Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    elérkezett az idő, hogy a következő 2-3 hónapban gépet frissítsek. Az utóbbi pár évben csak nagyon felszínesen követtem a híreket, ezért távolról sem mondanám magam tájékozottnak:)
    Minden infónak észrevételnek segítségnek örülök:) Csapjunk is bele:)

    0: Milyen géped van?
    Intel Core i5 4570-es proci, 16GB ddr3 1600-as ram Ati R9 280 videokártya, 2 sata SSD(1 rendszer, 1 játék), 1 Samsung 2TB-s vinyó

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Alapvetően a játékok miatt fejlesztenék. Csak hogy némi irányt adjak, az alábbi címekkel játszom vagy szeretnék játszani majd : Witcher3, Cyberpunk 2077, Skyrim, következő Elder Scrolls, Dio3/4, Borderlands1-2-3, AC:O és kb ezekhez hasonló
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy Cooler Master Cosmos 1000 házam, egy 32-es LG 4K monitorom, 1 razor Tartarus pad, bill,egér kb enniy
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzor, memória,alaplap,táp,vga (és nem tudom van-e értelme a pci-e csatis SSD-knek, ha igen, akkor az is:) )
    4. Mennyi a kereted rá?
    300-500K huf, de ész nélkül nem akarnék költeni, a plusz 2-3% teljesítmény 30%-os felárért nem érdekel
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    32-es 4k LG monitor Freesync-es, ha jól tudom 60HZ. Idővel, ha jobb áron lesz kapható, akkor frissíteném ezt is, jobb képfrissítésre
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nyitott vagyok minden irányba(amd-intel, amd-nvidia). Nincs igényem led-sorokra(ha van nem baj, de nem szempont) szinek tekintetében érdes mindegy, alapvetően csukva van a ház:) A tápnál lehet fontos, hogy ha lehet a moduláris irányba mennék, kevesebb legyen a kábel a gépben.

    Alapvetően a gép építésnél/fejlesztésnél, ami számomra fő szempont, hogy az alap komponensek kibírják a következő 4-6 évben, talán videokártyát és ahogy említettem monitort frissítenék. Esetleg ami még infó lehet, a nagy monitor mellé 1 kicsit is szeretnék rákötni, amin csak böngészés lenne(pl online térkép,fórum nézés a játékhoz) fhd-ben. Azt hiszem kb ennyi. Köszönöm előre is, ha bármi kérdés a fentieken felmerül, jöhet bátran :)
    Szép napot mindenkinek:)

    Ádám

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    közben nézelődtem kicsit és az alábbi kérdéseim lennének.

    Nos a kiinduló helyzet az, hogy Ryzen procik felé hajlanék és a 3700x-et néztem ki magamnak.
    Most olyan 115-125 körül láttam őket, lesz ez olcsóbb 2-3 hónapon belül?

    Ehhez kellene megfelelő alaplapot találnom, tuningolni nem fogok vagy ha mégis minimális szinten.
    Az új X570-es lapok nagyon drágák jelenleg, és a B550-ről olvastam, hogy csak jövőre jönnek ki:/
    Azt jól tudom, hogy a B550 és a B450 között leginkább csak a pci-e szabvány lesz a különbség legfőképp?( 3.0 vs 4.0) Ennek meg gyakorlati haszna majd az m2-es ssd-knél lesz?

    Ha már a B450-nél maradnék, akkor mit ajánlanátok?
    Néztem az MSI B450 TOMAHAWK -ot és az ASUS ROG STRIX B450-F GAMING -et.
    Nagyjából egy árban vannak, az Asusról azt olvastam, hogy a BIOS-a kezelhetőbb. X470-re ha nem akarok komolyabban tunningolni, akkor nem is lenne szükségem?

    Memória terén ezek lettek kinézve: G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GVKB

    GPU, no ez már fogós kérdés:S a Radeon 5700XT és a Nvidia 2070 rtx super között vacilálok
    Melyik a megbízhatóbb? Hallottam gefore oldalról, hogy vannak memória hibás darabok és akkor kb rögtön vihetem is vissza cserére, ez mennyire általános probléma?

    Táp, a fentiek fényében, no meg hogy kb 2-3SSD-vel és 2-3 merevlemezzel számolok 650W-osra gondoltam. Amit kinéztem: Seasonic FOCUS Plus 650W Gold (SSR-650FX)
    A seasonic-kal nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, benn a cégnél is vettünk egy 750-es passzív hűtésest és semmi probléma nincs vele, igaz nem is játékra használjuk:)

    SSD-re mit ajánlotok? Jelenleg,amik vannak

    Corsair Force GS 128GB - rendszernek
    Adata XPG SX900 256GB - játékoknak

    A játékoknak szeretnék egy nagyobbat, megéri M2-esekben gondolkodni? ha igen melyik lenne jó?

    Illetve mennyire kell még extra hűtés a procinak, memóriának,vga-nak, ssd-nek? Jók a gyáriak(ahol vannak)?
    Ha kell hűtő, akkor a noctua-król jókat, hallottam, azokból érdemes szemezgetni?

    Nagyjából ezek a kérdések merültek fel:)

    Ádám

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    nagyon köszönöm én is a válaszokat:) Kezd letisztulni a kép:)
    Nagyjából én is a szeptember elejét lőttem be gépvásárlásnak, max ha addig valami komponensnek lemegy/akciós az ára, akkor lecsapok rá:)

    Említettétek, hogy a Tomahawk vs. B450-F Strix közül még mindig az előbbi lehet a jobb. A kérdés egyszerű, miért? Illetve akkor a BIOS problémákat majd nekem kell BIOS update-el orvosolnom?

    A videokártyák terén én is kíváncsi leszek, mit hoznak majd a custom kártyák, elvégre az amd kártya kb 130-140K jelenleg, míg a geforce esetében én olyan 170-180-ra azért számítok, kérdés megéri-e majd a nem csekély felárat a plusz teljesítmény és az rtx.

    Még 1 utolsó kérdésem lenne, a nagyjából körvönalazódó konfig esetén, kompromisszumos 4K játéknál nem lenne elég nekem a ryzen 3600X a 3700X helyett? Ahogy néztem igazából csak a proci magok számában van eltérés. nem tudom a 6 vs 8 mennyi pluszt jelenthet játék esetén, míg árban azért van köztük egy jó 30K

    Ádám

  • Adam K

    csendes tag

    válasz Paxker315 #144093 üzenetére

    Akkor Tomahwak lesz, én is nézegettem több oldalt is és kb mindenhol előrébb sorolják:)
    Még sosem updateltem BIOS-t, de majd nézek róla leírásokat, videókat:)
    Az amúgy elírás, hogy a 3600X TDP-je 95W 6 maggal, míg a 8magos 3700X TDP-je csak 65W?

  • Adam K

    csendes tag

    válasz Paxker315 #144095 üzenetére

    Akkor úgy fest, hogy a 3600 elég baba:) ahogy nézegettem 75K körül megy az ára és várhatóan picit lejjebb is fog talán menni szeptemberig. A 3700X meg oylan 120 körül, szóval 45K difi mehetne A videokártyába.
    Szóval akkor kb:
    Proci 75K
    Alaplap 35-40K
    Memória 30K
    SSD : 30K (1TB-set néztem ki)
    Táp: 30K

    Az nagyjából 200K és ezen felül lenne még a videokártya, ami majd még eldől a köv 2 hónapban:)
    Talán még a mostani gépet is el tudom adni HW aprón valamennyiért. 16GB ddr3 meg i5 4590, r9 280-al átlag felhasználásra simán elég.
    Így talán még spórolni tudok 1 jobb monitorra:) Jelenleg a 32-es 4K-s monitorok,amik tudnak 60-75Hz felett horror árban vannak, ha vannak egyáltalán.

    Még egyszer köszi mindenkinek a sok tippet, infót, linkeket:) Első AMD procis konfigom lesz, minden gépemet magamnak raktam össze, de a mostanit is már vagy 4 éve:) Izgalmas lesz, csak lenne már szeptember:S

  • Adam K

    csendes tag

    válasz Goldmember01 #144097 üzenetére

    No offense, csak kiváncsiság mi fogott meg a 3900X-ben? Mire akarod használni, hogy azt nézted ki?
    Nálam még fel sem merült alternatívaként, de ha érdemes akkor gondolkodnék rajta:)

    csak mert a 3900X az olyan 190K körül van és azt a 70-110K-t ami a különbözet a 3600-3700-hoz képest, lehetne tolni a videkártyába 20070 helyett 2080 vagy 1 jobb monitorba.

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    szép lassan elkezdtem az új gép vásárlást:)
    Ami eddig megvan:
    - G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ripjaws V
    - PC tápegység Seasonic Focus Plus 750 Gold
    - Samsung 860 EVO 2,5" 1TB (MZ-76E1T0B/EU)
    - Western Digital Red 3.5" 4TB (WD40EFRX)
    - Cooler Master Cosmos 1000 ház

    Ami még jönne:
    - Ryzen 3700x (bár itt még vacilálok 3600-3600x-3700-3700x között)
    - Videokártya, itt teljes a sötétség:/ van egy 32-es 4K monitorom ami 60Hz-es, nem játszom fps játékokkal, sem ilyen esportos dolgokkal viszont jó lenne 4K-ban minél magasabb minőségben 60fps közeli értékeket produkálni Custom Ryzen 5700xt? Geforce2070Super? a 2070 árban azért elég közel van már a 2080hoz
    - Alaplap - itt ugye elvileg jön a Tomahawk Max majd valamikor

    Viszont ahol el vagyok akadva teljesen az a hűtés. Milyen hűtőt lenne érdemes venni még? CPU-ra, általános házhűtésre? Néztem a Noctua hűtőket, de meglepődtem, hogy mennyire drágák, viszont sokan dicsérik.
    Nem lesz semmiféle tunning, viszont azért rendesen kihasználnám a gép teljesítményét.

    Köszi az eddigi tippeket mindenkinek:)

    Ádám

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    ezek az MSI Max-os alaplapok nem nagyon akarnak megérkezni:/ Tudtok mondani valami ETA-t? hó vége, év eleje?
    Közben már nézegettem az x570-eseket is, a taichi szerintetek jó választás?
    Erről vélemény ryzen 3700x mellé? https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/asus/rtx-2080-8gb-gddr6-oc-dual-rtx2080-8g-p434586435/
    Van valami,amire érdemes odafigyelni videókártya választásnál? (tudom vga forum:) )
    De nagy vonalakban? Kerülendő márka, hűtés megoldás bármi?

    Ádám

  • Adam K

    csendes tag

    hoppá kérem, van már Tomahawk Max? :O
    Már rendelem is:)))
    Olvastam, hogy valamikor a nem túl távoli jövőben jönnek a Radeon 5800-as sorozat tagjai is. Csak halvány lila gőzöm sincs, hogy mikor:/ Pedig igazából az lenne a tuti 4K gaming-re vagy talán az 5900-as sorozat, az már gondolom a Navi12-es chippel.
    A memóriát aug 26-ai kiszállítással vállalták, nagyon gondolkodom, hogy visszamondom és rendelek másikat, de a ripjaw tetszetős.
    Gyors kérdés mennyi különbség lehet egy 3200-es 32GB-s CL16-os kit és CL14-es között? Árban elég sok felárat kérnek el érte, de ha minimális (1-2%) az eltérés, akkor hagyom inkább.

    Illetve, ahogy telik az idő azért a tomahawk kapcásn kezdek elbizonytalanodni, hisz x570-es lapokat már látni 60-70K körül is, de nem tudom azok mennyire jók, viszont a pci4.0 és a több csatlakozó miatt időtállóbbak lehetnek, vélemény?:)

    u.i 32-es 4K monitorom van 60Hz-es ezen szeretném futtatni a játékokat minél jobb minőségben.

    Á.

  • Adam K

    csendes tag

    válasz Adam K #144706 üzenetére

    Ezek vannak kb normális árban x570-esek közül.
    https://pcpartpicker.com/products/compare/nHxbt6,q4Dkcf,QZLwrH,McfFf7/

    Ahogy nézem ez kb az alsó kategória,ezek helyett inkább B450? Vagy ki lehet fogni itt is a jót? Van ami best buy?
    Jelenleg menne bele 3SSD sata-s és 2 vinyó, de idővel gondolkodom majd m2-esen is.

    Á.

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    válasz #42706048 #144711 üzenetére

    Üdv,

    B450-öt válassz, ha:
    - nem akarod húzni a procit
    - nem akarsz dual vga-s gépet
    - nincs szükséged extra usb,sata portokra (az x470-eseknél pár darabbal több van)
    - kevesebbet akarsz rá költeni

    B450-ösöknél azt hallottam, hogy a legjobb VRM az MSI lapokon van, lásd, amit ajánlott a kollega az MSI Tomahawk max-ot, b450-eseknél kb egyértelműen az a best buy.

    Szerintem most az x470 nem olyan jó vétel, mert némi felárral kaphatsz már egész korrekt x570-eseket is, amik talán időtállóbbak, viszont ha nem akarsz a géphez nyúlni a következő pár évben(pl a pci4.0 slot kapcsán), akkor talán az is már a felesleges kategória.
    Én az új, gyorsabb ssd-k miatt gondolkodom az x570-en,bár kérdés, hogy a gyakorlatban az mennyit hoz.

    Á.

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #144724 üzenetére

    Üdv,

    köszi a tippet, akkor nagyjából összeállt a gép:
    Alaplap : MSI Mpg X570 Gaming Plus
    Proci: Ryzen 3700x
    Proci hűtő (opcionálisan): Alpenföhn Brocken ECO Advanced vagy Be quiet! DARK ROCK 4 (nem tudom befére-e mellé 1 magasabb ram,lásd pl a ripjaw v még megnézem
    RAM: G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK
    táp: Seasonic FOCUS Plus 750W Gold (SSR-750FX)
    SSD: Samsung 860 EVO 2.5 1TB SATA3 MZ-76E1T0B
    Merevlemez: Western Digital WD Red 4TB (WD40EFRX)
    VGA: 3 esélyes még, de van kb 1 hónap eldönteni
    - valami custom 5700xt
    - RTX 2070 super, pl ez: [link]
    - esetleg valami normálisabb árú 2080 vagy 2080 super

    Ezen felül még a mostani gépből jön egy 120as és egy 240-es ssd illetve egy 1TB-s vinyó

    Ha kijön az 5800xt vagy az 5900xt, akkor lehet eladom,amit most veszek és becserélem arra, teljesítménytől/ártól függően.

    Á.

    Ui: én azt olvastam hogy azért 8+ magos procik túlhajtásához jobbak az x470/x570-es lapok, de saját tapasztalatom nincs, így azokra hagyatkoztam:)

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    elment a rendelés és ha minden igaz 1 hét múlva ilyenkor már az új gépet rakom össze:)( le is kopogom:$$)
    Hogy mi lett a vége:

    Ház: Cooler Master Cosmos 1000 - ez volt régről, imádom, csak sajnos az előlapi panelen lévő USB-k régiek:(
    Proci: Ryzen 3700X
    Proci hűtő: Be quiet! DARK ROCK 4
    Alaplap: MSI MPG X570 Gaming Plus
    RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ripjaws V
    Videokártya: MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO
    SSD: Samsung 860 EVO 1000GB
    Merevlemez: WD Red 4TB
    Táp: Seasonic Focus Plus 750 Gold

    Vettem még egy 2méteres HDMI2.0-s kábelt 100db gyorskötözőt:)
    Meg egy hangszóró párost: Genius SP-HF1250B fa színű

    Illetve egy olcsósított win 10 pro license-t:)
    Illetve van még 1 monitor: 32" W-LG 32UD59 - nem a legjobb, nem 120-144Hz-es, de már hazsnálom 1 ideje, és meg vagyok vele elégedve, ha majd jönnek a job bminőségá 32-es 4k-s monitorok lehet beruházok egyre:)

    Szükség lehet szerintetek még valamire? Van pár kábelem a régi gépből, meg 2 kisebb ssd és 1 1TB-s vinyó, amit használni szeretnék. Ahogy néztem azért az új cuccokhoz túl sok kábelt nem adnak(lásd alaplap 2 sata kábel) gondolkodtam még extra hűtő pasztán, illetve pár porszűrőn a ventikhez.

    A VGA-n nagyon sokat vaciláltam, de azt olvastam, hogy kb a leghalkabb és legjobb hűtésű a kategóriáján belül, csak gyárilag nincs annyira húzva, de talán az MSI Afterburner-rel lehet mókolni valamit:)

    Köszi mindenkinek a tippeket, rengeteget tanultam belőle:)Csak lenne már itt:(

    Ádám

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    válasz Fecogame #144884 üzenetére

    üdv,

    több helyen is olvastam, hogy játékban nem igazán érezni a különbséget, max ha nagy file-okat akarsz mozgatni, olyat azért meg ritkán csinálok. Nem akartam most extra felárat költeni rá. Majd ha lesznek olcsón pci-e 4.0-t kihasználó ssd-k 4-5gb/sec-es sebességgel, akkor lehet beszerzek egy olyat is:) Szerintem jövőre már van rá sansz.
    De ha valaki tud meggyőző érvet, akkor körbe nézek miket lehet kapni jó áron:)

    Á.

  • Adam K

    csendes tag

    válasz palfitom #144887 üzenetére

    Jogos:) de ez most nem volt szempont:) Brutál nagy a ház és jól szerelhető és úgyis mindig csukva van és üveg fal sincs:)
    Viszont 1 ilyen süti lenne kb 40-50K-s áron:) CORSAIR 1TB MP600 M.2 PCIe M.2 2280 CSSD-F1000GBMP600

    No meg olvastam valahol, hogy ezek azért melegszenek is viszont szerencsére az alaplapon jó helyen van a csati, így talán nem lenne vele gond:)

  • Adam K

    csendes tag

    válasz BViktor8 #144918 üzenetére

    Üdv,

    milyen felbontáson szeretnél játszani?:) Sok múlik hogy fhd60Hz vagy 1440p144Hz vagy 4K60Hz:)
    Én most kissé elfogult vagyok, így amd irányba mennék a helyedben:)
    A hiányolt alkatrészek kijönnek 120K-ból
    Proci : AMD Ryzen 5 2600 Hexa-Core 3.4GHz AM4 Processzor kb 40K
    Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK Alaplap bár ebből lesz MAX-os verzió hamarosan itthon is és az előremutatóbb és BIOS update nélkül is kezeli az új 3000-es ryzen szériát:) kb 40K ez is
    Memória: 2*8GB ddr4 memória én 3200-as cl16-osakat néztem, kérdés mennyit szánsz rá:) 23K-tól a csillagos égig vannak ramok:)
    Proci hűtő [link] a fórumban már írtak jó pár alternatívát én pl 1 Be Quiet dark rock 4-et vettem, az olyan 20-22K körül van, de már 10K körül lehet venni igen jókat, az Alpenföhn-t nagyon dicsérik ár/értékben. Arra figyelj, hogy kompatibilis legyen a proci aljzatával:) Bár sok hűtőnél ez amd/intel irányba is adott, de érdemes csekkolni:)

    Ez így kb 110-115K

    Ha nem akarsz félretenni a majdani vga upgrade-re, akkor a 3600-as ryzen előremutató választás lehet, de akkor az alaplapnál különösen figyelj rá, hogy a BIOS rendben legyen vagy kérj a bolttól bios update-et(kb 2-3K-t számolnak fel érte)

    Intel oldalon én most nem vagyok képben, nálam nem merült fel, hogy 1 új gépet az intel megoldásaira építsek, de biztos vannak itt szakértők, akik ebben tudnak segíteni:) De nem hiszem, hogy sokkal olcsóbban kijönnél Intel oldalon, a 2600-as ryzen brutál jó ár 1 ilyen teljesítményért:)

    Á.

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    Nem tudom volt-e már, de akit picit jobban érdekelnek az alaplapok: AM4 Vcore VRM Ratings
    v1.2 (2019-07-10)

    Memóriánál amúgy a késleltetésen lehet csökkenteni? pl cl16-ról cl15-14-re? Szilikonlottó vagy esélytelen?

    Á.

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    tudom nem a legmegfelelőbb helyre írok, de talán tud nekem valaki segíteni:)
    Szóval megjött a gép,amiről írtam a fórumba. Össze is szereltem, frissítettem biost, nvida drivert, windows 10 pro-ból is a legfrissebb dolgok vannak fenn. Az NVIDA driverből csak a gpu driver és a physX komponens van fenn.
    Futtattam cpu tesztet, ahol néztem a hőmérsékletet, feszültséget, ventillátor sebességet, mindent az AIDA64 stress teszt alatt (cpuZ-vel, HWMonitorral)
    Minden rendben működik és egy problémám van csak. Játékokban eleinte minden megy folyamatosan, de aztán elkezd freezelni, eleinte csak rövidebb ideig, már tizedmásodperc, majd egyre hosszabb és a végén akár fél percre is megáll a képernyő, hang van és az egér kurzor is működik.
    Rengeteg fórumot átolvastam, beállítottam a teljesítmény orientált energiagazdálkodási sémát, kikapcsoltam a hibernálást, a sleep-et is.
    Annyi van, hogy a BIOS-bam mókoltam kicsit, a memóriák miatt, hogy 3200-on működjön, illetve a proci feszültséget is offset voltage-re raktam -0.05V-tal.
    Van valami tippetek mi lehet a gubanc?

    Köszi előre is, jó lenne a végére járni, mert ezt leszámítva, minden tökéletesen működik, de sajnos ez épp eléggé zavaró:(

    Ádám

    Ui a gép: Ryzen 3700X, MSI x570 gaming plus, MSI 2070super gaming X trio videokártya 2*16GB CL16-os Ripjaw V memória, 750W-os táppal

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,

    csak köszönetet akarok mindenkinek mondani :)
    Kb 1 hónapja használom az új gépet, amit összeraktam és lekopogom, minden megy faszán :)
    A szerelés nem volt egyszerű, mert hatalmas a videokártya és az éjszaka közepén csináltam, volt is kis para, mert elsőre nem indult a gép:S De aztán kiderült, hogy user error volt, mert a memóriát nem dugtam be teljesen :)
    Egyelőre még nem próbálkoztam tuninggal, csak a biost frissítettem be mindig a legújabbra(most már van AGESA 1.0.0.3abba az alaplaphoz :) )
    Fél szemmel azért nézem a pci-e 4-es ssd-ket, de még nem láttam olyat,amire érdemes lenne beruházni :)
    A gép szép csöndes és gyors és ahogy néztem a hőmérsékleteket, még masszív terhelés alatt se megy feljebb a cpu 65-75 foknál, ahogy a gpu se :) Ami még hátra van, 1 jóféle monitor, de jelenleg nem lehet kapni épeszű áron 32-es 4k-s 144Hz-est:/ De nekem megteszi most a 60Hz is és azt meg kb mindig, minden játékon(amivel toltam eddig) viszi max/ultra felbontáson :)

    A gép:
    - Ryzen 3700x
    - MSi 2070super gaming x trio
    - msi x570 gaming plus
    - seasonic 750w gold
    - dark rock black
    - 2*16Gb ripjaw 5 3200cl16
    - samsung 860 evo 1tb
    - wd red 4TB

    Aida64 és Cinebench teszteket futtattam és kellemes értékek,hőfokok jöttek ki. Részemről teljesen hozza azt, amire számítottam :) Szóval mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget a vásárláshoz :) :R

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok,
    elkezdtem nézelődni, hogy a régi gépet lecseréljem és az alábbiak lennének a szempontok:
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    - Leginkább játék, Cyberpunk, Diablo 4, Witcher, inkább single player ritkán multi, de nem competitive szinten, viszont az RTX-ről nem mondanék le és minél jobb grafikai beállításokkal
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Van egy Seasonic 750W-os gold moduláris táp, 4TB-s vinyó és pár sata ssd, illetve van egy 32-es 4K-s 60Hz-es monitorom, amit majd esetleg később cserélnék
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - CPU, alaplap, memória,vga, ház, hűtés, ram
    4. Mennyi a kereted rá?
    - Kb olyan 1-1,2M körül gondolkozom, de persze minél kevesebb annál jobb :)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    - egy LG 32-es 4K-s 60Hz-es freesync-es monitor

    Ami még fontos szempont, hogy lehetőség szerint halk, hűvös legyen és azért a fogyasztással se szeretnék nagyon elszállni, mivel kb egész nap megy a gép, mert dolgozom is rajta, szóval a játékon kívüli fogyasztás szempont azért.
    - VGA esetében 4070ti és 4080 környékén gondolkozom
    - DDR5 memóriára lőnék 2*16 vagy ha belefér akkor 2*32GB-ra

    Egyelőre még nem tudtam eldönteni hogy AMD vagy Intel, de ezeknél a Ryzen 7700 vagy mondjuk egy Intel 13700 proci lehetne a befutó.
    Ház Tekintetében erről olvastam jókat: https://www.alza.hu/nzxt-h7-flow-matte-black-d7212837.htm extra ventillátorokkal vagy akár vízhűtéssel

    Mindenféle ötletnek, javaslatnak örülnék és előre is köszi mindenkinek :)

    [ Szerkesztve ]

  • Adam K

    csendes tag

    válasz palfitom #174012 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az infókat :)
    Igazából nincs preferencia hogy amd vagy intel, amelyik olcsóbban kijön és időtállóbb. :)
    Az alaplapokat illetően néztem, hogy a B650-es chipset-esek között vannak az E(xtreme) változatok, amik támogatják a pci-E 5.0-t is. A jövőt illetően érdemes lehet ezekre plusz pénzt áldozni, mivel a mostani kártyák a 4.0-ra képesek?

  • Adam K

    csendes tag

    Sziasztok, kb szeptember végével bezárólag szeretnék gépet építeni/fejleszteni. Rég volt már, hogy alaposabban körbenéztem, így minden javaslatnak, segítségnek örülnék és akkor csapjunk is bele :)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Elsősorban játék, jelenleg egy 32-es 4k monitorom van 60Hz-es így ez lenne a minimum, későbbiekben tervezem majd a monitor fejlesztését is 144+ Hz-re
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - Ami egyáltalán esélyes, hogy meg tudok tartani az egy Seasonic 750 gold plus táp, régi szabvány nem atx3.0-s
    - Ami biztos, hogy lenne az egy PHANTEKS NV Series NV7 E-ATX ház
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Proci - a célkitűzés egy Ryzen 7700X lenne, de nyitott vagyok bármire
    - Alaplap: AM5 foglalatnál ezt találtam, ami érdekes: MSI MAG X670E Tomahawk WiFi , ami fontos lehet, hogy támogassa az újabb SSD-ket is, legyen hely akár többnek is, illetve stabil, jó minőségű legyen
    - VGA : itt teljesne le vagyok veszve, de 4070Ti felett érdkelődnék és igen használnám az RT-t is, de a 4090-et azért kicsit overkillnek érzem. Jelenleg MSi gamign x trio 2070Superem van, alapvetően elégedett vagyok ezzek a márkával/típussal, a 4xxx-es generációban is jók?
    - Táp, ha kellene cserélni a 750-est, akkor gondolom 850-1000 és pl Seasonic vertexek jöhetnének szóba
    - Memória: 2*32Gb-ban gondolkodom, néztem 6000-es CL30-asokat, ezek hazsnálhatóak a procival? G. Skill-em van, rgb nem ártana, mert lásd majd lejjebb
    - SSD : itt el vagyok veszve, talán 1 Samsung 980-990 pro 2Tb-ben gondolkodom, akár kétszer
    - vízhútés: itt kb csak az NZXT kraken-t ismerem, minimális lcd nem ártana, a hőfok kijelzéseknek, ha már kb tiszta üveg a ház oldala, fan-ok tekintetében szintén NZXT-t vennék, ahogy számolgattam kellene olyan 10-11 darab (mocsok drágák ezek a kis vackok) :(
    - illetve bármi ami kimaradt és kellhet, pl akár cabel mod, mert ahog ynézem elég nagy a ház és a táp elhelyezése hátul van, szóval nem 100% hogy elér a vga-hoz, itt mit érdemes venni? cablemod termékek?
    4. Mennyi a kereted rá?
    - ahogy számolgattam sehogy sem úszom meg 1 millió alatt, de kb 1,5-ig még jó vagyok, de minél olcsóbb, annál jobb, de ne menjen a megbízhatóság rovására
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    - egy régi LG 32 60Hz-es
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    - maradnék az új alkatrészeknél és inkább az nvidia és amd felé hajlok, de nem ragaszkodom ész nélkül

    Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni tisztán látni kicsit a mai helyzetben :)

    Ádám

Új hozzászólás Aktív témák