Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mirman

    őstag

    válasz ballinboy33 #56500 üzenetére

    Szerintem jelenleg nem szabad Olympus gépet venni , hacsak nem régóta szerettél volna és édes mindegy mi lesz a sorsa a márkának mert neked feltétlenül kell egy. Jelenleg nem lehet kiszámítani mi lesz a sorsa a dolgoknak. Megvettek mindent, mérnököstül , szervízhátterestül stb , viszont nem lehet tudni hogy mit fognak vele kezdeni , mennyire fogják megtartani a dolgot. Lesz e szervíz 2 év mulva garanciálisan ilyesmi. Szerintem 1-2 év mulva már lehet látni mi lesz ezzel a számomra is kedves márkával , de addig teljesen lutri.

  • Neck

    veterán

    válasz ballinboy33 #56500 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy finoman szólva is bizonytalan az Olympus jövője. Ami nem azt jelenti, hogy ha ma veszel egy Olympus vázat, holnap nem tudod bekapcsolni, de mindenesetre aki sok évre tervez, az gondolja meg. Ha más miatt nem, a későbbi eladhatóság szempontjából.

    Én a magam részéről (ahogy korábban már írtam is), azt tanácsolom, ha találsz egy Mega BestBuy Olympus vázat leárazva (mondjuk pont a fenti hírek miatt), és sokkal többet kapsz ma a pénzedért, mintha valami más vázat vennél - vedd az Olympust. Most fogod használni, és egy baromi jó áron vett cuccal kisebb az esélye, hogy bukóval szállsz ki.

    De ha kb azonos áron kb azonos teljesítményt kapsz, akkor viszont ne az Olympust vedd.

    Az objektívek esetében meg mindegy, az Olympus és a Panasonic kb keresztbe kompatibilis.

    Haruspex:
    Magam részéről azt mondom, hogy belépőnél is számít a bizonytalan jövő. Egy belépő gépet amúgyis nehéz eladni, de ha "halott" a márka, akkor nem is keres rá senki.
    Az meg, hogy adtak ki vázat, obit, nem jelent semmit. Nem pár hónap ezeket megtervezni, benne voltak a "fejlesztési csőben" szerintem kb évek óta, és akkor nagyobbak buktak volna, ha nem adják ki.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák