Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EnderMauL

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy elég öreg PC-m és már érződik rajta elég erősen, hogy eljárt felette az idő. Megéri szerintetek rákölteni, vagy érdemesebb lenne inkább egy új gépbe beruházni. Az alábbi konfiggal rendelkezem jelenleg:

    Alaplap: Gigabyte GA-M56S-S3 [link]
    Proci: AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3 Ghz
    Videokártya: Gigabyte Geforce GT 440 1GB DDR3 (2012 áprilisában lett véve)
    Memória: 2 GB DDR2
    Táp: Approx app500PSB01 500W (2014 júniusában lett véve)
    HDD: WDC 160gb SATA2 HDD (2014 júniusában lett véve)
    A ház egy 1000 éves noname vacak
    Monitor: Fujitsu Siemens TFT LCD Monitor 19” 1400x900 felbontással.

    Nem nagyon értek hozzá az az igazság, de mennyire járható út, hogy az alaplap meg a proci maradna (annak idején elég erősnek számított nem tudom a mai intel procikkal szemben milyen szinten áll)? Memóriából vennék 2x4 gigát, egy jobb VGAt egy SSDt (az alaplapon elvileg 4db SATA2-es csati van), és belepakolnám egy normális házba.

    Vagy nem is éri meg vesződni vele és gyorsabb/jobb egy komplett gépet venni?

    Felhasználását tekintve itthoni netezős filmezős. Játszogatnék is vele (itt nem muszáj hogy a legújabb címek ultrán fussanak). Monitort nem cserélnék ha nem muszáj szóval nem is kell FullHD-t kihajtani. Ha a mai címek egy erős közepes beállításokon normálisan elfutnak már tökéletes lenne. Ezenkívül AutoCAD és Solid Edge programokat használok 3d tervezésre néha. De ezeket nem túl komoly szinten (még éppen ez a konfig is megbirkózik vele úgy ahogy).
    A keret: 150-160K lenne rá. Ha nagyon sokat dobna a teljesítményen még lehet hozzá tudok csapni egy kicsit, de örülnék ha itt körül megállna.
    Új összeállítás esetén Intel/Nvidia párti vagyok legalább i3 proci, ha belefér akkor i5el.
    Előre is köszönöm a segítségeteket!

  • EnderMauL

    csendes tag

    válasz ggbuffon1897 #110651 üzenetére

    Köszönöm az ajánlásodat. Ahogy néztem nincs olyan horribilis árkülönbség az I3 és az I5 proci között, mint gondoltam. A korábbi ajánlásokat is átböngészve az alábbi konfigot raktam össze:

    Intel 1151 alaplap: Asrock B150M PRO4 alaplap 23 534 Ft
    Intel 1151 processzor: Intel Core i5-6500 processzor 58 156 Ft
    DDR4 memória: Kingston 2x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK2/8 memória 13 395 Ft
    Videokártya nVidia: Gigabyte GTX750 Ti 2GB DDR5 GV-N75TOC-2GI videokártya 38 471 Ft
    SSD 2,5": Kingston 120GB HyperX Fury SHFS37A/120G SSD meghajtó 13 392 Ft
    Tápegység minőségi: FSP 400W HEXA+ tápegység 12 547 Ft
    Ház táp nélkül: Zalman Z9 NEO fekete számítógép ház 20 803 Ft
    Gépösszeszerelést kérek 4 990 Ft

    Ez így megfelelő? 400-as táp elég?
    HDD-ből van egy sata 2, azt ebbe a konfigba beletehetem?

    Ez így szállítással mindennel együtt 188 ezer. Kérdésem az lenne, hogy az I5 megéri-e ezt a felárat? Az alap inteles hűtő elég hozzá, vagy jobb venni egy másikat?
    Azért gondolkodom I5-ben mert hosszú távra vásárolnék, későbbiekben minél kevesebb ráfordítással. Azt láttam egyelőre a GTX750TI is elboldogul a mai játékokkal főleg, hogy most még maradna a kis 1400x900 felbontású monitor, és megelégszem low-medium beállításokkal is, később lenne esetleg egy monitor VGA bővítés.

    Valamint még egy kérdés, hogy a PCX gépösszeszerelés mennyire jó minőségű, és a bolt mennyire ajánlott.

  • EnderMauL

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #110667 üzenetére

    Még pár kérdés, és akkor ha hazaértem már rendelem is :)

    Ezt a VGA-t néztem ki eredetileg, (előzőleg véletlen a másikat linkeltem). Gondolom nagy különbség nincs köztük. Ez már 2 ventis DirectX12-es 2 gigás. [link]

    Memóriából 2133 Mhz-st vennék inkább, az alaplap úgyis csak annyit tud és legalább tudok fogni pár ezret.

    És ami igazán érdekelne a táp kérdése. a 400W-os FSP Hexa+ a későbbi VGA bővítés után is elég lesz? Pl ha GTX 960 körüli kártyára fejlesztem a gépet. Vagy inkább ruházzak be most 500W-osra?

    Illetve még egy kérdés az alaplappal kapcsolatban: Láttam hogy főként az Asrock H110M-HDS/HDV és az Asrock B150M PRO4 lapokat ajánljátok. Érdeklődnék, hogy mi a különbség a kettő között?

    Köszönöm a javítást jim bcs!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák