Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ph_5.5

    aktív tag

    Sziasztok!

    Munkához, második gépnek egy új pc-t szeretnék összerakni. Grafikai programoknak kell rajta futni, főként Photoshop, LR és az Adobe cég hasonló kaliberű termékeinek. (video vágás eddig nem volt és nicns is tervben)
    Az elmúlt 20 év felhasználói tapasztalatából kiindulva Intel procis gépben gondolkodom, de mivel nem követem a pc-k és alkatrészeik feljlődését, lehet hogy már az AMD-vel is jól együttműködnek ezek a programok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Semmi játék, csak meló... képszerkesztés, sokszor nagyméretű fájlokkal is. (akár 2Gb-ot meghaladó méretű fájlok)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Csak a monitort tartom meg a régi másodgépből, az egy 2560 x 1440 (WQHD)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett pc, tehát
    ház (fekete és ne legyen semmi discovilágítás :) )
    alaplap
    RAM-ból 32Gb
    VGA - az Adobe cc termékei kihasználják a vga tudását
    Processzor - I5 12. generációja lenne a cél.
    Táp- ötletem sincs... nem baj ha halk, de nem kell némának lennie
    SSD- itt a sebesség fontos (3000 MB/sec sebesség már bőven elég)
    HDD- 2 TB vagy több...

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nincs fixálva a keret... 300e körül jó lenne megállni. (monitor, egér, billyentyűzet, digitalizáló tábla van, szóval a fenti elemek)
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont) Dell U2520-as a monitor, ami van rajta: DisplayPort, MiniDisplayPort, Type C catlakozó (igaz ez kimenet) USB3.0
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Fekete külső, és ha lehet akkor előlapon is legyen usb 3-as kimenet.

    Köszönöm előre is a segítséget, mert bár az elmúlt pár napban elég sokat olvastam a fórum vga és egyéb fórumait, mivel mindenre szükségem lesz, Ti jobban képben vagytok mi mivel fér össze és működik normálisan.

    [ Szerkesztve ]

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #169000 üzenetére

    Szia!

    Nagyon köszönöm! Privátban is kaptam egy alkatrész sorozatot, abból pl megtudtam hogy van kifejezetten grafikai programokra fejlesztett vga. Ha azt beleteszem ebbe a sorba, akkor közel 400e magasságokban járok.
    De féek tőle sehogy nem úszom meg olcsóbban ...

    Próbálok valami olyat összelegózni ami kellően kompatibilis alkatrészekből állnak és évekig normálisan lehet dolgozni vele.

    Most a pénzügyminiszteremmel is tárgyalok... (feleség :) ) és gyanítom hogy Win10-el együtt már 400e lesz a kiadás.

    Szóval nagyon köszönöm!

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz palfitom #169019 üzenetére

    Köszönöm! Ez lett a befutó, a komplett szett már megrendelve, elvben péntekre ide is érhet.

    Ennél a vga-nál a kimenet csak mini, így átalakítót kellett pluszba hozzá rendelnem a Dell monitorhoz. (amin van mini DVI ugyan, csak a Dell kábelt nem adott hozzá :D )

  • ph_5.5

    aktív tag

    Urak!

    Pár hónapja kaptam itt remek segítséget egy új PC összeállításához. Így utólag is köszönet, a gép remekül üzemel. Kellően gyors- és ennek kapcsán ismét szeretnék némi segítséget kérni.

    Adott egy 4.5 éves PC. Akkor újonnan összeállított alkatrészekből.

    Core i5 8400 2.8 GHz
    Ram 24 Gb
    Samsung Evo 860 ssd
    2x 1 Tb hdd
    Nvidia GeForce GTX 1050
    Gigabyte B360M H alaplap

    Az új géphez képest amiben itt kaptam segítséget (i5 12600KF, B660M, Kingstone Fury ddr4 ram 32 Gb....) érezhetően lassabb, így a kérdés az hogy a fenti régi gépben mit lehet/érdemes cserélni ahhoz hogy megközelítő teljesítményt tudjon nyújtani grafikai programok futtatásakor. (Adobe PS, LR...)

    Másodgép, így ha lehet akkor ésszerű keretek között maradnék. Persze ha azt mondjátok hogy esélytelen 4.5 éves alaplapba bármit betenni a most kapható alkatrészek közzül akkor átgondolom a teendőket.

    Előre is köszönöm a segítséget.

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz hobizoli #173094 üzenetére

    #173094hobizoli Köszönöm, valahol éreztem hogy 4-5 év itt már olyan változásokat hozott, ami miatt újból semmi nem lesz kompatibilis.

    #173098SyMbioTe Alapvetően fotók feldolgozása a gép munkája (99.9999%-ban) de sajnos néha előfordul hogy 1-1 video snittet kérnek. És az nagyon lassú számára. Illetve pár plugin ami telepítve lett vagy nem is hajlandó futni, vagy ha igen akkor nagyon időigényes.

    Következő próbálkozásnál megnézem mi a szűk keresztmetszet. A gépet fotofeldolgozásra sosem éreztem lassúnak, de az új "sajnos" sokkal magasabbra tette a lécet.
    Most ránéztem egy tesztoldalra... a 12600kf elvben +64% számítási sebességet tud am ásikhoz képest... ami azért jelentős.

    Az megoldás lehet:
    - alaplap csere
    - proci csere
    - vga csere

    Ami maradna : ház, táp, ram, ssd és hhd-k.
    Ha igen, akkor mi az ami most elfogadható?

  • ph_5.5

    aktív tag

    válasz SyMbioTe #173123 üzenetére

    Nagyon köszönöm a tippeket, ma este utána nézek.. és ha 140e-ből megoldható a gondom, akkor meg is rendelem :)

Új hozzászólás Aktív témák