Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kirir

    tag

    Új gép vásárlásán gondolkodok. Játékok full HD-ben történő futtatása és filmnézés céljából 26 colos Samsung monitoron, ez már megvan. Eddig ezen alkatrészekre gondoltam:
    Memória: CORSAIR 8GB 1866MHZ DDR3 VENGEANCE CL9 KIT 2X4GB
    DVD író: Samsung SH-S223L
    Processzor hűtő: Alpenföhn Matterhorn Pure Edition
    Számítógép ház: nzxt tempest 410 usb3 vagy Antec Three Hundred Two
    Tápegység: Seasonic S12II-520
    SSD: transcend SSD720 vagy samsung 830
    Hangkártya: Asus xonar DX

    Vagy egy radeon 7870OC (63000-65000 forint) vagy egy egy 7950-es (80000 forint felett) vga kártyában gondolkodok, melyiket lenne célszerű megvásárolni? Hosszú távban gondolkodva megérné a 7950, csak mert sokkalom az árát. Illetve nyitott vagyok legalább ilyen teljesítményű és legfeljebb ilyen árú nvidia geforce vga kártyákra.
    Az általam lehetőségként felmerült VGA kártyákhoz milyen teljesítményű AMD és Intel processzor illeszkedne?
    Merevlemezek nem kellenek mert van egy db 1TB kapacitású belső és egy darab 1TB kapacitású külső. Ha el lesz döntve a processzor, akkor nézek hozzá alaplapot, de ha kapok arra is ajánlást az szintén nagyon jó lenne.

  • Kirir

    tag

    Nem vagyok benne biztos, hogy kérdésemet a legmegfelelőbb topicban teszem fel. Egy i5 3570K típusú processzorhoz melyik ATI VGA kártya lenne a legjobb választás? A gép kifejezetten játékra lenne, tehát fontos a VGA teljesítménye.

  • Kirir

    tag

    válasz gyuromoj #21441 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat, én a 7950-re gondoltam, a 7970 nem lenne már túlméretezve?

  • Kirir

    tag

    válasz tikshow #21440 üzenetére

    A megfogalmazásomban azért az ATI név szerepel, mert Radeon VGA kártyák szeretnék vásárolni és nem Nvidiásat. A konkrét típust meg azért nem írtam, mert én is azt szeretném tudni.

  • Kirir

    tag

    Új gépet akarok vásárolni, ezeket néztem ki:
    Alaplap: Asus P8Z77-v LE PLUS
    Processzor: i5 3570K
    Processzor hűtő: Thermalright HR-02 Macho CPU hűtő
    Memória: PATRIOT Viper 3 Series 2 x 4 GB DDR3-2133 PV38G213C1K
    SSD: Crucial M4 128GB
    Hangkártya: Asus Xonar DX
    Számítógép ház: Corsair 400R
    Tápegység: Be Quiet! STRAIGHT POWER CM BQT E9-CM-580W

    Lesz bele még egy 2 TB kapacitású merevlemez és egy DVD író.
    Ez a konfiguráció így megfelelő, lehetne esetleg valamit még egy picit javítani rajta, hogy nagyobb teljesítménye és/vagy jobb tuning potenciája legyen?
    A VGA kártyán őrlődök. A Radeon 7950 és a 7970 között, melyik, milyen márka és típus. Bár részemről más is szóba jöhet.

  • Kirir

    tag

    válasz trickyy #31266 üzenetére

    Tom's Hardware tesztben az Asus P8Z77-v LE jobban teljesített, mint az ASRock Z77 Extreme 4. Bár már csak az Asus PLUS-os változatát lehet kapni, persze lehet, hogy van még felárral elfekvőben néhány boltban.
    Azért ezt a memóriát választottam, mert egy kicsit jobb a teljesítménye és elvileg egy helyen bruttó 17010 forintért megvásárolható. Ha nem tudom megvenni ennyiért, akkor Corsair lesz belőle.
    Nagyon köszönöm az észrevételeidet.
    Még elgondolkodom, hogy esetleg vennék egy i7 3770 vagy i7 3770K processzort, csak nem tudom ,hogy érdemes-e, nézek teszteket. Ha jónak látom, azokhoz milyen alaplapot érdemes, maradhat a mostani, amit kinéztem?

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    válasz TGWH #31274 üzenetére

    Megrendeltem az i5 3570K processzort, már csak a megfelelő alaplap szükséges. Ha az általam megnézett Tom teszt szerinted nem jó, akkor te vagy bárki más milyen jó, megbízható, tuningbarát alaplapot ajánl az Asus P8Z77-V LE PLUS helyett? Mert én nem ragaszkodok sem ehhez a típushoz, sem ehhez a márkához. Lehet egy kicsit drágább is, de az olcsóbb még jobb lenne.

  • Kirir

    tag

    Új gépet szeretnék összerakni.
    Használat célja: teljes HD felbontású videók folyamatos lejátszása, internetezés, word-excel, játék nincs.
    Meglévő alkatrészek: merevlemez, perifériák, monitor, tápegység (400 Watt). ha valamelyik meglévő alkatrész mégsem felel meg, akkor az is cserélve lesz..
    Szükséges alkatrészek: alaplap, processzor, processzor hűtő, memória, VGA kártya (integrált vagy sem), esetleg SSD.
    A célnak a lehető legjobb gépet szeretném, melyhez előreláthatólag legalább 4 évig ne kelljen hozzányúlni. Egy kritérium van, hogy minél halkabb legyen. Árat azért nem írok, mert lehet vásárolni gépet 350 ezerért is, meg például 150 ezerért, de a 350 ezres sem fogja jobban ellátni az adott célokra a feladatát, mint az olcsóbb, itt nem kell FPS-t nézegetni.

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    válasz Rypejakten #38443 üzenetére

    Árat azért nem írok, mert lehet vásárolni gépet 350 ezerért is, meg például 150 ezerért, de a 350 ezres sem fogja jobban ellátni az adott célokra a feladatát, mint az olcsóbb, itt nem kell FPS-t nézegetni.

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    válasz TGWH #38448 üzenetére

    Ebben a speciális esetben mindegy a tápegység márkája, mivel már volt probléma vele. Elvittem és előttem szerelte meg egy olyan kifejezetten tápegységeket javító személy, mely számítástechnikai termékek nagykereskedésével foglalkozó cégekkel van szerződésben, kicserélte az összes kondenzátort, mely tönkrement és ami elsődlegesen meg szokott hibásodni. Egyébként úgy emlékszem, hogy nem Codegen a márkája, azt tudom, hogy a kerülendő tápegységek listáján szerepel. eme javítás már jó néhány éve történt, azóta napi szinten van használva a gép és eddig semmilyen ilyen jellegű probléma nem lépet fel. Ebben az esetben elmondható, hogy valóban jobb lett mint új korában.
    Mivel nagyon halk gépre van szükség, ezért a gyári processzor hűtők nem jók, mert nagyon zajosak, még ha a teljesítményük megfelelő is.
    Nekem asztali pc szükséges, nem érdekel más megoldás, illetve nem én használom a gépet, én csak összerakom, akinek lesz az személyi számítógépet akar.

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    Egy 10 éves gyermeknek lesz építve egy gép, interneten elérhető játékokat használ, valamint filmeket néz. Teljes HD felbontás lenne használva. Szükséges egy ház és ami belevaló. Jó lenne, ha 4 évig kiszolgálna. Én ezt állítottam össze:
    Processzor: AMD A8-5600K 3,6GHz Trinity
    Processzor hűtő: Xigmatek Loki SD963
    Alaplap: ASROCK FM2A75 Pro4
    Memória: Corsair 2x4GB DDR3 1600 MHz
    Merevlemez: Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX)
    Tápegység: XFX 450W Pro Series P1-450S-XXB9
    Számítógép ház: Fractal Design Arc Midi Tower
    Keretösszeget azért nem írok, mert meg van adva, hogy mire kell, tehát felesleges vásárolni például egy 7790-es ATI VGA kártyát, még ha 4 évre is tervez előre az ember. Van ennél az adott célokra jobb konfiguráció (nem probléma, ha költségesebb)?

  • Kirir

    tag

    Egy ismerősömnek kell összerakjak egy ful HD felbontású filmek lejátszására, internetezésre, szövegszerkesztésre használandó gépet. Külön kérés, hogy a VGA kártya külön legyen. Fontos szempontok a programok gyors betöltődése, csendesség, megbízhatóság.
    számítógép ház: Fractal Design Arc Midi (tetszik az ismerősnek eme ház kinézete)
    Alaplap: Asrock 970 Extreme4
    Processzor: AMD FX-6350
    Processzor hűtő: Thermalright True spirit 140 (ventilátor mérete miatt)
    Memória: Corsair Vengeance 2*2GB 1600Mhz CL9 Kit
    VGA kártya: Sapphire ATI Radeon HD7770 Vapor-X GHZ Edition (2 ventilátor miatt)
    SSD: Samsung 840 Pro Basic 128GB (az előző 1,5 GB kapacitású merevlemez hamar tönkrement és értékes adatok elvesztek, ezért megbízható adathordozó szükséges).
    Nem szeretném értelmetlenül túlméretezni a gépet, de jó lenne ha adott célokra azért 7 évig elég lenne, mivel a cserélendő gép is legalább annyi ideig üzemelt, illetve még mindig használatban van.
    Ha valakinek van bizonyos alkatrészekre jobb ötlete akkor szívesen várom a jó tanácsokat. Illetve még lehetséges, hogy szükséges lenne egy halk tápegység eme géphez megfelelő névleges teljesítménnyel.

  • Kirir

    tag

    Szeretnék vásárolni vagy összerakni egy asztali gépet:
    1. Felhasználási területek: internetezés, filmezés, office és hasonló szintű irodai programok. A full hd-s filmek ne akadjanak, ha megvan nyitva 15 chrome ablak, ne legyen vele probléma. Játszani nem szeretnék rajta.
    2. Meglévő alkatrész: Samsung T260 monitor, maximális felbontása 1920x1200 (picit fullHD felett), Fractal Design Arcc Midi R2 számítógépház
    3. A számítógépházba szükséges minden alkatrész (hangfalakat, billentyűzetet, egeret, egérpadot külön intézem)
    4. Bruttó 127.000 Forint, ha olcsóbban is kijön, nem probléma. Ami az elvárási szinten megüti.
    5. Monitor natív felbontása 1920x1200, csatlakozók HDMI. Nem támogatja se a G-sync-et, se a Freesync-et támogat.
    6. Nincs elköteleződés gyártó és márka iránt.
    7. Egyedi igény: SSD-t szeretnék bele, jó vételnek tűnik a Samsung 860 EVO 250 GB. Halk processzorhűtő.

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    válasz palfitom #134373 üzenetére

    Köszönöm a segítségedet. Az ajánlásaidat megnéztem és egyéb más teszteket, leírásokat, egy erősebb és egy gyengébb változatot raktam össze. Szeretném kikérni a véleményedet.
    1. szerényebb változat
    processzor: AMD Ryzen 3 2200G 
    alaplap: ASRock B450M-HDV
    memória: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz HX426C15FBK2/8
    SSD Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3 MZ-76E250B
    tápegység: FSP HEXA+ 400W (PPA4004900)
    cpu hűtő: be quiet! Pure Rock Slim 90mm (BK008)

    2. változat
    AMD Ryzen 5 2400G
    ASRock B450M Pro4
    Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz HX432C16PB3K2/8
    Samsung 860 Evo 250GB M.2 MZ-N6E250BW
    FSP HEXA+ 500W (PPA5004901)
    ARCTIC Freezer 13 (UCACO-FZ130-BL)

    Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy értelmetlenül nagy erőforrásokba ruházok be, amik nem lesznek kihasználva youtube videók, maximum fullHD filmek, excel, word és chrome használata közben :) (játék nincs).
    1. Ebben az esetben van értelme az erősebb processzornak (AMD Ryzen 5 2400G)?
    2. Add teljesítményben többet a ASRock B450M Pro4 alaplap az ASRock B450M-HDV-hez képest?
    3. Az ASRock B450M-HDV alaplap teljes mértékben ki tudja használni bármely megadott két memóriát?
    4. Bőven elég a 2666 MHz FURY memória, felesleges a 3200 Predator?
    5. Az M.2 foglalatú SSD jobb megoldás, mint az alap SATA 3?
    6. 400 Watt bőven elég a hatékony hatásfokú üzemeltetéshez, vagy inkább 450?
    7. A Be quiet! bőven lehűti a cpu-t a nyári hőségben halk működés közben?

    Elnézést a sok kérdésért, de egyszerűen nagyon bizonytalan vagyok. Főleg az alaplapban, memóriában és a cpu hűtőben. Illetve nyitott vagyok akár más alkatrészekre is.

  • Kirir

    tag

    Új gépet szeretnék összerakni. A következő alkatrészek megvannak:
    Ház: Fractal Design Meshify C
    Tápegység: Corsair HX 650
    Monitor: LG 43UD79-B, natív felbontása 4k, HDMI
    HDD: 2 TB WD Black
    VGA: Asus Radeon HD 7950 (amint elérhető árú, új RTX vagy Vega 20 kártyák lesznek, cserélném)

    Amit kigondoltam:
    processzor: AMD Ryzen 7 2700X esetleg csak a Rayzen 7 2700
    alaplap: MSI B450 TOMAHAWK (Ryzenes topikban ajánlották)
    memória: G.SKILL FlareX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C14D-16GFX (az alaplaphoz passzol és hűtő alatt is elfér) CL14-es időzítés
    SSD: Samsung Samsung 970 PRO 512GB MZ-V7P512BW, esetleg 970 EVO 250GB M.2
    processzor hűtő: Be quiet! Dark Rock Pro 4, esetleg Brocken 3

    Érdeklődöm, hogy a komponensek egymáshoz viszonyított teljesítménye rendben van? Ez egy arányos és életképes elképzelés?

  • Kirir

    tag

    válasz palfitom #134866 üzenetére

    Igen, munkára lesz. De nem videóvágás, irodai szoftverek, lehet, hogy a későbbiekben lesz kedvem játszani, egyelőre leszokófélben vagyok (már 4 hónapja tiszta). Nem érdemes irodai szoftverek futtatásához M.2 csatolófelületű SSD-t vásárolni?

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Videóvágás, Adobe Premier Pro 2020, 4k, hosszabb videók.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egér, billenyűzet.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Számítógépház, minden ami bele szükséges, monitor.
    4. Mennyi a kereted rá?
    635.000.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    4k natív felbontás, nincs eldöntve, hogy amd vagy nvidia termék.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs elköteleződés semmilyen termék, gyártó iránt, csak a teljesítmény számít, 0 design :).
    Szeretnék a gépbe egy 1TB kapacitású SSD-t a rendszernek és hogy azon lehessen dolgozni, valamint 32 GB memóriát. Mindegy, hogy AMD vagy Intel, amelyik teljesítményben és árban kedvezőbb :).

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    válasz palfitom #156349 üzenetére

    Köszönöm, hogy idődet, energádat és szaktudásodat a kérdésem megválaszolására fordítottad. Időközben én is összeraktam egy AMD alapú gépet, eléggé hasonló alkatrészekkel. Fontos, hogy nem lesz játék a gépen, csak 4K videóvágásra lenne használva. A processzor, merevlemez megegyezik.
    processzor: AMD Ryzen 9 3900x 12-Core 3.8GHz AM4 (146760 forint)
    merevlemez: Toshiba P300 3.5 3TB 7200rpm 64MB SATA3 HDWD130UZSVA (21660 forint)
    alaplap: GIGABYTE B550M DS3H (33450 forint), árban szerényebb, mint amit javasoltál
    processzor hűtő: be quiet! DARK ROCK PRO 4 (BK022) (28460 forint)
    monitor: Philips BDM4350UC (144990 forint)
    tápegység: Corsair HX 650 használt (15000 forint)
    ház: Zalman S3 (11330 forint)

    Amin még folyik a vacillálás: SSD, VGA, memória
    SSD Samsung 970 EVO 1TB M.2 PCIe MZ-V7E1T0BW (52620 forint)
    SSD Samsung 970 EVO Plus 1 TB MZ-V7S1T0BW (62940 forint) amit eredetileg ajánlottál

    1. Megéri a Plus változat azt a 10000 forintos többletköltséget?

    VGA
    Inno3D GeForce RTX 2070 TWIN X2 8GB GDDR6 256bit (N20702-08D6-1710VA23) (148530 forint)
    GIGABYTE GeForce RTX 2070 Windforce 2X 8GB GDDR6 256bit (N2070WF2-8GD) (155600 forint)
    Manli GeForce RTX 2060 Super Gallardo 8GB (N5222060S0F4010) (133910 forint)

    2. Néztem teszteket és a 2060S a 2070 szintjén volt, emiatt nem éri meg inkább al olcsóbb 2060S? Ha igen, akkor a Manli vagy egyéb nem nagy márkák is jók lehetnek?

    memória: nem lenne jobb CL14 vagy CL15 időzítésű?
    CL14 G.SKILL FlareX K2 32GB DDR4 3200MHz F4-3200C14D-32GFX (79996 forint)
    CL15 G.SKILL Trident Z 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C15D-32GTZSW (61206 forint)
    CL16 G.SKILL Aegis 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GIS 841660 forint) amit ajánlottál

    3. Videóvágásnál, egyéb műveletigényes tevékenységeknél nem jobb az alacsonyabb időzítésű ram?

    4. A leírások szerint a Zalman S3 házakba nem fér bele a be quiet! DARK ROCK PRO 4. Tudnál ajánlani ennél a típusnál kicsit szerényebb hűtási teljesítményű cpu hűtőt, kicsit szerényebb árért?

    Még egyszer köszönöm a segítségedet.

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Irodai alkalmazások, wolrd, excel, outlook, chrome, kriptobányászat.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy 128 GB SSD, egy 2 TB merevlemez, kettő RTX 3080 vga, Seasonic G12 GC-850 tápegység.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    alaplap, processzor, processzor hűtő, pc ház.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Kerl amibe kerül, csak minél olcsóbb legyen.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs.

    Amiben gondolkodtam:
    processzor: AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core 3.1GHz [link]
    processzor hűtő: be quiet! Pure Rock 2 [link]
    alaplap: ASRock B550 Phantom Gaming 4 [link]

    Az alaplap specifikációjában nem szerepel ez az AMD processzor, ilyenkor mi a helyzet :)?

    [ Szerkesztve ]

  • Kirir

    tag

    Egy ismerősömnek szükséges összerakni egy gépet.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Műsor streamelés, videóvágás es zenekészités
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs semmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Egy számítógép ház és minden ami szükséges bele (cpu, cpu cooler, alaplap, memória, vga kártya, ssd, merevlemez)
    4. Mennyi a kereted rá?
    bruttó 500 ezer.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Olyan megoldás szükséges, hogy 3 monitort lehessen egyidejűleg használni.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    AMD-s konfiguráció legyen és léghűtéses cpu cooler.

Új hozzászólás Aktív témák