Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Trak #1783 üzenetére

    Nohh.
    A felépítése korrekt. Nem gondoltam volna, hogy ilyet mondok az első bolti fogdosások után, de mégis megtörtént :) A műanyagrészek olcsó, kopogós műanyagból vannak, ez igaz, viszont a markolat gumiborítást kapott, ami igencsak kényelmes, ráadásul a középső ujjnak kialakított bemélyedés is remekül eltalált - már nekem szubjektíve, így jó érzés fogni és ez nekem igencsak fontos szempont. A vaku eléggé alacsonyra nyílik, de ebből eddig nem volt baj, pedig két pincebulit is megért már a gép, ahol igencsak villogott a vaku. Felső státusz LCD ugyan nincs, viszont egyetlen, általad felsorolt gépben sincs. (Apropó: a Pentax K200D miért maradt le az esélyesek listájáról?) A kereső mérete és világossága a kategóriához képest teljesen korrekt, de azért mképpen alaposan nézd meg ebből a szempontból (is) a kiszemelt gépeket. Főleg mert van vele egy apró bajom, de az is lehet, hogy velem van a probléma, szóval még pár emberrel megnézetem, mielőtt kijelentem róla és ejnye-bejnyézek.

    A menürendszer felépítése számomra eléggé zűrzavaros, nem kézreálló - persze, hozzászoktam a Pentaxhoz, mégis, a Nikonok és Canonok menürendszere egyből kézreáll, de ez nem. Hozzá kell tennem: ez is erősen szubjektív. A dedikált ISO gomb kellemes, az Fn gomb és alatta megtalálható funkciók is, szóval a menü feliratú menüben végülis olyan nagyon sokat nem is túrkál az ember.
    A 18-70 kitobi (most felépítésről beszélek, nem képminőségről) egy kitobi. A napellenző, amit hozzá adnak csak jelképes, viszont, mivel forog a frontlencse fókuszáláskor, ha manuálfókuszban használja a gépet az ember, egész nyugodtan lehet a napellenzőt fogva fókuszálni - hülyén hangzik, de sokkal jobb és használhatóbb lesz úgy a manuálfókusz, mert kitobikra jellemzően csak egy félmiliméteres izé van az objektíven fókuszgyűrű helyett. A zoomgyűrű korrektül jár, fogása kényelmes. Az objektív hossza is kényelmes, jó fogást biztosít az objektívet tartó kezünk számára.

    A zárhangot sokan kritizálták, én semmi kritizálnivalót nem találtam benne. Aki nagyon halk zárral rendelkező gépet akar, vegyen a Nikon D40/D40x/D60 hármasból egyet.

    Képminőség: hmmhmm... nos ez még további vizsgálódást igényel. Főleg mivel a mai napig híján voltam RAW konverternek, így csak a jpg képeket tudtam nézni. A zajszintről sem szeretnék egyelőre nyilatkozni, pont emiatt. Annyi bizonyos, hogy igen jól testreszabható a JPG feldolgozás, van pár előre beállított mód, amiken még igény szerint módosíthatsz - ami azt illeti érdemes is igénybe venni ezeket, az alapértelmezettnél érezhetően jobb eredményt is elérhetünk így JPG-ben is.
    A 18-70-es kitobitól nem kell csodát várni, ez egész biztos: kitobi minősége van. A bokehje korrekt, és bizony sokszor kellemes, hogy 70mm-ig lehet tekerni, nem csak 55-ig, kifejezetten élvezem ezt a tulajdonságát. Főleg, hogy emiatt alkalmasabb kis mélységélességet igénylő témák fotózására. De ízig-vérig kitobi. Ne értsük félre egymást: ettől még teszi a dolgát, és bizony a felhasználók többségének valószínűleg bőven megfelelő. Akinek meg nem, nos az úgyis lecseréli a kitobiját előbb-utóbb valamire.

    A fókusz viszonylag kellemesen, gyors, nem tudok róla rosszat mondani. Illetve egy dolgot mégis: manuálfókusznál nincs fókuszvisszajelzés - vagy csak valamit én rontok el nagyon, mindenesetre én hiányolom, a Pentaxnál nagyon kényelmes, hogy van.

    Ha már itt tartunk: Én az MLU-t kifejezetten hiányolom, de pl az a Nikonokban sem lesz - a belépőszintű gépek többségéből sajnos kimarad. Meg valószínűleg sokaknak nem is létszükség...

    Hogy megvenném-e ezt a gépet? Hmmhmm... Ebben az árkategóriában Pentax K200D-t vennék, ez nem kérdés. Ettől eltekintve eddig kellemes gépnek tartom, pár apró, de bosszantó hibával.

    MOD: javítottam pár elírást, de nem kétlem, hogy maradt benne még rengeteg. Nézzétek el nekem. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák