Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hattrickuser

    tag

    Sziasztok!
    Mi a véleményetek az alábbi összeállításról?

    Alaplap: Gigabyte 970A-DS3P 36hó 19211 Ft
    Processzor: AMD FX-6300 36 27808 Ft
    VGA: Sapphire 7850 1GB GDDR5 OC 11200-06-20G 24hó 45088 Ft
    DDR3: Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz 36hó 10234 Ft
    HDD: WD 1TB 64MB SATA3 WD10EFRX 36hó 18686 Ft
    Ház: Sharkoon Rex8 Economy 24hó 11773 Ft
    Táp: Thermaltake Hamburg 530W 12hó 11056 Ft
    ODD: Asus DRW-24B5ST/BLK/G/AS fekete dobozos 24 hó 4664 Ft
    Ez így 148.520 Ft

    Opcionálisan szóba jöhet:
    CPU Cooler: Scythe Katana 4 12hó 7468 Ft (Előzőleg egy Phenom II X6 1075T processzorom volt, és elégedett voltam a gyári hűtéssel)
    A 2x2 helyett Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz 36hó 16711 Ft (Előzőleg cseréltem a 2x2-t 2x4-re, de semmi gyakorlati különbséget nem érzékeltem.)

    Nincs szükségem csúcskategóriás "Gamer" PC-re. Többnyire netezésre/1080p filmnézésre használom, de előfordulhat hogy leköt egy játék. Rendszeresen csak az NFS World, ahhoz biztos elég.
    Későbbi fejlesztés nem szempont, 2-3 év után (garancia végén) kompletten eladom majd cserélem. Most vagyok az eladtam és cserélem, de mire fázisnál.

    Előre is köszönöm!

  • hattrickuser

    tag

    válasz membrandj #41109 üzenetére

    Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

    Az alaplap akkor Gigabyte 970A-UD3 36hó 21374 Ft-re lesz cserélve. Különben mit értetek a tápellátása jobb alatt? Azt látom, hogy itt 8-as tápcsati van 4-es helyett, de ez konkrétan miért jobb nekem (vagyis a processzornak)?
    A táp különben ez volt. Még nem ismeri senki, vagy van valami konkrét gond vele?
    A Corsair CX430-nak kellően hosszúak a kábelei (tápkábel az alaplapi csatlakozóba alsó tápos háznál már okozott ismerősömnél meglepetést)?
    Sharkoon ház meg ez.
    Vga kártyának a 7770-es képességei is számomra megfelelőek, szóval maximum egy 6850-ig mennék el árba.
    Memóriánál anyagilag nem gond, megvehetem most is a 2x4-et, de mint írtam, én semmi különbséget nem érzékeltem a géphasználat közben az előző gépemnél miután megtettem ezt a lépést. Szóval erre miért lenne szükségem?
    ODD meg tényleg nem létszükséglet, inkább megszokás. Ghost-olni szoktam róla, meg van pár újraírhatóm használatba. Olyan elenyésző összeg, hogy kár róla beszélni.

    Azt még hozzáteszem, hogy tuningolni nem szoktam, a tuning nálam ismét nem szempont.

  • hattrickuser

    tag

    Sziasztok!
    Ismerős szeretne egy az enyémhez hasonló konfigurációt saját magának (G3460 + 2x4GB + 250GB SSD + ASRock H81M-HDS R2.0), nem követem aktívan a fejlesztéseket, de 1150-es helyett esetleg érdemes lehet újabb platformot választania.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Egyszerű irodai konfiguráció lesz, interneten böngészés, nem szükséges dedikált vga.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Komplett cserét szeretne.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Konfiguráció, perifériák nélkül.
    4. Mennyi a kereted rá?
    100.000 Ft.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full HD. Játék nem szempont. Hagyományos D-SUB és HDMI (mindkettő szükséges)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Márka csak a vállalt garancia miatt lehet lényeges, nincs különösebb ragaszkodás egyik márkához sem. Olcsó ház, szín nem szempont.

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák