Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7

    addikt

    válasz CrusherW #13156 üzenetére

    Szerintem nem fogsz rosszul járni egyikkel sem. A barnát azért szokták gépelésre preferálni, mert a billentyű útjának felénél, az aktivációs pont környékén érezhető egy "bukkanó", így aki nem akarja teljesen lenyomni a billentyűt, annak ez némi visszajelzés ahhoz, hogy elméletileg a billentyűzet már érzékelte a leütést.

    A gyakorlatban viszont nagyon kevesen tudnak tökig lenyomás nélkül gépelni, gyorsan pedig még kevesebben. Én szeretem a barnákat, mert szeretem a fizikai visszajelzést, de rá kellett jönnöm, hogy gyakorlati haszna az én esetemben nincs (főleg úgy, hogy nem olyan határozott a bukkanó, mint az erősebb [kék, zöld stb] kapcsolóknál). A vöröste azért szokták kedvelni, mert ott simábbnak érződik a billentyűút (hiszen lineáris kapcsoló).

    Vedd figyelembe, hogy a barna és a vörös is ún. "light switch", azaz minimális erőt kell kifejteni a lenyomásukhoz. Hivatalosan 45 gramm az aktivációs erő mindkettőnél, de a vörös egy leheletnyivel könnyebben lenyomható a barnánál a flépítéséből fakadóan. Nekem pont ezek valók (ha kimerült vagyok, akkor a kék kapcsoló 55 grammja nekem már zavaróan kemény), de én az egyik véglet vagyok. Aztán ott a másik véglet, akik szeretik püfölni a billentyűket, ők ezektől megkergülnének.

    A lényeg: próbáld ki, ha van rá módod. :)

    A kiosztással kapcsolatos aggályaidra: ez csak tanulás kérdése. Egy jó megoldás, hogy kinyomtatod a magyar billentyűkiosztást egy A4-es lapra, és amikor bizonytalan vagy, hogy egy speciális karaktert hol is találsz, a papíron keresed meg. Egy idő után már menni fog fejből is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák