Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabaizoli

    tag

    Sziasztok!

    Segítsetek légyszi, régóta vívódom hogy vegyek 60-70 ezer körül egy ÚJ alapgépet 3 év garival vagy inkább ezt használtan:

    Hp.Compaq 6005 Pro (4 éves használt gép)

    - AMD Athlon II X2 220 2.8GHz CPU
    - 2GB DDR-3 1333MHz memória
    - 160GB SATA 7200rpm HDD
    - DVD-ROM optikai meghajtó
    - AMD 785G chipset
    - Realtek ALC261 HD Audio
    - Broadcom BCM-5761 Gigabit Lan
    - ATI Radeon HD 4200 VGA vezérlő
    - D-Sub és Display Port VGA kimenet
    - 2048x1536 analog / 2560x1600 dig.
    - 1 x PCI 2.3, 2 x PCI Express x1 slots
    - 1 x PCI Express x16, 10 x USB 2.0
    - 320W active PFC tápegység
    Garancia: 1 év

    Mennyire megbízhatóak az ilyen gépek? Meghibásodáskor tudom cserélni az alkatrészeket? (pl. tápegység).
    Amire használnám főleg netezés, (flash lejátszás, online sportközvetítések, youtube), erre elég lenne-e a proci, illetve az integrált HD4200 vga(aminek,ahogy neten néztem van 128MB side port), valamint hogy a 2GB Ram elég lesz-e a Windows7-nek, vagy inkább XP legyen?
    160GB HDD szerintem elég mert a mostani gépemen sincs a rendszeren felül 10gigánál nagyobb saját "anyag"....

  • csabaizoli

    tag

    Sziasztok!
    Segítség kéne, alap netezős géphez (online meccsek, youtube, flash), A6-6400K procit néztem ki és ehhez milyen alaplapot javasolnátok, FM2-es, ezek közül nem tudok választani:
    MSI A78M-E45
    Asrock FM2A75M Pro4+ vagy ugyanez csak nem mATX-es FM2A75 PRO4+, ezen már van VRM-hűtés...
    vagy Asrock FM2A88X Extreme 4+
    Ezek lennének, Msi kicsit olcsóbb, viszont azon is van VRM-hűtés, FM2+ -os, minden van rajta ami nekem kell, 4 memóriafoglalatos stb., csak nem tudom Asrock vagy Msi a jobb minőség, Biosa melyiknek jobb, stb. Elolvastam a gyártó honlapján róluk mindent, de én igazából laikusként nem tudom eldönteni melyik tud többet, szóval melyiket javasolnátok? Msi-re több a gari is...
    Memóriából 4gigást gondoltam csak nem tudom nálam számít-e a dual 2x2g vagy felesleges amire én használom és maradhat a single...ja, és milyen márkát javasoltok?
    Tápból vagy az N power 450W vagy az FSP 350-60APN , ez utóbbi csak 350W, de szerintem bőven elég lenne...
    Winchester: Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3
    +ház+DVD író
    KB. 70-80 ezer FT összesen ahogy számolgattam...
    Vélemény, észrevétel, más javaslat?

  • csabaizoli

    tag

    Sziasztok!
    Segítség kellene, netezős gépet szeretnék, flash tartalmak, online meccsek, youtube, online HD adás, skype főleg ezekre.
    Nem tudok dönteni Intel vagy Amd vonal között, Intel procierőben Amd Igp-ben erősebb, belépőszintről beszélünk....Amire nekem kell ott mi a fontosabb?
    Intel vonal esetében jobb az alaplapválaszték, memóriából is elég a 1333Mhz, 2 procit néztem (Haswell), g1820, g3220, amire nekem kell a neten szakadásmentesen megoldja mindkettő? Megéri a kicsit drágább G3220 vagy fölösleges?
    Amd-t az Igp miatt szeretném, de itt kicsit drágább az alaplap, memória is jobb ha 1600Mhz és dual channel, ez Intelnél is fontos vagy ott nem annyira lényeges, mármint a dual?
    Amd a4-5300-at néztem, illetve az újabb a4-6320-at, ez már a benchmark szerint ~ a g1820 szintjén van, az Igp-je pedig jobb...ez is kb.2-3 ezerrel több a "kisebbiktől", csakúgy mint a g3220....
    Táp az FSP 350 lesz, alaplap valamilyen Asrock, esetleg Msi....
    Vinyó, azt sem tudom hogy 10körül valami egyszerű HDD vagy legyen SSD inkább, amire én használom annál fontos ez?
    Mondjuk sok dolgot nem tárolok most sem 60GB-os vinyón XP+saját cuccok ~25GB-ot foglal összesen....
    Ezt figyelembe véve Win7-hez mekkora SSD kellene és ez mennyi +kiadás? Egyáltalán szükséges-e ez a fenti netes dolgokhoz vagy fölösleges pénzkidobás?
    Előre is köszönöm a válaszokat
    Zoli

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Netre kellene gép olcsón, főleg élő sportközvetítés HD, flash, youtube ilyesmik...
    Használtban gondolkodom, főleg AMD, ezekben jobb az integrált videókártya (ATI HD) mint az Intelben, külön kártyát pedig nem szeretnék, nem játszom ugyanis...
    Ezt néztem ki:
    HP 6005 PRO SFF (2010-es gép)
    Állapot használt
    Processzor AMD PhenomII B59 2x3400MHz (am3+)
    Chipset AMD 785G
    Memória 4GB DDR3
    Merevlemez 250GB sata
    Optika DVD író
    Grafikus kártya ATI HD4200 max. 512MB Dx10.1 alaplapi
    Alaplap HP Pro 6005
    PCI-E foglalat 1db 16x low profil / 2db 1x
    Sata / IDE 4 / -
    PCI Slot 1
    Ps2 / USB 2 / 8
    Com / Lpt 1 / -
    Ház típus Fekvő/álló (Desktop)

    Memória vegyes márka 2x2GB DDR3 1333MHz
    Általában Samsung, Hynix, Kingston, Kingmax

    40 ezer házhoz szállítva, 1 év garival.
    Kérdésem hogy a fenti oldalak mennének vajon szaggatásmentesen ezen a gépen? Feleslegesen nem szeretnék rá áldozni egy forintot sem....nem nagy élmény akadozva nézni egy meccset....
    Ez ugye "gyári" HP gép, ha probléma van vele, tudom az alkatrészeit cserélni (pl. tápegység)?, driverek, programok, frissítések elérhetők hozzá könnyen?
    Egyébként jól sejtem hogy ez halk, takarékos, megbízható gép alapjában véve? (tápra ~300W PFC-t ír...)
    Válaszokat előre is megköszönöm...

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!
    Netes gépbe (youtube,élő sportmősor,flash videók), kellene proci és nem tudok dönteni G1810,G3220 vagy APU (A4,A6) legyen?
    Melyikkel járnék jobban hosszabb távon? Játszani nem szoktam egyáltalán....
    Mellé milyen ramot? Dual fontos vagy annyira nem számít?
    SSD vagy Hdd? Netnél van jelentősége?

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!
    Olcsó netezős gépet szeretnék amin nem akad a flash,élő sportközvetítés,youtube...
    Megéri ez szerintetek 35ezerért? Játszani nem szoktam...
    Ház: Fujitsu Siemens Esprimo E7935 fekvő
    Táp: Fujitsu Siemens Esprimo E7935
    Alaplap: Fujitsu Siemens D2828
    RAM: 4GB DDR2 800mhz
    CPU: intel Core2Duo e8400 2x3.0ghz
    HDD:320GB SATA2
    VGA: nVIDIA Geforce GT310 512MB 1xDVI + 1x DP (+alaplapi integrált)
    ODD: DVD író SATA
    - 8xUSB, G-LAN, HD Audio, 2xPS2, 2x soros (COM) port,
    -opcionális: univerzális kártyaolvasó: +500Ft [Link] csak géppel együtt ennyi!

  • csabaizoli

    tag

    Segítsetek légyszi, régi 10 éves gépem szeretném felújítani, laikusként...
    Házat,floppyt,dvd-olvasót,hdd-t meghagynám, de IDE csatlakozósak....
    Olcsó netezős gép lenne(flash,youtube,HD TV online, játékra nem használnám).
    Amit vennék bele:
    Alaplap: Asrock H81M-HDS~12 ezer
    Proci: G3420~16 ezer vagy G1840~10 ezer
    Memória: Kingston HyperX 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3/4G memória~12 ezer
    Új táp: Gigabyte 420W GE-C420A-C2 OEM tápegység~8ezer
    +egy SSD rendszernek a régi IDE-s HDD mellé: Adata 64GB ASP600S3-64GM-C SSD meghajtó~12 ezer
    Összesen:~60 ezerből meglennék ami elég baráti, alaplap fogad 2 PS2-t(bill.+egér sem kellene új), csak a floppy, DVD olvasó, HDD, ezek IDE-sek, csatlakozását kellene megoldani a rendszerbe, tápnál nem lehet gond, 3 molex csatlakozója van, alaplapra gondolom valamilyen IDE-SATA átalakítóval meglehetne oldani....
    DVD-t sem igazán használom, de pár ezres átalakítóval meghagynám a rendszerben, SSD mellett pedig a régi HDD (80GB)maradhatna saját cuccok tárolására....+házra sem kellene költenem....:-)
    Vélemény? Működne így a rendszer?
    Vagy meghagyom a régi gépem ahogy van (még XP van rajta), viszont az új netezősbe nem teszek SSD-t hanem inkább ezt: Western Digital WD5000AAKX 500GB 16MB SATA3~12 ezer ez is, mint az SSD.
    A két gépet pedig összekötöm, mert van egy routerem: TP-Link R402M, így hálózatban tudnám használni mindkettőt ha jól gondolom....dvd-olvasót használnám a régibe, régi HDD-ről ha kell valami hálózatban elérném az új géppel ha ez így működne....házra viszont így költenem kell, ami kijönne az IDE-SATA átalakítók árából....:-)

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Netezős gépben nem tudok dönteni Intel vagy AMD, hosszabb távra kellene....
    AMD-ből ezért hogy elég erős legyen A8 6500-at néztem, elolvasva pcx-en vásárló véleményét:
    "A GPU (HD8570D) Windows7 élményindexe 6,7 a 7,9-ből, szerintem ez elég jó. A processzor 7,3 pontot kapott. Ha a passmark benchmark-ot nézzük, a 4300 pont egy jobb i3-asnak felel meg, de annak az ára sokkal nagyobb és az intel HD4600 teljesítmény meg sem közelíti a Radeon 8570D-t. "
    Háát van benne igazság, A8~23ezerFT, i3~30ezerFT...., tudom netezni mindkettő túlzás, de remélem így hosszabb távon kiszolgál majd....
    Esetleg egy olyan megoldáson is gondolkodtam ahol kevésbé erős a proci (G1820,G3220) és mellé egy alap videókártya 8 ezerFT körül, hogy ne akadjon neten a flash vagy youtube ha esetleg beletekerek egy HD videóba (az Intel gyenge IGP-je miatt), ez ~17-20ezerFT lenne....(proci+videókari)
    Ezek alapján azonban még mindig ár-értékben az A8 éri meg legjobban szerintem, 4 magos, közel i3 erősségű proci egy elég jó videókártyával....vélemény?
    Gondolom ha csak netezem vele nem kell lecserélnem a hűtését sem?

  • csabaizoli

    tag

    Maximális tiszteletem a szakértő Uraknak!
    Elnézést ha néhányuknak az agyára mentem a kérdezősködésemmel, nem volt szándékos csak mint laikus próbáltam kihozni a legjobb megoldást a legolcsóbban.
    Egyébként minden levelem végére odaírtam azt hiszem hogy előre is köszönet a helpért....
    De akkor még egyszer:
    Köszönöm mindenkinek aki segített!

  • csabaizoli

    tag

    Üdvözletem!

    Szerintetek ez megéri, netezős gépnek lenne:
    http://hardverapro.hu/apro/asztali_pc_elado_vagy_csere_laptopra_29ghzdualcore4gb_ddr3
    ház,dvd író,táp is van hozzá, ezt közben megtudtam hogy LC POWER 420W 8cm, hát ez nem valami jó minőség, de egy ilyen kisfogyasztású konfigot csak elvisz, nem? vagy cseréljem azonnal ha megveszem?
    Egyébként mennyit fogyaszt egy ilyen konfig max., ha benne van a VGA is?
    45ezerFT lenne az ára

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Szerintetek ez megéri netezni?

    "Dell Precison T3500 Workstation fém toronyházas minőségi asztali számítógép. Csendes, megbízható működés. Processzora Intel Xeon 2 x 2,4 GHz, 4 GB DDR3 memóriával és nagyteljesítményű Nvidia Quadro videókártyával alkalmas újabb játékok és HD filmek futtatására is.

    35ezerFT+ingyenes szállítás+1hó garancia!

    Processzor: Intel® Xeon® Processor W3503 (4M Cache, 2 x 2.40 GHz, 4.80 GT/s Intel® QPI) (2 processzor foglalat)
    CPU sebesség: 2 x 2400 MHz
    Memória: 4 GB DDR3 ( 6 foglalat max 24 GB DDR3)
    Winchester: 1 x 250 GB SATA (max 2 db HDD)
    Optikai meghajtó: 2 x DVD író-olvasó
    Video kártya típus: 1 x Nvidia Quadro FX1800 dedikált memória 768 MB (2 kártya foglalat)
    Interfész: Broadcom 5761 Gigabit Ethernet, 11 x USB 2.0, E-SATA, 1 x soros port, 2 x PS/2, 1 x RJ-45, mikrofon és fejhallgató be és kimenet, IEEE 1394a port, 1 x DVI, 2 x Display port,
    Audio: Integrált HD audio 24-bit
    Állapot: Tesztelt, műszakilag kifogástalan, kisebb karcok, kopások vannak.
    Tesztelt játék: Sniper Elite 2, Euro track Simulator 2 (2013), WRC 3 (2013)"

  • csabaizoli

    tag

    Üdvözletem!

    Aki tud segítsen nekem légyszi....
    Új gépre nincs pénzem ezért használtban gondolkodom, találtam is elég jó áron csak nem tudok dönteni a 2 gép közül, nézzétek már meg nekem melyik a jobb, itt a 2 link:

    http://hardverapro.hu/apro/dell_optiplex_760_e84004gb160gbdvdrwszamla1ev_garanc

    http://hardverapro.hu/apro/lenovo_thinkcentre_m58p_e84004gbddr3500gb9300ge_512_1ev

    Egyébként netes gép lenne, főleg multimédiára(HD filmek,flash,yt,skype).
    DELL csak ddr2-es memóriás, nem tudom ez számít-e valamit illetve nincs benne VGA külön, viszont van náluk lehetőség venni hozzá, ezekből lehet választani, ebből melyik a legmegfelelőbb a fenti netes tartalmakhoz:

    http://hardverapro.hu/apro/pcie_vga-k_szamlaval_1_honap_garanciaval_4

    Lenovó újabb chipsettes, ddr3-as ram, nagyobb HDD, van benne egy Nvidia Geforce 9300GE 512mb VGA is ami nem túl erős....gondolom netezni,filmekhez elég lehet....

    Dell 18ezer+a VGA külön ~4ezer, 22-ből megvan
    Lenovó 25ezer VGA-val
    Gondolom ezek a gyári gépek elég megbízhatók és 1 év gari is van+számla az árban, viszont nem tudom hosszú távon ~5 évig kiszolgál-e még egy ilyen gép, értem ez alatt hogy nem fog akadni a fenti tartalmak egyike sem ez alatt....?
    Posta 600FT-ból megvan ez így nagyon baráti szerintem, csak melyik legyen DELL vagy Lenovó?
    Köszi előre is....

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Ránéznétek erre, otthoni netezős,filmnézős gép lenne, kb. pont ennyim is van rá....

    Ár: 50 000 Ft
    ASROCK H81M-VG4 usb3.0+sata 3.0
    INTEL G1840 DOBOZOS CPU 2800mhz
    4GB DDR3 RAM 1333mhz SAMSUNG vagy crucial
    60GB SATA3 KINGFAST F6 SSD, 120GB-os +5ezer
    LG DVDRW SATA
    FEKETE ATX HÁZ+300W FSP TÁP
    Halk és gyors. Netezéshez, irodába tökéletes. Tesztelten 2év garanciával.1db van

    Amennyire látom elég alap benne minden, de elég jónak tűnik árban is, persze már a 120GB-os SSD-vel venném, HDD nem lenne a gépben....
    Proci is csak cerka, de már talán a refresh Haswell, igaz?
    Cache-ben tér el "csak" a Pentiumtól, IGP-je ugyanaz, gondolom fullHD youtube sem gond már neki?
    Táp az jónak tűnik, ezeket a RAMokat viszont nem igazán ismerem, melyiket jobb kérni hozzá?
    Kingfast SSD megbízható?
    Alaplap is egyszerű, amire kell biztos elég, max. procit cserélek majd idővel, fogadja i3,i5, később "olcsón" tudok benne cserélni használtba, elég sokáig ki tudom húzni egy ilyen géppel és nem is kell sokat plusszba rá költenem.
    Jó választás szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

  • csabaizoli

    tag

    Üdv!

    Szerintetek ez megéri használtan? Netezős, filmnézős gépbe lenne (hdfilmek,youtube).
    Hirdetés:
    - INTEL Pentium G3440 3.3 Ghz DC 3M HD TDP54W -32GB/1333 FCLGA1150 + stock cooler

    - AG-Gigabyte GA-H81M-S2PV-B3 s1150 mATX 2xDDR3 SATA3 USB3.0 LPT VGA+DVI

    - 2 x 2GB/1600 DDR3 Kingston ValueRam CL11, KVR16N11S6/2

    - Sapphire 5770 1GB GDDR5 (stock cooler)

    - 120GB Kingston SSDNow V300 SV300S37A/120G (R/W:450/450MB/s) SATA3

    - 600W HKC tápegység

    - egyszerű de normális kinézetű fekete ház, stabil tápkapcsolóval

    43ezerFT

    Videokártyán és tápon kívül minden garós és pár hetes.

    VGA-t lehet nem kérem bele, nem játszom, felesleges és tudom a táp sem valami jó, de nem is a legalja a HKC-ból......netezős gépbe jó lesz?
    VGA ~10ezret ér, megpróbálom 35-be elhozni a konfigot, annyit megér VGA nélkül nem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák