Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cowk

    tag

    válasz vlevi #54759 üzenetére

    :Y :C

    Rayyy: purple stem-es (gyari silent) topre (fc980c, realforce) halkabb lesz, de szerintem irrealisak az elvarasaid, marmint en is szeretnem, de valaminek megis mozognia kell ott :D

  • dqdb

    nagyúr

    válasz vlevi #54759 üzenetére

    Az, ami hangos, az az, amikor tövid nyomod, és csattan az alapon a billentyű.
    Ez csak a hang egyik fele, a másikat az adja, amikor felengedéskor a rugó a stemet belelövi alulról a ház tetejébe, az is tud csattanni, és erre semmilyen gumigyűrű nem jó. Csendesített kapcsolóknál szilikon vagy más rugalmas anyag borítja a stem érintett vízszintes részeit, hogy ezt a hangot csökkentsék, JWK még oldalra is tesz ezekből valamennyit.

    A rugó pengése tud még nem túl hangos, de felettébb idegesítő hangként jelentkezni, az csak a rugó kenésével eliminálható. Egyes kapcsolótípusoknál nem létező/nagyon ritka probléma (mert olyan a rugó vagy gyárilag kenik), másikaknál gyakoribb, és nem minden kapcsolót érint, hanem csak kisebb részüket.

    A taktilitás hangja nem hangos, de mégis hallható tud lenni. Akad itthon csendesített taktilis kapcsoló (Aliaz), ami a legjobbak egyike hang terén, mégis kicsit hangosabb mint egy nem csendesített lineáris (C³ Tangerine V2), ami szimplán puhán és finoman jár (tehát nem MX Red-féle reszelősen), az MX Brown és Gateron Brown pedig ezekhez képest már más kategória hangosságban, pedig azok sem túl hangosak megfelelően megépítve.

    A hangon a floating design sem segít, mert minden hang direktben kijön a kapcsolótól, és a tejfölös dobozt megidéző kupakvastagság sem. A ház mérete a hanggal nincsen követlen összefüggésben, de a belső kialakítása, anyaga és anyagvastagsága igen. Ezért ha azt úgy hozták össze, hogy tud kongani, akkor az bizony kongani is fog, és ez egy átlag gamer billentyűzetnél nem tervezési szempont (ezen sorbothane, neoprén vagy fiókba való bélés segítségével lehet otthon segíteni).

    cowk: Leopoldnál sajnos nincsen ISO egyik Topre billentyűzetükből sem (FC660C, FC980C), de RealForce akad (vagy legalábbis akadt)

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Rayyy

    senior tag

    válasz vlevi #54759 üzenetére

    Nekem nem annyira minimális a tapasztalatom mechanikus billekkel, ilyenem például volt is (red kapcsolókkal) és rohadt hangos volt, viszonylag hamar el is adtam.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák