Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Egy trinity-s gépben gondolkodom, olyan megfontolásból, hogy először még a régi játékokat vinném végig, azzal el is lennék 1-2 évig (gothic 3, fallout 3, starcraft2 stb) amennyi időm játszani van (nincs),azután meg melléraknék CF-ben egy diszkrét vga-t a modernebb játékokhoz. Jelenlegi gépem már a gothic 3-t sem bírta el és azóta nem fejlesztettem, most akarok lépni, de nem kell erőmű, nem BF3-t akarom rajta futtatni. Esetleg majd diszkrét kártyával a skyrimot kirpóbálom, nagyjából ezek a "nagy" célok vele

    Van valakinek halvány elképzelése, hogy egy A10-5800k-s trinity alapgép mennyi lesz kb?
    ház (semmi extra nem kell)
    400w táp
    8gb ram
    alaplap
    proci + hűtő

    más semmi nem kéne, a többi alkatrészem van.

  • dfsz34

    őstag

    válasz nemmaradtnév #9126 üzenetére

    Nem akarok nagyon belekontárkodni, de ha internetezésre meg hasonszőrű tevékenységre kell gép, akkor számtalan használt gép van, akár itt a hardverapróban akár a nagy auckiós oldalon. Onnan tudom, hogy nagybátyáméknak és is onnan vettem 1 éve 18 + postáért egy M55-t, 1gb DDR2 rammal és 80gb hdd-vel. A proci egy celeron 420, ami nem erős a mai fogalmak szerinte, persze internetre bőven elég, keveset fogyaszt és ott az egész család azon netezik, tanul, excelben kiadást vezetnek, leveleket írnak, nyomtatnak, szkennelnek stb és simán visz mindent, nincsen semmilyen teljesítmény probléma. Persze játék nincs, a gyerek xbox-on játszik, nem ezen a gépen.

    Ma már biztos még olcsóbb, szerintem 15-16+posta áráért erre a célra kiváló használt gépeket kapni. Csak monitor kell még, billentyűzet meg egér. 30e-ből kijön az egész és ha tényleg nem kell másra, akkor tanusíthatom, hogy semmilyen gond nem lesz a géppel.

    Persze, ha az unoka játszani is akar, az már egy másik történet.

  • dfsz34

    őstag

    válasz margithid #9132 üzenetére

    Kíváncsiságból összeraktam a hardverkerből, egyedül házuk nincs pontosan ilyen, arra számoltam 7e-t és a vége 78628ft lett. A 3 év garancia nem tudom, hogy minden részegységre van-e, de a procira meg ssd-re néztem, az 3 év.

    A 6e forint mondjuk nem nagy pénz a teljes árhoz viszonyítva, de ha azt nézem, hogy egy gépet összerakni 1 óránál nem tarthat tovább, akkor lehet, hogy inkább sörre költeném azt a pénzt :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz nemmaradtnév #9136 üzenetére

    Ok, értem én. Használt gépet én is csak feltűnően jó ár/érték arány mellett vennék, mert ráadásul sok az olyan eladó, aki erősen túlárazza a cuccát és mondjuk 1 év használat után hajlandó engedni 10 ezer forintot az eredetileg 150 ezres konfigból, mondván, hogy keveset használta, szinte új. Nem vicc, egyik ismerősöm az illető és mivel a vevők állítólag pofátlanok voltak és 90-100 körül kínáltak csak neki, ezért nem is adta el, ma is ott porosodik a gép a szobájában, mert azóta laptopot használ :)

    Az SSD-re kérdeztél, szerintem egyértelűen érdemes.

    Van egy olyan megoldás, havernál láttam, hogy 16Gb-os CF kártyára tette a rendszert és a HDD-t csak háttértárnak használta, meg keveset használt appokat tett oda.
    10 perc használat után lekapcsol magától a HDD, hogy ne járjon felesleges (be lehet állítani windowsba)

    Egy 1000 forintos kis kártya kell csak hozzá, meg persze CF kártya.

    Nem SSD sebesség, de komolyan mondom, hogy nem lassú. Legalábbis nem lassabb, mint a régi gépek HDD-i. Olcsóbb viszont, mint az SSD, cserélhető a CF kártya, ha kell fényképezőgépbe is áttehető később és van még egy előnye, hogy telepítés után lehet csinálni egy mentést a CF kártyáról. Ha teljesen összekutyulja az illető a windows és újra kéne telepíteni, akkor az egész megvan fél óra alatt, még úgy is, hogy a személyes adatokat, kedvenceket stb lemented és visszaállítod.

    Ha olcsó megoldás kell és nem játék célra kell, akkor érdemes megfontolni egy CF-re tenni a rendszert, lementeni, akár a háttérben levő HDD-re telepítés után és sokkal egyszerübb az amatőr rendszergazda élete utána :)

  • dfsz34

    őstag

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy még az idén lecserélem a jelenlegi elavult gépem.
    A cél az lenne, hogy 5-6 éves játékokkal is tudjak végre játszani, mert a jelenlegi gépem ott halt meg, hogy Gothic3 már nem ment neki játszható színvonalon és ott szeretném folytatni először. Tehát elég lenne IGP erő is 1-1,5 évig és utána tennék a gépbe valami komolyabb diszkrét VGA-t az újabb játékokhoz.

    Eddig a Trinitiy-ben gondolkodtam, ami kb 100-120-ra jönne ki (hdd-m, odd-m van, csak az alapgép kéne)

    De hamár gondolkodok, akkor úgy látom, hogy ha még hozzárakok 50-70ezret, akkor kijöhet egy combosabb Intel konfig is, ami elég lenne nekem bőven és beletolok egy izmosabb VGA-t jövőre. Ennek a gépnek szolgálnia kéne 7-8 évet, ahogyan a mostani is tette, úgyhogy nem akarok nagyon fillért b...ni, de azért nem is a csillagos ég a határ.

    Egy ilyen konfigot dobtam össze magamnak hirtelen:
    APU: I7-3770k 89535
    Alaplap: ASUSP8Z77-M Pro (mATX) 28575
    Táp: Chieftec 550WCTG-550-80P 16764
    Ház: Cooler MasterSileo 500 20574
    Ram: CORSAIR DDR-3 8Gb/1600 KIT Vengeance 17145

    kb 176e forint plusz mínusz egy 15-20e még beleférne. Más nem kell, SSD, HDD meg ODD van, az nem kell.

    A gépbe majd egy gtx-680-t kategóriájú vga-t szánok (a táp miatt írom), de csak jövő év végén, mert addig a régi játékokat (gothic3 és utána) vinném végig először, amik mind kimaradtak. Remélem egy HD4000 elég hozzá, ha nem akkor max valami olcsóbb diszkrét vga menne bele addig.

    Szakértők mit gondolnak? Tudom, hogy az I7-t nem tanácsolják sokan, de nekem 8 évre kell a gép optimálisan, de minimum is 5-6 évnél előbb nem akarom lecserélni, ezért kéne egy bivaly proci és ha már lúd, akkor legyen kövér.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vond #9168 üzenetére

    Szerintem eladni meg venni újat a legdrágább dolog, mert ilyen módon realizálok egy jókora veszteséget folyamatosan. Értem, hogy mondjuk egy I7-es gépnek komoly értékvesztése van akár 1 év alatt is, de nem adom el jövőre, tehát nem is ér konkrét veszteség. 8 év múlva meg úgyis szinte mindegy, gombokat lehet érte kapni csak, mindegy mi az.

    Úgy voltam vele, hogy munka miatt amúgy is alig tudok játszani, ezért nem veszek akkor gépet, hanem összegyűjtök egy jó konfigra. Most, hogy nyár végétől ugrik a hétvégi meló, lesz időm :(( és van pár régi játék meg újabbak is (skyrim majd), amit mindenképpen szeretnék végig játszani.

    Az i5-t megfontolom, ha őszig lesznek új procik.

    Igazából az a kérdésem, hogy milyen alaplap, memória meg táp harmonizálna egy ilyen I5 vagy I7 konfiggal? Ha nincs nagy árkülönbség I5 meg I7 között, akkor nem érdekel az árkülönbözet, összegyüjtöttem eleget a gépre, de még átgondolom.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vond #9173 üzenetére

    Monitort is veszek újat, azzal nem lesz gond. 1920x1080 a cél, minimum közepes, de inkább jobb beállítások 4-6 éves játékokban.

    Kösz a javaslatokat, átszámolom még párszor, mielőtt döntök, nem sürgős ebben a pillanatban.

    Nem gond az sem, ha egy 15-20ezres diszkrét vga-t kell most beleraknom, de a drága VGA-val még várok, mert 1 évig még biztos nem kell az.

    Több munka nem kell, eddig is csak rokonomnak segítettem vállakozásában, nem szükségből, de ő befejezi, majdnem biztos
    Nem panaszkodom (nem is magyar vagyok? :) ) , mert tényleg nem akarok itt nagyképüsködni, de igazából nem rázna meg elmenni 5-600-ig sem, ha lenne értelme, de mondom annyit nem ér a szórakozás, azért nem vagyok teljesen őrült.

    Ezt a hozzászólást betettem off topic-ba, mindenestre kösz a gondolatokat, lesz mit emésztenem.

  • dfsz34

    őstag

    Múltkor kérdeztem egy gépet, amivel először a régi 5-6 éves játékokat le tudom játszani aztán fejleszteni tovább. Sokat rágódtam rajta és ismerősöm mondja, hogy szerinte amikor kijön a Trinity, akkor beesik a használt Llano gépek ára két dolog miatt, mert egyrészt az új ár is csökkeni fog,másrészt sokan átváltanak és az leveri a használt gépek árát.

    Ha osztok-szorzok végül is egy a8 konfig, talán még egy a6 is elég lenne nekem (ott hagytam abba a játékot, hogy a gothic 3 már nem ment élvezhető felbontással) tulajdonképpen és ha majd 1-1,5 év múlva eljutok az újabb, komolyabb játékokhoz, akkor eladom vagy elajándékozom (lenne helye a gépnek jövő karácsonykor).

    Azt mondják az okosok, hogy egy a6 vagy a8 elbír ezekkel az 5-6 éves játékokkal 1280x1024-ben (ilyen külső monitorom van most és ez elég lenne nekem egyelőre nem vagyok hard core csak műkedvelő).

    Komolyabb gépet akartam, de ha egy ilyen a6 vagy a8 konfig használt ára lemegy kb 50-60-ra, akkor lehet, hogy számomra egyelőre az lenne a logikus választás. Anyagilag is így érne a legkisebb veszteség.

    Azt szeretném kérdezni a nálam tapasztaltabbaknál, hogy egy most 80-90-es konfig (a8 gép, 8gb ram, átlag ház és táp, más semmi nem kell, hdd, odd és perifériák vannak) lemehet-e használtan 50-60 sávba, legjobb lenne 50 alá, ha jön az új proci, a Trinity?

    Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

    Mert jelenleg az eladók elég húzós árakat kérnek a használt llano konfigokért, de ha van reális esély a jelentős csökkenésre, akkor megvárom. kösz előre is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz viktor4545 #9684 üzenetére

    Ha interneten rendeled házhoz szállítással, akkor elméletben 8 napod van, hogy kiértékeld az árut és azalatt visszaküldheted. Én a plazmatévén ronyóztam, hogy mi van, ha rossz és nem működik jól a kamerával, mert nem találtam hasonló tesztet és akkor javasolták ezt a megoldást.

    Szerintem szgép esetében is kell legyen ez a 8 napos határidő. Az meg bőven elég idő kiértékelned a konfigot.

  • dfsz34

    őstag

    üdv

    egy olyan kérésem lenne, hogy egy i5 konfigot szeretnék összedobni 80-90e-ből.
    ODD, SSD, HDD és dVGA nem kell most

    A processzor lehet bármilyen használt i5 apróról, gondolom max 35-37e körül megállna.

    Házra egy Sharkoon Vaya-ra gondoltam az iPon-ból és olyan táp kéne onnan, ami elbírna később egy komolyabb vga-t is (7850 esetleg maximum 7950), hogy ne kelljen cserélnem.

    Házat és tápot újat vennék a többiből jöhet bármi használt cumó.

    Kihozható ilyesmi konfig 80-90-ből?

  • dfsz34

    őstag

    válasz horush #12896 üzenetére

    kösz a konfigot, a ház is jó lesz, megnéztem

    Van egy WD 1TB sata2-s, addig azt használnám, aztán majd ha lesz rá keret, akkor ssd is lesz

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz horush #12896 üzenetére

    Még lenne egy olyan további kérdésem, mert hezitálok, ha esetleg mégis egy használt i7-2600-t veszek akkor is jó lenne ez a konfig vagy kellene módosítani rajta bármit?
    A tápnak/háznak egy 7850 vagy max 7950 dVGA-t kéne majd még elbírnia valamikor. Nem biztos, hogy lesz, de ha mégis, akkor nem szeretnék tápot/házat cserélni.

    Ebben az esetben természetesen a célár magasabb lenne kb 100-110

    LAP: Asrock B75 PRO3-M ~18eFt
    CPU: S1155 I5 apró ~32k -----> vagy esetleg egy használt i7 48k
    CLR: ARCTIC COOLING Alpine 11 PLUS ~3eFt
    RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~11eFt
    HDD: van
    ODD: van
    VGA: -
    TÁP: THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W ~13,5eFt
    HÁZ: Bitfenix MERC Alpha ~10eFt
    CLR: Arctic F12 PRO ~1,5eFt

    Előre is kösz

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #98593280 #13077 üzenetére

    Egy kérdés, mi a típusa annak a procihűtőnek a Midgard II tesztnél? Jól néz ki a "kicsike". Ilyen házba belefér vajon az Alpenföhn Brocken? Azt olvastam, hogy annak kell a hely, de cserébe nagyon jó hűtő.

  • dfsz34

    őstag

    válasz horush #13480 üzenetére

    Erről jutott eszembe, amikor az ismerősöm még bő 15 évvel ezelőtt megrendelésre gépeket rakott úgy össze, hogy mindent megvett hozzá, ami a vevőnek kellett, aztán összerakta neki, de javasolt is konfigot, ha bizonytalan volt a vevő.
    Az egyik nagyeszű vevő panaszkodott, hogy a DOS-ban amikor folyamatosan nyomja a billentyűt nagyon lassan ismétlődik és biztos valami sz.r lassú gépet sózott rá az ismerős.

    Na a megoldás, az volt, hogy a vevővel vetetett bele jó drága ramot, mert az kell a sebességhez, cpu csere, nagyobb hdd, a fene tudja még mit nem cseréltetett és majdnem 1,5x annyiba került a módosított konfig.

    Ja igen, és persze DOS-ban átállította a paramétert, az ismétlődés sebességét. Utána már szinte hozzá sem ért az ember a billentyűhöz, máris ismétlődött és nagyon nehéz volt így gépelni, de amit a vevő akart, azt kapta.

    volt nagy öröm, hogy milyen gyors a gép :))

    Amúgy nem volt rossz az eredeti konfig sem, de mindegy volt egy elégedett vásárló, aki szerintem soha nem jött rá, hogy teljesen feleslegesen költött egy rakás pénzt még a gépre.

  • dfsz34

    őstag

    válasz x_o_n #14336 üzenetére

    de miért kéne i3?
    lehet venni új, aprós garanciás i5-t, amit kis igények mellett egy olcsó 11-es h61 hvm alaplapba is be lehet rakni, hűtésnek meg szerintem a legjobb a 6e forintos alpenföhn sella.

    Egy ilyen konfig olcsóbb alaplappal, memóriával és hűtéssel egyértelműen erősebb, mint a a8-3870k és egy használt 4850-el (vaterán elég jó a választék és normálisak a használt árak) már grafika terén is jobb.

    Most raktam össze a cuccot, éppen hogy 90e fölé kúszott, dGPU nélkül persze, de az sem lesz több 18e nél, a használt 4850-es. Ez szerintem nem drága és vaya ház 4gb memória, plusz venti hátra. 500w chieftec táp, egérrel, billentyűzet, használt hdd stb) Ennyiből csak jóval gyengébbet lehetne AMD-ből összerakni

    (ja és hálás köszönet vondnak és fezlergábornak a jó tanácsokért :R :R )

    és néztem gyorsan egy élményindexet: i5-2400/HD2000 nincs még dGPU
    cpu: 7,4 mem: 7,5 video: 5,1 3D: 5,8 hdd: 5,5

    Normál használat mellett nem győzöm visszafogni, a fesszel még nem játszottam, csak a frekivel, most 1.6GHz-en megy és minden simán, aida64/cpuqeen teszt szerint 1.6GHz-en 14971, 3.2GHz-en 30232 (a8-3850 22158 pont)

    Ja és amikor 1.6Ghz-en megy, akkor leveszem 3/2 szintre a cpu és power ventiket, és 33 fokos a proci a 25-26 fokos szobában úgy, hogy gyakorlatilag a légy zümmögését meghallanám a gép mellett, annyira csendes, csak a vaya első hűtője hallatszik egy nagyon kicsit és a két másik venti a házban semennyire sem. Az első ventit meg elméletileg nem is kell tápra kötni, szinte semmit nem számít, ha nincs tele rakva hdd-vel a gép és akkor kaptunk egy síri csendben működő, de még mindig bivalyerős gépet a napi normál géphasználatra. Játék és prociölő munka azért más persze, ott már erősebb a hang, de még mindig nagyon csendesnek mondható és azért az sem mindegy, hogy amikor nem játszik vagy videót konvertál az ember, akkor mennyire csendes a gép.

    z-s alaplap elvileg meg lehetne húzni ezt a procit is, de szerintem hót felesleges azt már

    tényleg az van, hogy az i5 nek brutál a teljesítménye és már nem is drágák annyira (35e LeC garanciával /i5-2400) aki meg mindenből újat akar és kisker garit, az fizesse is meg az árát hót feleslegesen amúgy

    AMD ezzel nem tud ár/teljesítményben versenyezni, sajnos

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz MateoHUN #14508 üzenetére

    Én a helyedben LeC-től behúznám a procit, a hdd-t, de még akár a ramot is. Spórolnál durván számolva is 11-12e forintot.

    A VGA-t aprón vagy vaterán ki lehet fogni 11-13e körül. Ok, hogy használt, de amilyen ütemben esik a használt vga ára, gyakorlatilag ebben az árkategóriában felesleges újat venni.
    Arra gondolok, hogy persze nem tudod ez előéletét, de meddig lehet még egy 4850 vga-t használni? 3 évig? max, és utána az újat is és a használtat is gagyi nulla áron tudod majd eladni, szóval logikusan érdemesebb féláron használtat venni, ha valami cuccot csak pár évig érdemes használni. A kockázat, hogy nincs garancia, de elméletben tudsz venni még egyet és akkor sem költöttél többet, mert 1 év múlva szerintem 7-9e lesz a használt ára ezeknek. Ha az is tönkremegy, akkor veszek majd még egyet 2 év múlva 3-4e és még mindig kb ugyanott vagyok, mint az új ára lett volna, de öszintén mennyi az esélye, hogy 2 használt vga is tönkremegy hamar? közelít a nullához szvsz

    Na mindegy, ez az én véleményem.
    CPU-t LeCtől vettem, teljesen korrekt eladó és ad garanciát is, ami a kommentek szerint szintén korrekt.
    HDD szintén tőle veszek majd, jó pár ezressel olcsóbb.
    Memóriája nem volt olyan, amilyen nekem kellett, de azt is megvettem volna tőle.

    VGA-t meg veszek használtan, mi a francnak vegyek dupla áron újat, ha úgyis csak 2-3 évig fogom használni?

    Súlyos ezreseket lehet spórolni okosan megválasztott használt cuccal szvsz, ami főleg olcsóbb konfigoknál számíthat sokat.

    [link]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Teaway #14516 üzenetére

    Na ja és újra játszod mindig ugyanazokat a játékokat, mert az újak már csak diafilm-szerűen vagy miniatűr felbontás mellett futnak majd csak el. De amúgy tényszerűen igazad van, ha nem cseréled le a hardvert, az a legolcsóbb megoldás :)
    Én csak arra bátorkodtam felhívni a figyelmet, hogy alsó belépő kategóriás vga esetében teljesen jó és kihasználható alternatíva a használt vga féláron vagy akár még olcsóbban, még azoknak is akik kisker garancia fetisiszták, mert meghibásodás esetén egyszerűen vesznek egy másikat és még mindig olcsóbban jöttek ki :) Ez egy egyszerű számolás.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vond #15636 üzenetére

    "Ha marad a Vaya, akkor két (nem ledes) Xilence ventit vegyél, és az elsőt is cseréld le..."

    Megkérdezhetem, hogy ezt miért javaslod? Az első venti szerintem normális, nem hangos, annyi csak a gond, hogy nem tudom a sebességét vezérelni, de érdekelne, hogy miért lenne érdemes lecserélni a Vaya első ventillátorát

  • dfsz34

    őstag

    válasz geleati #15642 üzenetére

    ok, kösz, nem olvastam vissza :(

    amúgy jó hogy rákérdeztem, Vond mester adott pár jó ötletet, megpróbálom vezérelni az előlapi ventit is

  • dfsz34

    őstag

    válasz atila4 #15645 üzenetére

    Nem biztos, hogy érdemes analóg kártyát venni, komolyan. Analóg adás meddig lesz még? Meg rohadtul melegszik is az analóg vevő része, legalábbis nekem volt egy ilyen, de kiszedtem és inkább usb dbv-t vevőt használok helyette. Persze ha van analóg tv adásod, akkor lehet analóg kártyát venni. Használtan már utánad vágják pár ezerért :) csak vigyed

    Szerintem keressél inkább olyan PVR funkciós asztali DVB-T vevőt, amelyik tud analóg adást is felvenni usb kulcsra. Ezek nem annyira drágák 12-15e talán és utána lehet használni pl mindigtv nézésre is. A minőség is elfogadható, láttam már ilyen felvételt, igaz az digitális adásról volt, de a felvevő része okés, szerintem. Ha persze studió minőség kell, akkor bele kell nyúlni a pénztárcába mélyen,, de ez igaz a kártyára is.

    De ha mindenképpen gépen akarsz tévézni, akkor kártya vagy usb vevő kell.

  • dfsz34

    őstag

    válasz atila4 #15650 üzenetére

    S-video bemenet meg line-in szokott lenni a pinnacle tv tuner kártyákon. Veszel egy RCA -> S-video átalakítót, aztán jó vagy. Vaterán vagy aprón már szinte utánad vágják a használtakat :) Rengeteg van kétezer forint alatt.

    Ez a topik a te barátod: http://prohardver.hu/tema/leadtek_winfast_tv2000xp_expert_es_global/friss.html

  • dfsz34

    őstag

    válasz balpis #15653 üzenetére

    "analóg adás már nem sokáig"

    Azért ezt érdemes pontosan kifejteni, mert sokan keverik.

    Csak a földfelszíni analóg sugárzás fog megszűnni, de pl a upc még simán analógban fog szolgáltatni ameddig csak akar és a kedve tartja. Tehát akinek van kábeltv-je annak még nagyon sokáig működni fog. A digit adás mellé is adnak ingyen analóg csomagot, amit rá lehet kötni ilyen tv tuner kártyára.

    Az persze egy más kérdés, hogy aki látott már digit adást, pláne full hd ("csak" 1080i :) ) adást, az szerintem soha nem akar többet analógot nézni.
    A szgép monitora, főleg a közeli nézés miatt nagyon durván megmutatja az analóg adások hibáit és akibe szorult minimális igényesség, az digitálisat néz inkább.

  • dfsz34

    őstag

    válasz macimeister #16487 üzenetére

    Kíváncsivá tettél, ezért megnéztem az árgépben és mivel HT i5-ben nincs és az i3 az általad megadott célokra kevés, marad az i7. A legolcsóbb az árgépben 49e egy i7-860, ami már régi konstrukció, az alaplapja sem kompatibilis az újabb procikkal (1156) és még a sandy i5-höz képest is gyengébb azoknál. Utána meg a csillagos ég a határ ár tekintetében, erősen túlárazottak az i7-ek, szigorúan kalandoroknak ajánlott csak újonnan :) . Bár lehet hogy a 8 szál miatt esetleg befogja az i5-ket bizonyos alkalmazásokban, de még ha így is van, akkor sem jelentős az előny ott és máshol meg lemarad. Az árát sem fogja már úgy tartani, mint a sandy procik. Sose lehet tudni, mikor akarod vagy kell eladni és akkor azért nem mindegy, hogy két marék vagy csak egy marék gombot kapsz érte :)

    Az ajánlott i7-2600 üt, mint a Tyson fénykorában és használtan elfogadható az ára is. Ha nincs több pénzed a megadott célra, akkor pedig a kompromisszum a barátod és vegyél ezt-azt használtan, nincs abban semmi szégyen.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz 1337DARVEX #17020 üzenetére

    Na erre kíváncsi leszek, hogy mit hoznak neked ki 100e--ből. Új alkatrész felejtős, az egyértelmű. Ha minden használt, akkor esetleg, de monitorral, bill + egérrel, 100-ból i5-t kihozni még használtan sem lesz egyszerű.

    Én rengeteg jártam a gép után és érdeklődtem itt is, meg mindenhol és a GPU meg a HDD használt, monitorom meg volt, de még így is csak a 120-as keretbe fértem csak be. Persze még lehetett volna használt cuccra többet vadásznom, meg megélegedni az alap procihűtővel, de akkor sem hiszem, hogy monitor nélküli komplett SB i5 konfigot össze lehet rakni 110 alatt. A használt cuccok is ám olyanok, hogy éppen az nincs, ami neked kéne, meg néha olyan áron adják, hogy inkább veszek újat (pl alaplapok vagy ramok röhejesen drágák használtan).

    De ha használt is ok, akkor miért nem veszel komplett használt gépet? Sokkal jobb áron hozzájutsz, mintha egyesével akarod levadászni az alkatrészeket :)

    kb 2 perc kereséssel találhatsz te is egy csomó gépet, de még használtban is inkább SB i3 vagy első gen i5 jöhet szóba pl:

    [link1]
    [link2]
    [link3]
    [link4]
    [link5]

    kapásból ezek, 100 körül és alatta. i3 vagy régi i5 esetén még esetleg marad lóvé monitorra is, de nézz utána aprón, találhatsz sokkal több gépet, főleg ha i3 is okés.

    Ha esetleg még eladó és a személyes átvétel megoldható, akkor az utolsó link egy SB i5 és elég jó áron van (feltételezve, hogy az aktivált win7 nem lopott, bár akkor is elég jó az ár, csak már nem annyira, de még simán jó vétel lehet), igaz kell hozzá még monitor is, ami már 110-re viszi az árat, de hátha meg tudsz egyezni az eladóval, ha tényleg sürgős és nem csak eladási trükk. Az aprón alkudozni amúgy is muszáj :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz jediweb #17106 üzenetére

    Olvasva a hozzászólásaidat, szerintem, jobb, ha nem tuningolsz. Vegyél K nélkülit az ajánlott alaplappal és élvezd a játékot a géppel. Azért a tuning nem olyan, hogy akkor nekiülsz, aztán felcsavarod a sebességet, mint a hangerőszabályzót, hanem bonyolult tervezés és körültekintekintő, óvatos tesztelgetés. Meg azért nem árt, ha értesz is hozzá és tudod, hogy milyen paraméter mit csinál majd pontosan, amikor piszkálod. Biztosan kell ez neked? Mi a bánatot akarsz futtatni, amit egy simán is bivalyerős i5 nem visz el? Nem értem én ezt a szőrözést.

    Amúgy szerintem a kérdés itt az, ha elfogy a proci ereje alapjáraton, ami nagyjából 2-3 év múlva várható, feltételezve, hogy rohansz mindig a legújabb játékokért akkor tuningal és esetleg némi plusz ráfordítással a hűtésre (persze legyen tuningos alaplapod, meg méretes tápod, ami bírja) elvileg ki tudod tolni még 1-2 évvel a gépcserét, tehát megérheti a K-s proci, de ha józanabbul gondolkodsz és mellé teszed a villanyszámlát, amit a tuning megzabál 1-2 év alatt, lehet, hogy jobban jársz egy gépcserével az akkor modernebb, erősebb és feltételezhetően kisebb fogyasztású rendszerre.

    Szvsz a K-s felárat elég nehéz lesz érvényesíteni, mert az emberek nem szeretnek húzott procit megvenni, aztán meg bizonygathatod, hogy neked K-s volt, de nem húztad, csak volt. Eddig még akár jó is lehetnél, de mellette lesz eladó 5 másik K-s, amelyikeket viszont húzták és emiatt odaadják nyomottabb áron.

    Én mondjuk K-s procit használtan nem vennék semmiképpen, mert vagy nyomott áron adják, de annak általában jó oka van :) vagy horror áron akarja az eladó adni, mert 5 ghz-en járatta folyamatosan a procit és de jó, meg de erős és akkor meg szintén mehet búsba a proceszorával együtt, mert ne nálam menjen tönkre mondjuk 1 hónap után.

    Mondjuk balek mindig van, aki ráharaphat a K-ra :)

    Számolgass, gondolkodj, de a valószinübb jobb megoldás egy sima, olcsóbb proci, olcsóbb alaplappal, akár kisebb táppal és akkor 2-3 év múlva lecseréled, amig a K-s húzta volna akár 3-4-ig esetleg, de mellette csinálna neked szép villanyszámlát is pluszban, meg az eladásnál már olyan mindegy mennnyiért vetted, kaphatsz érte 1 marék gombot vagy 1 marék gombot meg még egy kicsit

  • dfsz34

    őstag

    válasz TGWH #17112 üzenetére

    Na ennek aztán nincs sok értelme. Megveszed a K-s procit alap hűtővel, nem a hangjával van a baj, hanem a hűtési teljesítménnyel (nem ajánlott tuningolni az alappal). Aztán megveszed a csúcs i5-t hogy IGP-vel játszál. Hogy ennek mi az értelme?

    Úgy látom, itt egyeseknek sok az elégetnivaló pénzük :)

    Egyébként én sem voltam okos, még akkor sem, ha diszkont áron behúztam az i5-t Lec-től, mert amire használom, arra bőségesen elég lenne az i3-s 13-14000 forinttal olcsóbban. Ok, hogy nem vágott a földhöz, de jelenleg 1600 Mhz-en jár az i5 és még így is erős a napi számítógépezéshez, sőt még a gyerek játék programja is röhögve fut rajta. Kéthetente egyszer konvertálok filmet mpeg2-ből avir-a, akkor visszakapcsolom az alap frekit, meg a hűtésen emelek kicsit. Nyerek durván 2 percet ilyenkor és ezért fizettem plusz 13-14e-t a prociért és 5e-t a hűtésért. Most már úgy érzem, hogy elégettem azt a pénzt, de mindegy.

    A gép vásárlás legfontosabb lépése, hogy felméri az ember a várható igényeket a lehetőségek szerint minél reálisabban. Súlyos tízezreket lehet megspórolni vagy elkölteni a semmire.

    Ha egy számtech boltban a "szagértő" eladó nem azzal kezdi a konfig összeállítást, hogy alaposan kifaggat arról, mire akarod használni és csak utána ajánl vmit, akkor az egy kókler vagy simlis átb.szós, jobb ha ezzel mindenki tisztában van. Az nem elég kérdés, hogy játszani is akarsz vele? Akkor vedd a 3770k meg gtx680, mert mással nem fut a játék normálisan, igen a mocsok játékírók, ennyire gépigényes programokat írnak:)
    Ismerőssel ezt csinálták :) Látták, hogy nem ért hozzá, de jól öltözött, ergó van pénze, meg igényes ember is, ezt hangsúlyozta, hogy nem kell neki gagyi alkatrész és majdnem behúzták a csőbe és ott már 100-150 ezerrel drágább konfigról beszélünk, mint amire ténylegesen szüksége volt a végén.

    Ez a fórum is egy profi kérdéssorral kezd az 1 hsz-ben, nem véletlenül...

    Na uff, én beszéltem, többet ehhez a témához nem tudok hozzátenni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Árjaharcos88 #17163 üzenetére

    Nekem az teccett, mikor az egyik fórumtárs benyomta, hogy azért vett K-s i5-t, hogy IGP-vel játsszon.

    Na persze, utána meg mondja, hogy vesz hozzá komoly GPU-t is majd később, csak ugye először bevitte a málnásba a gyanútlan olvasót :)

    jediwb: ha K-s procit szeretnél venni, akkor vedd meg azt. Van egy olyan faktor is a fillérb...áson túl, hogy jó érzés legyen azt a gépet használni. Ha azon fogod enni a kefét minden nap, hogy kiadtál egy csomó pénzt és miért nem a komolyabb procit vetted pár ezressel többért, akkor vedd azt, Kinek mi köze van hozzá?

    Meg aztán arra is számíts, ha nem azt veszed, amit szeretnél és utólag akarsz korrigálni, akkor számtech cucctól használtan nem fogsz jó áron megszabadulni, ergó vagy vered a fejed a falba vagy benyelsz egy jókora veszteséget, ha mégis az erősebb procit akarod majd.

    Igaz, ha pontosan meg tudnád fogalmazni mire is akarod használni a gépet meg mennyi a kereted, akkor a szagértő urak pontosabb tanácsot tudnának adni, de a döntés a tiéd :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Csucsu88 #17233 üzenetére

    Csak a poén kedvéért, vidd már el ezt a konfigot a sztech boltba és dugd a manus orra alá :)

  • dfsz34

    őstag

    válasz FireKeeper #17258 üzenetére

    Ha tényleg 36-38k összegért meg lehet venni egy a10-5800k procit majd, akkor azok nagyon ütősek lesznek és lényegesen nagyobb kört tudnak majd kiszolgálni. Ezek nagyon jó ár/érték arányos procik lesznek, persze ha az info pontos az árról.

    Ez alapján a teszt alapján alacsonyabb felbontáson még elfogadhatóan viszi a játékokat (pl a linken a skyrim-ot)

    A kérdés a procierő, de ez alapján a passmark teszt alapján ugyan csak az A10-5700 látható egyelőre még, de a 6836 pont nagyon durván hangzik, ok, hogy szintetikus teszt (nem játék alatt) meg mindössze 18 minta alapján, de ez nagyon jó eredmény, nekem az i5-2400 6500 pontot hozott. Az a10-5800k elvileg még ennél is jobb lesz és ugye tuningolható is, szóval lehet, hogy a végén még kellemes meglepetést fog okozni a Trinity, főleg, ha ezen az említett 36-38k áron jön.

    szerintem egy A10-5800k az Ivy i3-kat leveri ár/teljesítményben de a passmark alapján még a sima procierőben is nagyon jó lehet az alkalmazások és játek alatt.

    Alkalmi játékosoknak, főleg akik nem full hd-ban nyomják szerintem "must buy" kategória lesz a Trinity, ha és utoljára írom, hogy a kedvező áron jön ki, mert még mindig nem akarom elhinni, hogy ilyen olcsón dobják piacra, de legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Crias #17263 üzenetére

    a Tom's teszt nem a legjobb, ez igaz, sok kritikát is lehet róla olvasni

    várom a PH-s tesztet, most már nagyon esedékes és szerintem utána a kis költségvetésű gépekbe, amilyent egyébként ismerőseim 80%-a akar simán ajánlható lesz csak úgy magában dGPU nélkül, ami nagyon nagyon barátságos konfig tud lenni a pénztárcát tekintve

    ment a sírás a procierő miatt, de akkor a passmark tesztet nem értem, ott egyérteleműen bivalyerősnek mutatkozik a Trinity, még akkor is, ha leosztom 1-2 magra az eredményt (mert a játékok többsége nem használja ki mind a 4 magot), meglátjuk, nem akarok többet ezen spekulálni, de amit eddig tudni róla, nagyon jó kis proci lesz és az i3 egy brutál erős versenytársat kapott, főleg ez a jó hír, hogy már nem az i5 ellen pozicionálják, árban sem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Árjaharcos88 #17278 üzenetére

    meg kéne tanulni távlatosan gondolkodni

    az AMD is látja, hogy a dGPU szegmens zsugorodni fog és a végén maradnak a mid-high és high end vásárlók

    Mindenki másnak elég lesz egy integrált IGP a számtalan előnyével együtt, amit hadd ne kelljen felsorolni. De talán a legfontosabb a teljes konfig bekerülési ára. Továbbá, ha megoldják a szélesebb körben használható hibrid rendszereket, amikor a gyengébb IGP besegít a dGPU-nak, akkor a kemény játékosok is megveszik azt az APU-t

    ez pontosan így lesz, hacsak a játékprogram írók nem kapják össze magukat és nem fejlesztenek gyorsabban, mint ahogy a hardverek fejlődnek, vagy esetleg még több késleltetést raknak a programokba, mondjuk számojon el 1-től 10000-ig a mostani 1-től 1000-ig helyett vagy mondjuk dns fehérje szintézist számolnak a játék alatt ( :) hahaha) , na mindegy, érted mire gondolok, a jelenlegi helyzetben a hardverek jobban fejlődnek, mint a szoftverek és bizonyos processzorokat, dGPU-kat már csak egy nagyon specifikus program vagy alkalmazás tudja teljesen kihasználni. Most az olyan teljesítmény növekedéstől tekintsük már el, hogy 100 vagy 105 fps-el fut a program, mert néhány sólyomszem emberen kívül másoknak teljesen mindegy

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bukmop #17282 üzenetére

    Az AMD már megmutatta a jövőt: hibrid rendszerek, amik lefednek minden igényt, akinek elég az IGP az felépít jó áron egy egyre ütősebb konfigot, a gamer meg belerak mellé egy-két dGPU-t.

    A jövő már itt van előttetek, nem nehéz ezt felismerni :)

    Akár, most hadd találgassak, de elméletben elképzelhető, hogy miért dGPU-t teszel pluszba a gépbe, miért nem még egy APU-t és azok dolgozzanak össze? Akár ez is egy lehetséges irány, ha kell még procierő is.

    Egy ilyen moduláris rendszer nagyot ütne szvsz, főleg a fejleszthetősége miatt. Ha valami korlátos, teszel bele egy másik APU-t vagy egy dGPU-t, ízlés kérdése.

    Meggyőződésem egyébként, hogy a pszihikai hatás miatt elég pusztán elméletben kijelenteni, hogy az IGP-t használja hibrid rendszer és már akkor sem fogják úgy érezni az emberek, hogy kidobott pénz volt az IGP, hacsak 5 fps-t ad hozzá. Ez a marketing, ne érezze kidobott pénznek a vásárló, de természetesen lehetséges azért jó nyereségű hibrid rendszereket is összerakni, csak mondom, ha mégsem, akkor jöhet a marketing.

  • dfsz34

    őstag

    válasz D1Rect #18379 üzenetére

    Én lapozófile nélkül használok egy laptopot, pedig abban csak 4gb van, de nincs extrém használat, csak tényleg a klasszikus tartalomfogyasztás, vírusírtó, tűzfal, ilyen alapdolgok és néha symphony-val office szerű dolgok, levélírás, háztartási költségek számítása, ilyesmi. Atomstabilan fut, lekopogom, de két év alatt még nem volt fagyás.

    Az asztali gépben 8gb van és ott is ki van kapcsolva, pedig ott már van "heavy" használat néha, mikor 30 lap nyitva van firefox-ban, megy letöltés, nézek valamilyen tévéadást közben ,megy vmi filmkonverzió meg vírusírtó, trójai irtó, tűzfal, sőt néha még ezek mellett ablakban még megy sakk is meg még egy csomó minden apróság, amit most hadd ne soroljak fel, a memória használat 4-5-6 giga között szokott fluktuálni, 6 felett még nem láttam egyszer sem, még komolyabb játék alatt sem.

    Amit mondani akarok, hogy nekem soha semmilyen fagyás vagy probléma vagy lassulás (amivel itt valaki rémiszgetett) nem fordult elő, se xp se win7 alatt kikapcsolt page file alatt. Annyit viszont tapasztalni, hogy kevesebbet kaparja a hdd-t a rendszer. A chrome-t nem próbáltam, biztos úgy van, ahogy írod, de akkor meg kell tanulnom együtt élni a tudattal, hogy a Chrome-t nem használom (amúgy sincs telepítve egyik gépen sem :) ).

    Azért írom, hogy ne csak a negatív oldal szólaljon meg, nekem nagyon jók a tapasztalataim kipacsolt lapozófile mellett is xp és win7 x64 alatt is. Nincs fagyás, de észrevehetően rugalmasabb a rendszer, meg én soha nem szerettem, ha a hdd-t kaparja folyamatosan, úgyhogy még a gépet is sokkal jobb érzés használni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz D1Rect #18382 üzenetére

    Hát azt csak észreveszi, hogy elfogyott a memória, amúgy a windows is ugat érte, ezt tudom biztosan, mert először csak 2gb volt a laptopban és az azért el lehetett fogyasztani. A mostan 4 (ami ráadásul csak 3 xp alatt) már bőven elég, igaz nem is kísérlezetek vele, mert már belőttem a rendszert stabilra.

    Nem értem miért kell lebeszélni az embereket a lapozó kikapcsolásáról. Jó, aki Chrome-t akar, az vegyen hozzá SSD-t, nem érdekel ez a része, de melyik programok érzékenyek a kikapcsolt lapozóra? Eddig csak erről a Chrome ügyről hallottam most.

    én ia filóztam, hogy ssd vagy memória bővítés, de a memória sokkal olcsóbb, meg az ssd hiába gyors, de a tárolókapacitás még ilyen hdd árak mellett is fele-negyede és most én attól nem ájulok el, hogy a mostani kb 1 perc indulási idő helyett lenne majd 30-40 másodperc. Amúgy is át szoktam gondolni, hogy mit akarok csinálni, ami nem fél perc, teljesen mindegy hogy a gép fél perc vagy 1 perc alatt indul. Utána sem érdekel, hogy a firefox vagy a symphony 15 másodperc vagy 5 másodperc alatt indul el. Aki nem zizeg a gépen egész nap és nem kattingat meg bezár programokat 5 percenként annak majdnem édesmindegy, hogy hdd van-e megfelelő rammal és kikapcsolt lapozóval vagy mondjuk ssd.

    Böngészés alatt meg simán kiszolgál ez a rendszer 120 Mbites netet, ha ráklikkelek a linkre van, hogy szempillantás alatt ott az oldal van hogy várni kell, de biztosan nem azért mert a gépemben csak hdd van, hanem mert mondjuk csúcsidő van a neten. Ha bekapcsolom a lapozófile-t, akkor viszont volt hogy behalt és kaparta a vinyót keményen a cache miatt, gondolom közben meg próbált lapozó adatokat is kiírni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Khelben #18385 üzenetére

    Legyen igazad, nekem végülis hótmindegy mit csinálsz.

    Csupán csak arra gondoltam, hogy ez egy olyan fórum, ahol gyakorlati tanácsot adnak az embereknek. Ahogy olvasgatom, sok olyan ember van akinek van egy kis pénze és abból akarja a legtöbbet kihozni és nem 8 adatbázist meg virtuális gépeket futtatni, hanem minimális pénzért kapjon vmi plusz teljesítményt.

    Ár / elért teljesítmény előny tekintetében nálam ez a sorrend, ha nem számoljuk a 4. pontot, hogy cserélje le a gépet egy gyorsabbra:

    1) memória vásárlás és lapozó kikapcsolás windows alatt: memória olcsó, ki kell haszálni, kikapcsolt lapozó nagyot dob a napi használat során, ezt nem elméleti, hanem 2 év gyakorlati tapasztalat alapján mondom. stabilitással, lassulással nekem soha nem volt gondom

    2. szint) SSD: ez már kicsit (jóval) drágább, de dob a sebességen, lehet még többet is, mint a memória, de ezt csak olvasmányaimból tudom, nekem még nincs SSD-m, de ahogy írtam a napi normális használatban bőséges memória mellett így is annyira gyors a gép, hogy nem tudom, ezen minek tovább gyorsítani. A munkás laptop az más kérdés, abba rövidesen vetetek ssd-t, mert átlag 10 percenként nyitok meg és zárok be egy file-t és ott elhiszem, hogy sokat dob egy ssd

    3. szint SSD+memória és kikapcsolni a lapozót: ez lehet a géphasználat überfoka

    4. erősebb gép vásárlása (akinek van rá pénze, tegye)

  • dfsz34

    őstag

    válasz vond #18547 üzenetére

    Most néztem és szerintem máris elkapkodták, legalábbis nem rendelhető már a 660.

    Azért marha nagy szegénység meg válság van, ha egy 48e forintos dGPU-t elkapkodnak, mintha ingyen adnák.

    Érdemes lesz iPON-t szerdánként figyelni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz horush #18551 üzenetére

    "probalunk rendszert csinalni belole, nvidia egesz sorozataval"

    hm vannak azért fincsibb kártyák is, ha jóáron lesz illetve az alsóház is behúzható lenne valami olcsó áron, gondolok itt egy 650-re monjuk 23-25-ért az nekem instant get lenne

  • dfsz34

    őstag

    válasz oke #18582 üzenetére

    "Kérdéseim, a 2320 és a 2400-as proci között 2000 Ft különbség van, érdemes a nagyobbat venni? Elég rájuk a gyári hűtő (és halk is)?"

    Jó kérdés, akkor nem csak én vacilláltam ezen, talán ugyanannál az eladónál nézed te is.

    Végül 2400-t vettem, de elmondon hogy tömörítés, film konverzió és játék kivételével 1,6-2,0 Ghz-en használom a procit, mert a napi használatra (net, filmnézés, hd is!, zenehallgatás, szövegszerkesztés, táblázat meg ilyesmik) még így is annyira gyors, hogy teljesen felesleges gyorsabban járatni (a hűtés gyerekjáték napi haszálat mellett). Pattog a rendszer, pedig még ssd-m sincs, azzal még jobban hasítana.

    Az általad leírt felhasználásnál az égvilágon semmit nem fogsz észrevenni mindegy melyiket veszed. Ha számít az a kétezer forint, akkor nyugodtan megveheted az olcsóbbat.

    A hűtésről annyit, hogy vettem egy picit komolyabbat, mivel van egy csomó filmem, amit mkv-ba kell tömörítenem archíválás céljából, ezért van, hogy napi 12-16 órát fut teljes 3.2 Ghz sebességen, 4 szálon , 95-100% proci kihasználtás mellett és 42,5fok fölé nem ment a processzor (a magok 48-52), ami azért nem rossz, tekintve a kánikulát is. Azért ezt a gyári hűtés szerintem nem hozná, de talán ez már extrém igénybevételnek számít. Kisebb kihasználtság mellett simán elég a gyári, ráadásul csak 1 ezres, úgyhogy sokat nem vesztesz rajta, ha mégis hangosnak találod.

    Ezt a tapasztalatot tudtam megosztani veled.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Kecso0017 #18753 üzenetére

    Ha alacsony a keret, de látom fontos lenne a teljesítmény is azért, akkor miért nem gondokozol néhány használt cuccban (pl 100/100 sata2 hdd 250gb kb 5k) vagy ha a használt idegesít, akkor új és megbízható aprós eladótól akár ő akár ő ? Úgy azért jóval ütősebb gép is kijönne.

    Nem olvastam ugyan végig mindent, hogy ragaszkodsz-e újhoz, de te tudod, mert főleg alacsonyabb árkategóriánál erősen megfontolandó használt vagy aprós új vásárlás, mert ott lehet nagyot ugrani plusz teljesítményben egy ugyanannyiból összerakott géppel...

  • dfsz34

    őstag

    válasz #18954 üzenetére

    Vaya-ba csak 27cm-es VGA megy bele és ahogy nézegettem már jónéhány 7870 túllóg pár miliméterrel ezen. Mondjuk ezeket még biztos bele lehet erőszakolni valahogy, ha máshogy nem, akkor megvágod lemezollóval az ODD keretet, az úgyis túlméretezett a Vaya-ban. Ki a fene használ manapság 4db 5,25"-s helyet? 2-3 bőven elég lett volna bele, de egyetértek shellkretorral, ide komolyabb ház dukál.

  • dfsz34

    őstag

    válasz alkonyat #24148 üzenetére

    Jó terv, mindössze találnod kell vevőt, aki jó drágán megveszi a két xboxot meg a játékokat. Azután olcsón kell vegyél egy PC, már úgy értem, hogy a kategóriájában be kell szerezz mindent a legolcsóbban és egy év múlva találnod kell még egy palimadarat, aki megveszi tőled drágán az akkor kb 1 éves gépedet.
    Az esélyeket nehéz felmérni, de tény, hogy kárcsony előtt érdemes eladni, bárhogyan is akarod.

    Reálisan az lesz, hogy árulod egy csomó ideig a drága xbox-okat és majd leengeded az árat, akkor talán, mondjuk a csökönyösséged függvényében ez lehet 3, de akár 6 hónap is. A használt PC-vel ugyanez a móka megismétlődik majd. Egy 1 éves 200 ezres gépet használtan 100-150e lehet eladni, de 150e-hez már palimadár kell vagy szerencse meg mindenképpen hosszabb eladási idővel kell számolni, amig rádtalálának a potenciális balekok. de100-ért meg azonnal elviszik. Valahol a kettő közé kell belőni az árat, attól függően, hogy mennyie vagy csökönyös és mennyi ideig akarod árulni.

    Az is érdekelne, hogy mit lehet két xbox-al megcsinálni, amit nem lehet 1 xbox-al? De ez csak amolyan kiváncsiság kérdése, mert nem bírom elképzelni azt az élethelyzetet, hogy 2 xbox kell.

    Szerintem inkább add el az egyik xbox-ot meg a fölösleges programokat. Ha szerencséd van, akkor lesz 60-70e forintod meg a 100, azaz 160-170 ezerért vehetsz PC, amiből ki lehet azért hozni játékra is alkalmasat bizonyos kompromisszumokkal. Ezen az olcsóbb PC-n a bukás is kisebb lesz, eladni is könnyebb használtan.

    Egy 200 ezres PC-n 1 év alatt simán elbukhatsz 60-70 ezer forintot, ha már mindenképpen el akarod adni viszonylag hamar (1-1,5 éves konfigok nem számítanak öregnek azért).

    Alternatív terv: költesz még a PC-re és kivárod, amig az új xbox ára konszolidálódik, ami még plusz 1 év. Úgy már esetleg lenne értelme a tervednek.

    A legjobb lenne, ha eladnád az egyiket és a másikkal kihúznád a generációváltásig valahogy, akkor lenne a legkisebb buktád ,akárhogy számolsz is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz krisznagy #25118 üzenetére

    Játszani is akarsz a géppel? Mert dVGA nincs benne, ahogy nézem és a HD2000 nagyon gyenge...
    Ha sikerül meggyőznöd valahogy az eladót, hogy pár alkatrész nem kell belőle és olcsóbban megveszed (erre alig van esély, de próbálkozni azért lehet) vagy kiárulsz belőle ez-azt (memória, kisebb hdd-re váltás stb) de akkor is hozzá kell tegyél. Továbbá ha cpu hűtőt meg házat tápot is cserélsz meg kell dVGA is, hát legalább még plusz 40-50e alsó hangon. Ha minden használt, akkor 30-40e.

  • dfsz34

    őstag

    válasz krisznagy #25123 üzenetére

    Hát igen, ha szűkös a keret, akkor sajnos kompromisszumot kell kötni. Miért nem nézel régebbi i5 vagy i3 konfigokat, mert azok sokkal jobb árban vannak.

    Nem néztem át mindent, de kapásból kettő jobbnak tűnő konfig:
    pl. régebbi i5 egész jó dVGA-val [link1]
    vagy egy kicsit gyengébb, de újabb i3 olcsóbban és veszel valami DVGA-t 15-ért bele [link2]

    olyan használt gépet nem nagyon fogsz találni, ami olcsó, erős és minden alkatrésze megfelel eme a fórum ajánlóinak, akik amúgy új gépeket szoktak ajánlani és van is értelem az ajánlásokban, de amikor szűk a keret...

  • dfsz34

    őstag

    válasz warrior301 #25516 üzenetére

    Olyan értelemben túlárazott, hogy netezős gépet kap olcsóbban is az ember és játékra meg ugye ez édeskevés, hacsak nem az a cél, hogy a régi klasszikusokat újrajátszod.

    A gép amúgy egy minimális alkuval jó árban (kapásból a 120-as IDE 4-5e, meg 2Gb ram se olcsó) van csak az a gond, hogy mire tudnád használni. Nekem egy ennél gyengébb konfigot áraztak be 15-17e-re, monitor, hangfal nélkül, gyengébb proci és fele ram, egyedül hdd-ben volt jobb. Ez van, sajnos a régi prémium cuccok nem túl kelendőek. A másik, ha csak alap netezésre kell vagy pláne, ha letöltésre, akkor meg érdemesebb olyant venni, aminek a fogyasztása kedvezőbb, mert bár csökken az áram ára ( :-) ) de feleslegesen minek fogyasztani? Pl. valamilyen integrált vga-s gép. Pl. a régi IBM gépek nagyon megbízhatóak, nekem volt 3 is és mentek éjjel-nappal évekig hiba nélkül.

    Ha van olyan ötlet, hogy ki tudod használni valamire a linkelt konfigot, akkor pofátlanul alkudni kell, hátha megtörik az eladó, mert úgy látom, hogy már jó ideje árulja.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #98593280 #25779 üzenetére

    Hello Shell,

    Várható, hogy valamikor leteszteled a Sharkoon Vaya házat?

    Ahogy látom sokan veszik és keresik és ezért jó lenne egy összehasonlítást látni a listádban.

    Kíváncsi lennék a hőfokokra és a zajra a többihez képest.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #98593280 #25782 üzenetére

    Nagyszerű, kösz, várom és az alapján tervezem a házcserét valószinüleg, mert én is sajnos azt várom. hogy nem szerepel jól a többihez képest, de meglátjuk a pontos adatok.

  • dfsz34

    őstag

    válasz miresz #28021 üzenetére

    Eccerü a megoldás:

    Időt és fáradtságot nem kímélve rakjál össze te is AMD-s konfigokat, ha valaki gépet keres. Az illető eldönti, hogy melyik konfig teccik neki, esetleg kér további érveket, de a döntés így is úgy is a vevőnél van.

    Aztán ha téged anyáznak erősen (vagy az intelest), akkor kell elgondolkodni, hogy a világnak ezek szerint nem volt szüksége a bölcsességre ...

  • dfsz34

    őstag

    válasz trickyy #28394 üzenetére

    Az Nvidia-t jobban szereti a starcraft ezért érdemesebb lenne egy 650-t ajánlani, szvsz bár tény, hogy a 36,7 fps is elég lehet, de az 50,3 inkább.

Új hozzászólás Aktív témák