Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anarkigabi

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Canon EOS 250D + Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC Macro párossal nyomulok, mint hobbi fotós, de fontolgatom, hogy átnyergelek DSLR-ről MILC-re, azon belül is valami belépő szintű FF vázba.

    Amire használom és a továbbiakban is használni szeretném:

    - Időjárási események fotózása (leginkább felhők, zivatarfelhők), nem feltétlen szempont, hogy a fényképezőgép totál vízálló legyen, mert ha van csapadék, akkor nem feltétlen maradék nyílt terepen vele)
    - kicsit próbálkoznék asztrofotózással, nem a deepsky fajtából, de viszonylag jó milkyway vagy csillagos gépbolt fotókkal szeretnék próbálkozni
    - viszonylag sokat utazom, így legyen túristáskodásra is alkalmas

    Ársáv:
    350-450 ezer Ft

    Viszonylag laikusként 3 vázat néztem ki:
    - Canon EOS RP
    - Sony A7 II
    - Panasonic Lumix DC-S5

    Bár a Panasonic tetszene funkcióiban a legjobban, illetve annak a legjobbak a videós képességei is, de úgy látom objektívek tekintetében viszonylag borsos az árazás, így költséghatékonységi szempontból nem túl optimális.

    Az RP-ben az zavar, hogy nincs vázba épített IS, az RF bajonettes obik pedig jó drágák, bár most a nyári Canon pénzvisszatérítési akcióval van egy-két jó ajánlat, illetve 220volt-ban most júli 24-től ugyancsak kecsegtető akciók lesznek.

    A Sony-ról azt olvastam, hogy bár hiába ez jelent meg a legrégebben az összes közül, de ettől függetlenül legalább képminőség tekintetében felveszi a versenyt a másik kettővel, azonban a menürendszere viszonylag bonyolult és eléggé lagol a felület, illetve nem jó a kijelző fényereje. Rendelkezésre álló objektívek tekintetében viszont itt a legjobbak az árfekvések.

    A jelenlegi Canons EOS 250D-met lehet egy ideig párhuzamosan megtartanám a zoomképes objektív miatt, az FF vázamhoz pedig kezdetnek 1-2 fix objektívet választanék... bár ha valamelyiknél a KIT zoom-os objektív sem olyan tragikus minőség, akkor talán beszállnék abba is, persze azzal a kompromisszummal, hogy a jobb fajta obikat csak később szerzem be annak függvényében, hogy állok pénzügyileg.

    Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, illetve remélem segítetek a döntésben. Magamtól azt sejtem, hogy a Panasonic lenne a legjobb választás, de ha úgy van akár mind a háromhoz is ajánlhatnátok ilyen "induló szetteket", ami szerintetek ár-érték arányban most legjobban megérné.

    Lehet opció akár használt cucc is, bár abba befektetni kicsit félek, nehogy valami hibásan működő cucc legyen rámsózva.

    Előre is nagyon köszönöm a válasz(oka)t.

    Üdv,
    Gábor

Új hozzászólás Aktív témák