Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz Zedz #48592 üzenetére

    Ja, a Panasonic féle legendásan hülye elnevezés :D

    20MP-es szenzor ugyanakkora zaj/képminőség mellett tud nagyobb felbontást, ha erre nincs szükséged akkor nem igazán éri meg, a GX80 ár/érték aránya nyilván jobb.

    De a Try&Buy akkor sem hülyeség szerintem, ha nincs GX80 csak GX9. Nem is a képminőség az igazán érdekes (extrém igényeket leszámítva minden mai gép bőven elég jó, sokszor a statikus teszteken műszerrel is alig kimutatható különbségeken megy a netes szájkarate). Viszont egy ilyen pár napos próbán kiderülhet mennyire áll kézre, mennyire idegesítő a kezelése, milyen látószögek lehetnek érdekesek, hogy viselkedik a nyers kép a feldolgozás során, és még egy csomó minden. Ez legalább annyit számít mint pl a DXO pontszám.

    [ Szerkesztve ]

  • haruspex

    aktív tag

    válasz Zedz #48592 üzenetére

    Szia!

    Volt gx7-m, és van gx8-am, az elsőnek kb ugyanaz a keresője, mint a gx80-nek. EL lehetett lenni vele, bár tényleg nem a legjobb, 5k körül vettem hozzá plusz szemkagylót, az sokat segített. Ha nem olyan témád van, ahol folyamatosan bele kell nézni a gépbe, akkor megfelelő, manuálfóksznál a belenagyítás sokat segít, olyankor használja a teljes területet. A gx8 kukucskája sokkal-sokkal jobb, (mondjuk sok minden mástól is) valszeg innen a csalódás, hogy nem ez került bele a gx9-be. A dönthetőség is eléggé bejött. Így, hogy a gx80-at néha 150 körül el lehet akcióban hozni szerintem nagyon jó vétel.

    De alapvetően objektív oldalról érdemes döntetni. Városhoz, épületekhez szerintem minnél nagyobb látószög, és állvány (meg egy jó stabi néha) kell.

    Illetve igérték valahol, hogy előbb utóbb lesz Gx9 megnézhető, és akkor gondolom bérelhető is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák