Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZTE_luky

    aktív tag

    Sziasztok! Billentyűzetvásárlás előtt állok, és ebben kérném a segítségeteket.

    Körülbelül 5ezer forintot áldoznék rá, de ha kell, felmehet az ár 12ezer forintig max, ha annyival jobbnak is bizonyul
    Szóba jöhet a használt is.
    Jelenleg egy numpados billentyűzetet használok, csak az a baj vele hogy nem fér rá a billentyűzettartómra, ezért a legfontosabb tényező hogy kompakt legyen, 30 centi hosszú körülbelül, és a numpad nélküliek hozzák is kb ezt a hosszot.
    Böngészésre, chatre használnám leginkább, néha excel, word és játékra.
    Ezeket nézegettem eddig:

    [link] ennek elég előnytelen a magyar kiosztása, és nincs is rajta I betű
    [link]
    [link] viszont a többi nem slim
    [link]
    [link]
    van még 3-4 de azokat már nem linkelem.
    Mindenképp ISO magyar kiosztást szeretnék ha lehet.
    Fn-sor jó lenne, de nem muszáj, fentebb már említettem h mindenképp numpad nélküli kellene.
    Világítás nagyon jól jönne, de mivel alig akad numpad nélküli billentyűzet, inkább talán fontosabb lenne h slim legyen.vezetéknélküliség egyáltalán nem fontos.


    Előre is köszi szépen!

  • ZTE_luky

    aktív tag

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    20-30ezerig eltudok menni.
    2.Használt szóba jöhet?

    nem
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?

    Egy 5ezres áruházit, elég gyatra minőségűt
    4.Mire használnád a billentyűzetet?

    chatelés, hobbiszintű játék esténként, főleg fps multiplayer
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)

    szívesen kipróbálnék egy mechanikusat, de mindig csak egyszerű olcsó billentyűzeteim voltak
    6.Van konkrét modell ami tetszik?

    kifejezetten még nincs, COOLERMASTER CK550 RGB szimpatikus de sztem túl magas lenne nekem, félek nem tudnám megszokni
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)

    ISO, magyar. Esetleg ha muszáj ebből az igényből hajlandó lennék lemondani
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)

    kell numpad, fn-sor nagy előny
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

    világítás mindenképp
    csuklótámasz előny lenne (műtött a csuklóm, ínhüvelygyulladásom többször volt, érzékeny rá asu) Ebből kifolyólag sztem előnyösebb lenne egy laposabb, flat key megoldás (12 éven keresztül laptopot használtam, ahhoz is vagyok szokva, kellemesebb érzést nyújt.
    vezetéknélküliségtől eltekintek.
    multimédiás gombok nagy előny (hangerőszabályzás)

    Mit javasoltok? A mechanikus-flat key kombó mennyire üti egymást? Érdemes megszoknom, megpróbálnom egy normál magas billentyűzetet?

  • ZTE_luky

    aktív tag

    Huha, köszi szépen az ajánlásokat. Igazából nagyobb keretem sajnos nincs most erre, max 30, abban meg ha jól néztem nagyjából csak a cherry fér bele. Érdekes különben de magamtól nem is gondoltam volna ennyire az ergonómiára, most keresgettem rá h mik vannak (na és mennyiért)
    Nem tudom hogy mennyire kímélné egy hasonló billentyűzet jobban a kezem mint egy általános, de ahogy elnézem minden igényemet el kéne engedjem helyette.

    Gondolom ebben az alacsonyabb (30k) árkategóriában nincsenek nagyon hasonlóak, sokkal többet kellene áldoznom rá?

    Ezek esetleg? [link] [link] [link] Vagy inkább ennyiért nézzek hagyományosat, mert az ergonomikus bill-ek alját súrolom és nagyon silányak?

    [ Szerkesztve ]

  • ZTE_luky

    aktív tag

    válasz Mephike #91243 üzenetére

    Értem. Valószínűleg teljesen igazatok van, köszönöm h segítetek, csak nehéz birkózni a gondolattal h "csupán" egy billentyűzetre ennyit költsek. Őszintén világ életben 5k-s billentyűzeteim voltak, azért ért hideg zuhanyként ez az egész. Pár ezret még simán rádobnék a keretre ha az egészségem a cél, de abban nem hiszek hogy 80ezres billentyűzet kéne hozzá (és kihangsúlyozom h lehet h nincs igazam)
    Amúgy ha a csuklómról leveszem a terhelést lemondok sok mindenről, ez is teljesen jogos. Remélem nem kerül sor további műtétekre, főleg h a 20as éveimet töltöm még csak. A sérüléseim mindig extrém túlterhelésből adódtak ,nem hiszem h közük lett volna számítógépezéshez.
    Az egér kérdést köszönöm h felhoztad, arra mit javasolnátok? ergonomikus, vertikális egér, vagy elég egy könnyű normál fajta? Az előbbi egyszer volt, hát elég nehezen tudtam hazsnálni, nem tudom mennyi idő megszokni.

    A fentebb említett billentyűzetek közül amúgy én csak ezeket találtam meg magyar piacon, az alábbi árakkal. Volt ami felett eltekintettem, megtalálható a többi is? 50ezer fölé nem mennék, akkor inkább várnék a vásárlással.

    Cherry KC 4500 ERGO UK (JK-4500GB-2) 23,000 Ft
    Logitech Ergo K860 US (920-010108) 40,000 Ft
    Microsoft Desktop Sculpt Ergonomic maygar +egér 83,000 Ft

    Ezek közül egyik se tenting ugye? Csak osztott kialakításúak? Elég laikus vagyok a témában.

    "akciós V10 + Silver-style kapcsoló + Cherry/DCS kupakok + két Delthahub Carpio G2.0-ra szavaznék" Ebből a csuklótámaszokat megtaláltam, ha jól értem azt a csuklóra kell erősíteni és az csúszik az egérrel együtt a padon? Soha nem láttam még csak hasonlót sem. Vagy azok h működnek? Mi az a V10, a kapcsoló és a kupak meg gondolom már nem annyira lényeges csukló tekintetben, vagy?

    Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

    #Synthwave :

    50ezerig tényleg képes lennék elmenni, főleg h ahogy mondod egészségmegőrző szerepű a dolog. De munka után este ülök csak a gép előtt, nem irodán püffölöm a gépet egész nap. És talán érthető h így nem tudom jobban kinyitni a tárcám. Ha meg muszáj, majd kinyitom inkább később.

    De nem áll össze nekem h szükség van egy kb 40ezres billentyűzetre és továbbá egy 40ezres támaszra? Vagy ezek egyike is elég?

    egérből sem ártana valami ultrakönnyű (lehetőleg könnyebb, mint 60 gramm) darab, esetleg egy nem hüvelykujjas trackball (Kensington SlimBlade, ilyesmi).
    Ilyesmit tudnál/tudnátok ajánlani mit érdemes?

    Viszont erre az egészre célszerű inkább befektetésként/egészségmegőrző tételként gondolni; mennyit ér meg neked, hogy a kezeid ne legyenek szépen, fokozatosan lemészárolva nap nap után? Igen, ebben teljesen egyetértünk.

    Úgy írom ezt, hogy fizikai fájdalom nélkül egy üres műanyagtálcát nem tudok normálisan egy kézben tartani 10-15 másodpercnél tovább. Ezt nagyon sajnálom, szörnyű még olvasni is. A műtét előtt hasonló cipőben jártam, most már teljesen elmúlt a fájdalmam ,remélem így is marad

    [ Szerkesztve ]

  • ZTE_luky

    aktív tag

    dqdb:
    Nagyon szépen köszönöm a képeket, rengeteget segítettek!
    A Keychron V10 nagyon szimpatikus, és talán mivel mechanikus, strapabíróbb választás lenne ugye? Nem tudom a játékok mennyire viselik meg.

    Egy eléggé fontos lépés, simán lehet, hogy már ez elég lehet ahhoz, hogy a csuklód soha ne kerüljön rossz állapotban a jövőben, de lehet, hogy a következő szintet is meg kell lépni, ami a tenting. Igen, ezt tökéletesen fogalmaztad meg. Már teljesen máshogy állok hozzá.

    A csuklótámasz pedig ezen tud segíteni, ha nem tartanád nélküle jól a kezed:
    A Keychron V10hez láttam fa csuklótámaszt, az is segítene? Ha jól értem a csuklótámaszt előbb nézzem meg h nélküle hogy tartom a kezem, és ha rossza a tartás ,akkor van szükségem rá?

    Microsoft Desktop Sculpt Ergonomic maygar +egér 83,000 Ft
    Ezt húzd ki a listából, kifutott darab, irreális árat kérnek érte, az életciklusa alatt 30-40e között volt az ára, annyit ér, nem a dupláját. Köszi, akkor az offos.

    Rossz csuklóra Domonkos ajánlása a legjobb olcsó megoldás amúgy, de ahhoz teljes szemléletváltás kell. Igen, néztem, azonban elképzelni nem tudom azt h lehet megszokni, vagy hogy lehet azzal gépelni. Nagyon idegenül néz ki.

    PROTRON:
    a "'V10" az a Keychron V10, ami "alice" layoutos, numpad nélküli, viszont 30k körül már megvan az alap bill, rendes méretű kupakokkal, a többit meg később is tudod cserélni amikor úgy érzed megvan a zsé.
    Köszi, a segítséget. a V10 nagyon szimpatikusnak tűnik, erre látok esélyt h megtudom szokni. ÉS árban is baráti.

    Pedig ott van az általad idézett szövegben, a Kensington Slimblade-t javasolja kollega, csak megint az van hogy a Te helyzetedben ez 50k feletti árkategória, de a hasonlókból a jókat szintén 30k felett írja árukereső. Igen, azt a hanyattegeret láttam, azonban megint csak félek h veszek valamit 50ezerért amit még csak használni se tudok. És lehet h csak ennyi látszik belőlem h sajnálok az egészségemre 50ezret, de nem így van. Csak első körben nagy kihívás lesz a billentyűzet is, és inkább egy ultrakönnyű egér mellett tenném le a voksom. Vagy túlaggódom? De elképzelni nem tudnám magam hogy játszok pl egy ilyen hanyattegérrel.

    Végezetül:
    lehet venni cipőből is 5k hufért, még is ha egészségügyileg szükség van jobb lábbelire, akkor 50-100k ért vásárolnak az emberek. Ez ilyen sajna.
    Mobilból is bőven elég a 60k kategóriás, de még is fogy az ifón....
    Igen, ezt fentebb dqdb is írta, egyetértek veletek.

    Molydeus:
    "de a kettő együtt hosszabb távon szerintem az ujj ízületeknek jelentene fokozott terhelést." Ezt h érted? A magasan tartás miatt?
    Akkor Te inkábba Q10et javaslod, a V szériát nem, ha jól értem?

    Neo Ergo - Kíváncsi vagyok, ez is szimpatikusnak tűnik, de ez is túl drága lesz szerintem :(

    Synthwave:
    de a beviteli eszközök összesen érnek egy jobb napon bruttó 15 000-et. Igen, teljesen jogos felvetés, maga a szemlélet a hibás szerintem.

    Nagyon jó dolgokat írtál, köszönöm a részletes véleményt. Teljesen igazatok van, és elképesztő h eddig ennyire csukva volt a szemem. Csak rossz az időzítésem mert épp most rakok össze teljes PC konfigot, mindenestül, és már ott is többet kell költsek, és nagyon fáj. De az egészség az első, ez nem kérdés. Köszi a kitámasszal kapcsolatos segítségedet is.

    A V10 különben nekem nagyon szimpatikus, főleg h így csuklótámasszal együtt is sokkal kedvezőbb lenne mint a társai. Kérdés hogy elég-e, mert ha nem muszáj én nem céloznám meg a Q10et.

    Köszi a linkeket. Igen néztem a gyári csuklótámaszát, viszont kérdéseket vet fel h mennyire lehet kényelmes a fa támasz. Elhiszem h az illik a billentyűzethez a legjobban, de nem lenn szerencsésebb, nyugtatóbb érzés egy gumis, puha támasz? Pl amit linkeltél.

    Kezdésnek valszeg. ellennél a fentebb linkelt Cherryvel vagy Logival is A Keychron-t is simán megcéloznám, ha jobb annyival. az általad linkelt 31.600 Ft-ban ha jól értem kupak és kapcsoló is van, csak támaszt kéne hozzá vegyek?

    Persze kímélés/megelőzés/fennálló fájdalmak enyhítése-megszüntetése szempontjából egy osztott sculpted keywelles billencs lenne a tuti, de ezek nagyon más árkategóriák. Elhiszem h ezek nagyon szuper dolgok ,de ilyesmivel azért még éveket kéne várnom, de nem zárkózok el tőlük. De szerintem egész megterhelő lehet egy ilyesmivel újratanulni gépelni

    Szuper, köszi! Akkor az egérrel kapcsolatban ott kérek segítséget!

    Őszintén visszatérve a V10hez sok mindent írtatok
    O-ringgel felpuhítható, puhább szilikon pados halkított kapcsolók. Ha jól értem az ujjak kímélése érdekében lehetne hozzá cuccokat venni?
    Még egyszer rengeteg köszönet mindenkinek a segítségért!

  • ZTE_luky

    aktív tag

    válasz Molydeus #91272 üzenetére

    lorcsi
    Szuper köszi a megerősítést! :)

    Molydeus:
    Nagyon sok minden elhangzott. Tudom h lehetetlent kérdezem, de lehet érdemes lenne akk megvárni az ISO kiosztású V Max verziókat? Őszintén nagyon csalogató most a V10 32k-ért, nem tudom h a Max mennyivel lesz ennél több, és nyújt-e arányosan többet.
    Őszintén nekem jelenleg tetszik annyira a V10 hogy berendeljem, viszont a kapcsolókkal bajban vagyok, nem tudom melyik lenne nekem ideálisabb. Valamint vki dobott be Alis linket, akár onnan is lehet rendelni? Nem gyengébb a minősége?

  • ZTE_luky

    aktív tag

    válasz dqdb #91281 üzenetére

    Oké, szuper, ezt jó tudni.

    12db 5forintos nyomja le jelenleg, és szerintem könnyebbet szeretnék, de inkább olyat ami ujj és csuklóbarátibb. Sajnos nem vagyok Pesti, de az MMbe elnézek akkor,köszi :)

Új hozzászólás Aktív témák