Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz WestBam #43838 üzenetére

    De amúgy nem mindegy, hogy kiég-e a kép vagy sem? Mármint nem az lenne a lényeg, hogy a lámpák fényerejét és hatótávját megmutasd? Gondolom annyira azért nem ég ki, hogy ne látszodjon a különbség mondjuk 5000 és 10.000 lumen között és úgysem az a fontos, hogy a megvilágított erdei úton kiégnek-e a kavicsok vagy sem. Persze tökéletesen valszeg sosem fogod tudni visszaadni azt amit a valóságban látsz, de ez ilyen... :( .
    A beállításokhoz annyit szólnék, hogy én is a full manuálisra szavazok, de én nem a legnagyobb fényerejű lámpához lőném be, hanem valahogy úgy, hogy kb minden lámpa fénye szépen látható legyen a képen, a gyenge fényerejűeké és a durváké is. Mondjuk ez csak egy tipp, sosem fotóztam még ilyesmit :B

    Egy alap de nagyobb szenzoros fényképező amúgy gondolom neked elég lenne, pl. egy régebbi sony nex, vagy panasonic gx1, g3 20-30k forintért + egy kitobi 20-25k-ért és egy akármilyen ebayes távkioldó... állványod ahogy elnézem már van.

    szerk: most jöttem rá, hogy egy ideje követem rss-en a blogod :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • mikrofon

    veterán

    válasz WestBam #43838 üzenetére

    Nem buktad, csak nem az az irány, amit szeretnél. Lényeg, hogy felejtsd el az egy képen majd mindent jól megmutatok, mert a szemünk teljesen máshogy működik. A fényképezésben a jelerősítest ISO értékének változtatásával oldják meg, kisebb nagyob sikkerrel, zajosodással - zajszűréssel. Nah az agyunk és szemünk pont ugyan ezt csinálja csak pillanatok alatt nagyon szélsőséges esetekre is, tökéletesen, észrevehető hiba nélkül, de csak bizonyos határokon belül... (Emberi szem EV-tartománya: 5-6 EV egy pontot nézve, teljes EV tartománya 20-25 EV, míg Kontrasztja: kb.: 1024:1 – 16384:1)
    Már biztos előfordult veled, hogy belenéztél véletlenül az elemlámpába és nem láttál utána rövid ideig jól, talán még "fájt" is. Ez már a testünk határa... Ugyan ilyen nyáron tűzőnapon bemenni egy sötét helységbe, vagy kijönni....

    Ráadásul, ha lenne egy szuper fényképezőgép ami ezt a széles tartományt tudná, akkor még mindig meg kéne jeleníteni... Egy átlagos monitor képtelen ilyenre... Nyomtatásra, előhívásra, meg még rosszabb eredményt kapnál...

    @jjeahh kollégával értek egyet, valami olcsó régebbi nagyszenzoros szettben gondolkodj. Esetleg, egy nagyon használt is jöhet. Azért pár fényerővel növelhető még a dinamikai tartományod, ami látványos eredményt hozhat...

    Ha ez megvan akkor próbáld ki a HDR technikát. Vannak vázak amik alapból tudják. Tehát JPG-ben össze is füzik a több képet egy képpé. RAW-ban neked kell... De a te esetedben elég lehet a váz saját JPG-s HDR végeredménye. Van olyan, ahol ezt akár öt képből is meg teszi, a képeket meg lehet 1 vagy akár 2 FE lépésenként is rögzíteni...

    DE!
    Ha tökéletesre fejleszted a HDR technikádat, akkor pont nem fogsz látni különbségeket, hiszen pont az a lényege, hogy a nagyon sötét és a nagyon világos területek is közép világosak, azaz jól láthatóak legyenek.... Ezzel pedig pont elveszik a különbség az erős, a gyenge, a szórtfényt vagy koncentrált fényt adó lámpa között...

    Tehát!

    Én a helyedbe mondjuk 5 képes expo sorozattal kezdenék egy régi nagyszenzoros szettel akár manuális obival. (ezt viszonylag olcsón beszerezheted) Manuálisan meg határoznék öt expozíciós esetet. Első a legsötétebb lámpának, míg az ötödik a legvilágosabbnak. Majd mindegyik lámpát lefotóznám ugyan azzal az öt beállítással. Majd ezt az ötöt animálnám egy GIF-é. Ezek után ezeket a GIF-eket raknám egymás mellé. Ez alapján szépen látható lenne, hogy hogyan alakul a fénycsóva formája és intenzitása....

    Valójában amit szeretnél nem fogod megkapni sem a technikától sem a szoftvertől. Segíteni tudnak neked, de ki kell próbálgatni, hogy mi lesz jó neked....

    [ Szerkesztve ]

  • hibavissza

    veterán

    válasz WestBam #43838 üzenetére

    Ha jól értem, akkor a vetített fény terülését, színét, határait akarod bemutatni. Erre bármelyik olcsóbb MILC kitobival (14-42) megfelel. Manuál módban mind azt mutatja a kijelzőjén, milyen lesz az elkészült kép. Így nem kell találgatnod. Ha ezt megfejeled egy exposorozatal (mind tudja, de nem árt vásárlás előtt ránézni), esetleg raw-ban lősz és egy ingyenes raw szerkesztőben állítgatod, némi rutin megszerzése után biztos megkapod azt az eredményt amit vársz. Értelemszerűen ez nem lehet objektív teszt.
    Pana G3, G5, G2, Pana GF széria, Oly E-PL széria, Nikon 1 széria régebbi, használt darabjai olcsók és tudják amit elvársz. Nem mellesleg egy jobb, raw képes telefon is megfelelhet neked erre a célra.

  • total90

    veterán

    válasz WestBam #43838 üzenetére

    RAW mindenképp és próbáld meg, hogy a képeid alapján a legerősebb fényerejű lesz alapod. Ahhoz mérd a többit.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés