszeg, objektívvel együtt
    -beltéri fotózásra lesz használva, kevés fénnyel. Általában kedvelem a vaku nélkül készült képeket, a hangulatuk miatt(csak lelkes amatőr próbálkozó vagyok, de rám van bízva a fotós rész, így igyekszem a legjobbat kihozni belőle :) )
    -mozgó felvételek ugyanúgy elő fognak fordulni, mint viszonylag statikus képek(a rendezvény típusától függ, vannak különféle sportesemények(BeerPong :DDD), de kártyaestek is)
    -csupa-csupa közeli kép lesz csinálva, ezért a teleobi kizárva
    -stapabíróság szintén nem hátrány
    -fókuszfény megléte(nekem jelenleg csupán egy régi Oly e-410-esem van, és nagyon hiányzik róla)
    -márkabeli kritérium nincs, bármi jöhet

    Jelenleg a szervezetünkben egy Nikon D3000-es gépet használunk, elégedett vagyok vele, jobb képeket tudok vele lőni, mint a saját kis Olymmal, de sajna ez is magángép, nem a diákköré, nem marad örökké itt. Egyetlen probléma vele, hogy mintha szenzorhibára utaló jeleket vélnék felfedezni rajta, mivel minden elkészült fényképet ugyanott kis piros-kék-zöld pixelek vannak fixen, nem tudom mennyire bízhatok ilyen téren továbbra is a Nikonokban.

    Köszi szépen előre is a segítséget!
    Üdv,
    Seagal.

    U.i.: esetleg, ha ugyenezekre a kritériumokra tudnátok mondani valami jobbat 500EUR(155-160k HUF) keretösszeggel, és még egy másikat 600EUR(185-190k HUF) keretösszeggel, azt megköszönnem... :) Hátha ki tudok harcolni egy drágább gépet is.

    [ Szerkesztve ]

  • Zeze94

    tag

    válasz MrChris #44177 üzenetére

    Igen, ebben igazat kell adjak neked, én is furcsállottam a pénzbeli kikötést, lévén az alap DSLR-ek tényleg annyira fapadosak, hogy szálka áll az ujjamba közben. Kb annyi kompromisszumot kellene kötni velük, főleg az említett felhasználást illetően, hogy jóformán fényképezhetnék egy jóféle telefonnal is helyette, nem lennék sokkal beljebb vele(persze igen, mielőtt nekemesnétek, sarkítottam egy kicsit).

    #44176 Tin_Shield: köszi szépen a gyors, segítőkész és részletekbe menő választ, azt hiszem a kis Pana mellett teszem le a voksom, amit említettél. Amennyire belelátok a témába, plusz az alapján, amit írtál, tényleg tudja, amire nekünk a diákkörön belül szükségünk van :)

    Nagya21, atis78, Neck, Throme, nektek pedig nagyon szépen köszönöm a gyors, és segítőkész válaszokat! Újfent nem kellett csalódnom a Ph! fórumozó közösségében, azt hiszem többekközt ez is az, ami miatt ide járok még mindig :)

    Persze, ha sikerül, akkor még elfutok Pozsonyba kipróbálni az említett gépeket, mert a puding próbája az evés, de na, megvan a favorit :)

    Köszi szépen! :R
    Üdv,
    Seagal.

  • Zeze94

    tag

    válasz MrChris #44198 üzenetére

    Mondjuk a nagy kijelző nem hátrány, ha sokan fogjuk használni. Sokszor megesett már, hogy kölcsönkérték valamelyik akción a gépet, és amikor odaadtam nekik, csak néztek rám nagy szemekkel, hogy mi van, miért nem látják, amit fényképezni fognak? Aztán, amikor mondtam, hogy nézzen bele a lukba ott fenn, akkor jött, hogy jaaaaaaj, ahaaa! Azt hiszem mi már a telefonnal a kezében felnőtt nemzedék vagyunk.

    Való igaz, hogy a belépő kategóriát erre találták ki, nekünk is erre lett véve még régen a muternak egy alap tükrös Oly, de őt nem fogta meg a dolog, mert nagy, nehéz, macerás, sokat kell állíthatjuk. Engem annál inkább magával ragadott... :) Csak az kár, hogy igazán annyit nem fejlődtem, amennyit szerettem volna. Valahogy sose tudom igazán hol kezdjek neki...

    #44199 Throme: Az részemről nem baj, ha a kis Pana rawozós, mostanság nekiálltam szórakozni a RAW képekkel Lightroomban amúgy is, és ámulatba ejtett, hogy mennyivel többet ki lehet hozni végeredményképp az egészből. Pedig csak, ahogy a fényképezésben is, inkább lelkes próbálkozó vagyok, egyszer láttam valakit, ahogy csinálja, és ez lett belőle... :) A színhelyes monitor is megvan valamennyire egy gyárilag kalibrált Dell személyében(tudom, nem egy maximalizmusra törekedő, profin kalibrált cucc, de addig még nem jutottam el). Itt inkább az a baj, hogy, ha fél év múlva befejezem a sulit, akkor ennyit szöszmötölni már senki sem fog vele utánam. Ahogy mondtad, elkattintják a képet, és mehet is fel a Fészbukra.

    #44201 Muterte68: köszi a tippet! :)
    ...no meg mindenki másnak is!

    Amúgy lehet, hogy feljebb lehet tolni még a keretet(100-200EURról van kb szó), mivel az egyéb pályázandó eszközökről kiderült, hogy lehet az olcsóbb is, mint, amit elsőre gondoltunk. Ha ezt a fennmaradó pénzösszeget sikerül a fényképezőre fordítani... Hát akkor istenkirály vagyok :D khm, vagyis akarom mondani, akkor nagyon boldog leszek. Majd szólok, mit sikerült kidumálnom :)

  • Zeze94

    tag

    Sziasztok!

    Gepvasarlas elott allok, ket resztvevo maradt mar csupan. Elore leszogeznem, hogy hasznalt gepekrol van szo.
    Az egyik egy Nikon D7100 lenne, mindossze 6000 elkattintott keppel a mechanikaban, 400 EUR-os(cca. 125k HUF) arcedulaval, a masik pedig egy D7200, azonos aron, viszont 68000 elkeszult keppel.
    A gepet leginkabb belterben fogom hasznalni, gyengebb fenyviszonyok kozott, tovabba masodlagosan olyan igazi mindenes "kis" cipelos gep lesz.
    Ilyen feltetelek mellett, ti melyiket valasztanatok? Ad annyi pluszt az en felhasznalasi modom mellett az ujabb generacio, amekkora rizikot rejt magaban a magas exposzam? Egyaltalan kell-e tartani egy majd' 70 ezret kattintott geptol(ugye 150k a gyar altal megadott elettartama a zarnak)?

    Koszi elore is! :)
    Udv,
    Seagal.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés