Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rolee9309

    csendes tag

    Hali mindenki!

    Adott egy Ryzen 7 5700X processzor, és rajta egy Wraith Prism hűtő. Az elmúlt hetekben iszonyat hangosan megy, már 30% terhelésen is üvölt. Hiába állítottam a fan curve-t, adtam pár mV alulfeszt a CPU-nak (PBO2-ben), semmi. Nem hinném, hogy a meleg, vagy rossz pasztázás lehet az oka, hónapok óta megvan, semmi gond nem volt.
    A hűtő meg már nem egy mai darab, lehet nyugdíjba akar vonulni - vagy jó lesz barátnőm 2400G-jére :DDD

    Mivel nem kedvelem a toronyhűtő stílust, a top-flow jön be, ti mit ajánlanátok?
    - az egész egy SilentiumPc Sigma SG1-ben van, üveglap levéve (igaziból csak lusta vagyok visszarakni, mert a diffi max. 3-4 fok, ha fent van), elöl 2, hátul-felül 1-1 120mm-es ventilátorral.
    - alaplap egy Gigabyte X570 Gaming X, egy Sapphire Pulse RX 6700XT-vel.

    Ui.: néztem vízhűtést is, egy Arctic Liquid Freezer II-t, de lehet az már overkill lenne (?), illetve zsugori vagyok 40K-t költeni egy olyanra, HA VAN megfelelő léghűtés is jóval olcsóbban.

    Köszi!

  • rolee9309

    csendes tag

    válasz Speed® #93476 üzenetére

    Köszi!

    Akkor még mókolok a fesszel/fan curve-el picit.
    (Illetve azt néztem még, hogy egy kis nyeséssel simán feltehetőek 140mm-es ventik is előre - 140-et alapból fel lehet szerelni felülre - hátha az segítene még picit. Illetve ha alulra berakok még egy intake ventit, az mennyire segít? Vagy inkább ártana? Arra gondolok, hogy ha a VGA alatt van, akkor keletkezhet olyan légáram az alsó venti miatt, ami a VGA hőjének egy részét felfele tolja a CPU felé, és nem hátra).

    Azért is gondoltam arra, hogy a Prism-mel van baj, mert a nyár eddigi részét kibírta - bár ami az utóbbi hetekben volt, az tényleg katasztrófa.

    Üveglapot meg vissza is rakom, ha sikerült lejjebb vinni a zajt, mert azért az irányított légáram még mindig jobb tapasztalatom szerint, valamint hangszigetel is, kivéve, ha a ventilátor túlüvölti :((( .

Új hozzászólás Aktív témák