Hirdetés

Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    no, kérdezek egy nagyot, ami motoszkál a fejemben 1-2 hónapja, meg most a haverral is beszélgettünk róla egy nagyot, és nem tértem ki egyik oldalra sem. autós kérdés lesz, kíváncsi vagyok, ki mit mond. adott a mostani verdám, egy chevrolet lumina apv, 3.1 V6 benzin gázos masina. 17 éves, már egy csomó dolog általam lett kicserélve, sok meglepetés nem érhet, ráadásul van még egy szinte komplett alkatrészautóm, amiből csak kikapom a megfelelő elromlott dolgot, átteszem, és megyek tovább. az usából szinte fillérekért van hozzá minden, fékbetét féktárcsa 3ezer/db, vízpumpa 3600ft, vezérműlánc kerekekkel 7ezer, de már van benne új lengéscsillapító, önindító, varta akksi, ac pumpa, vízpumpa, téli nyári garnitúra gumi külön külön alufelnin, lámpák, ajtók, ha valami törne, nem gond. szal összességében viccesek az árak, és nagyjából mindene okés.. megyek vele havi 3ezer km-t kb, ez nagyjából 80K üzemanyagköltség. plusz ez az csere, olaj, stbstb, de az ugye másik autónál is van. namost nem igazán vagyok szerelmes az autómba, jó, hogy nagy, jó, hogy elférek benne, de nem érdekel, hogy rámnyitják a teszkóparkolóban az autót, ha nekemjönnek, csak leszedem a sérült elemet, és felteszem a másikról a jót. nem hagyott ott sehol, nem is volt vele ilyen gondom...ehhez képest számolgattam, hogy ha veszek valami új vagy újszerű jobb üzemanyagfelhasználású autót, pl egy kisebb valamit, legyen csak egy fiat linea multijet, vagy bármi más, akkor jól járok-e a dologgal. mondjuk rá, hogy a másik 6 liter gázolajjal, vagy 9 liter gázzal ugyanennyi km után fele pénzbe kerül, a maradék 40K-t meg befizetem törlesztőrészletre. ki tudom fizetni, azzal nincs gond, ha 3-400K-t kell gyorsba kitenni, az sem gond, mondjuk nyilván nem szeretnék így járni. ha egy ilyen döntést 5 évre tervezek be, akkor a mostani autóm fog érni pl 300K-t (csak példa), az amit helyette vennék, meg pl a törlesztőből fennmaradó rész, +600K (szintén sacc), tehát erre nem apellálok. Lényeg a lényegben. mi előnyöm származik abból, (már ha származik egyáltalán) ha a mostanit eladom, és befizetem egy másik jobb szebb újabb gépre, havi szinten kb ugyanott leszek mint most, de ha 20-30-cal több lesz, akkor sem ijedek meg. köszi.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Aktív témák