Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • dízelracer

    senior tag

    válasz dave93 #36887 üzenetére

    G3 1.4 felejtős. Sokat fogyaszt és ehhez mérten mocskosul lomha is.

  • Manitou

    addikt

    válasz dave93 #36887 üzenetére

    Szerintem:
    Az a szomszéd bácsi F astra megérne egy próbát, feltéve ha tényleg igaz a km, és tényleg jó állapotban van. De lehet a rokonságban már le is csapott rá valaki.

    1. BMW-nek olcsó nem lenne a fentartása annyira, de majd dragon mond róla véleményt neki asszem pont ez a stípus van
    2. A focus nem lenne rossz választás. Bár nem kombit vennék ahhoz lehet erősebb motor kéne.
    3. ezek már nem mai autók, ettől még lehet hogy megbízhatóak, majd a mercis szakik megmondják, de kezdő kocsinak nem hiszem hogy a legjobb választás lenne
    4. Ez sem tűnik rossznak
    5. Francia, elég sok velük a baj, tisztelet a kivételnek.
    6. passz, nem ismerem annyira

    Ha nem mész sokat majd éves szinten, akkor kis benzinest vegyél. Pl 1,4-1,6-ost.

  • VR6-Fan

    veterán

    válasz dave93 #36887 üzenetére

    Hy!

    3-asból ha kis ccm a cél, de értelmes autót akarsz akkor ilyen 101le-s 1,6-osokat keres.
    [link] [link] szegénykét elérte a tuning láz..

    "Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz dave93 #36887 üzenetére

    A kis kötelező és a jó fogyasztás mellé én feltétlenül odatenném az alkatrész árakat is. Öreg BMW-t Magyarországon egy huszonévestől törvényben tiltanék, de no offense, csak már túl sok mindent láttam és olvastam. A Focus, mint típus megfontolandó, bár sok volt belőlük cégautó, azokba tolták a km-eket, mint a huzat, szóval óvatosan. A régi Merci első autónak szerintem kifejezetten felejtős, a C Corsa elmegy, a 406 első generációjában szolgálatot teljesítő dízel motor szerintem felejtős (plusz az a rengeteg km...), akkor már inkább egy második generációs benzines (drága rájuk a kötelező, csak szólok és esznek, mint a franc), 3-mas Golf...röviden: ne, Rover alkatrész miatt szintén ne, Mondeo nem egy egyszerű eset, mint autó.

    Általános tanács: soha ne nézegess olyan autó típust, aminek a legalját tudod csak megvenni, ugyanis ebben az esetben eljöhet az "olcsó az igazán drága" eset. Első körben ismerősök között kérdezősködnék, nincs-e valakinek eladó járgánya, nagyon sokat számít, ha tudod az előéletét egy verdának. Ha nem rozsdás még az az Astra, akkor remek vétel lehet, olcsó az alkatrész hozzá, a sarki ABC-ben is megkapod hozzá. Fogyasztásban nem olyan jó az 1.4-es, de 8-9 literből, ha ügyes vagy, el lehet járni városban. Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg ilyen kevés benne a km, akkor ha jó áron meg tudjátok venni, lehet, hogy hosszú távon ha nem is keresel rajta, de nem buksz vele egy fillért sem. Első autónak egyébként olyat érdemes venni, amiről tudod, hogy nem fog hozzánőni teljesen a szíved, mert fognak szerezni pár sérülést (parkolás, elnézett beállás, stb.). Kicsit hazabeszélek, de egy megkímélt Xsara 1.4 is belefér a költségvetésbe, nekem 7-7,5 liter között eszik Budapesten, igaz nem állatkodok vele, ennyit tudtam segíteni :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák