Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xenonadio

    csendes tag

    Sziasztok! Szeretném kipróbálni a filmes fényképezést, valami nagyon vonz benne, és úgy gondolom a hozzá szükséges eszközök sem olyan méregdrágák már manapság. Mivel még sose fotóztam analóg géppel, ezért lenne pár kérdésem, az első , szerintem egyben legfontosabb is, hogy milyen gépet vegyek, Nikon F65 vagy F80 at néztem ki. Nem vagyok elkötelezve egy márka mellett se, de a Nikon áll legközelebb hozzám. Ezekhez ha jól tudom 35mm -s filmeket kell használni, de azzal nem vagyok tisztában, hogy mi is az a dia. És filmet manapság, hol lehet beszerezni? Ha későbbiekben vásárolnék Digitális gépet, az objektívek kompatibilisek lennének egymással?

    Előre is köszi!
    Üdv: K.Csabi

  • xenonadio

    csendes tag

    Köszönöm válaszaitokat. 18 éves vagyok , én személy szerint nem igazán emlékszek a diákra, de még itthon található a családi fotóalbumok mellett, 1- 2 doboz, de így már teljesen világos. De még lenne egy - két kérdésem, itthon elő tudom e hívni a képeket, vagy ehhez mindenképpen szükség van valamilyen méregdrága berendezésre? A negatívokat, diákat egyaránt lehet digitalizálni? Valamint nyíregyháza környékén valaki nem tud egy jó helyet, ahol filmekből, van választék (a filmekről szívesen fogadok tapasztalatokat) , valamint jó minőségben elő tudják hívni a fényképeimet.? Kezdetnek egy fix 50 1.8 as objektívet szeretnék venni, digitális gépen már volt szerencsém próbálni, igaz dx szenzorméret mellett. Köszönöm a válaszaitokat!

Új hozzászólás Aktív témák