Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    Üdv. a szakiknak!

    Több hete már, hogy bújom a teszteket, olvasgatom a fórumokat. Igazság szerint jó pár éve nem kellett követnem a HWeket, viszont most már le kell cserélnem az igen koros munkaállomásomat.
    Az irány nagyjából összeállt, de szeretném kikérni a véleményeket és egy rábólintást, mert azért mégse 2 fillérről lenne szó.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    90%-ban Multimédiás munkavégzés. Adobe termékekkel (PS, AE, Illustrator stb.); alap szintű 3D modellezés (ZBrush, Maya) egy kis renderrel semmi komoly CGI; videó szerkesztés időnként 4K-ban is.
    10%-ban Single játék, itt szeretném ha a tavasszal érkező Cyberpunk (jelenleg még nincs gépigénye) FHD 60Hz-en azért elmenne, nem kell Ultra részletességgel.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel?

    CPU Hűtő: [thermalright true 120] + [lefogató kit] (160mm magas)
    Táp: [FSP RAIDER II 550W 80+] (1 éves még nem cserélnem ha feltétlen nem szükséges)

    Vinyók; SSD-k, ventilátorok, perifériák, Kijelzők (5.-ben részletezem).

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Lap; CPU; RAM; VGA; HÁZ; M2 SSD

    4. Mennyi a kereted rá?

    300k (+/- 10-20%)

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?

    Itt kezd érdekes lenni a dolog:
    -Egy FHD 60Hz-es aktív kijelzős digitábla HDMI csatlakozóval. Ezt akár be is betonozhatjuk, mert mindennap használnom kell és csak ez van rajta, átalakító nem játszik.
    -2db FHD (16:10) 60-75Hz-es széles színterű monitor, ezeken van mindenből 1 (DVI, HDMI, DP) talán még D-Sub is, de az felejtős.

    Közel jövőben max 1-2 éven belül tervezem az egyik monitort 32-34"-os 4K hasonló tudásúra cserélni esetleg még normális HDR is számításba jöhet.
    Nem szeretnék akkor új VGA-t is venni.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Minimalista design. Asztal alatt lesz. Jó lenne nem plexis (ahogy néztem ez a ritkább), LED mentes (lehetőleg minél kevesebb fény szűrődjön ki), de szellős mert gyakran meg kell izzasztanom.

    Húzva nem lesz max. finomhangolva (itt szívesen veszek egy kis segítséget; videók, linkek jöhetnek privátban).
    Cél a hosszú napi 10+ órás stabil működés, terhelés alatt is.

    Amit sikerült leszűrni:
    Az új ryzen-ek is szóba jöhetnek Adobe-nál most már nem csak az Intel. Ennek ellenére kérnék egy Intel-es összeállítást is ha nem gond.
    32GB ram mindenképpen kellene, 3000MHz vagy feletti órajellel ha bírja a PRoci.

    Amiket néztem (erre kellene a finomhangolás/bólintás):
    LAP: MSI B450M Mortar MAX
    CPU: Ryzen 3600
    RAM: G.Skill Ripjaws V KIT2 DDR4 32GB 3200MHz CL16 (Crucial Ballistix-ot szerettem volna de ahogy látom jelenleg hiány van; Patriot Viper4 meg a piros szín miatt, de ha annyival jobb akkor nemgond)
    VGA: GAINWARD GEFORCE GTX 1660 TI GHOST (A 2 HDMI-s Asus jobb lenne de a hűtéséről nem sok jót olvastam; Remélem a DP port is elviszi a 10Bitet 4Kban erre is kérnék egy megerősítést)
    M.2. SSD: Kingston A2000 500GB M.2 2280 NVMe SSD

    Ház: COOLER MASTER MASTERBOX NR400 (1+2 vinyó hely (RAID miatt), meg ahogy olvastam mérete ellenére jó szellős, ventiket úgyis cserélném Be Quiet-re).

    Újat szeretnék, normális számlával/garival, bár régen de az előzőt is magam raktam össze, úgy hogy nem gond ha több helyről van. Azért max 2-3 ha megoldható, ahogy néztem postázás miatt amúgy se érdemes nagyon elaprózni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Chronos85

    tag

    válasz palfitom #147158 üzenetére

    Köszi a megerősítést.
    Közben újra lehet kapni [CRUCIAL 32GB Ballistix Sport LT 3200 KIT] -et. Így ennyit változtattam a fentin. Most bele ásom magam a ryzen-ek lelki világába, amíg várakozok a futárra. :)

  • Chronos85

    tag

    válasz Chronos85 #147155 üzenetére

    Köszönöm még1x a szakiknak, hétvégén összeállt a rendszer!

    Nem mondhatnám, hogy sok kihasználatlan hely maradt, de minden befért a házba.

    Futtattam egy pár órás rendert, az elején volt pár 75 fokos pike (azt olvastam, hogy ez normális), de aztán beállt 65-70 fok közé 4,1-4,2GHz-nél. Semmit nem állítottam még csak az XMP profilt kapcsoltam be biosban. Ha jól rémlik a veti szabályzás is 70 fok felett pörgetné maxon, de a hangjából ítélve ez nem történt meg.

    Szóval jó kis kuckó, ami meg belekerült annak a teljesítménye számomra jelenleg bőven elég.

    Kicsit még olvasgatok és ha sikerül képbe kerülni, nah meg ha időm is engedi, akkor csak kíváncsiságból megpróbálom finomhangolni, de a gyári beállításokkal is nagyon elégedett vagyok.

  • Chronos85

    tag

    válasz kisÁdi #151035 üzenetére

    Hali!
    Jó fele kapizsgálsz. Egy IMAC-et nem fogsz fejleszteni, max SSD-t és esetleg memóriát tudsz cserélni benne ha szerencséd van. Kinézetre nagyon ott vannak, de ha nem látvány stúdióba kell (azért ma már összelehet szép alkatrészeket válogatni PC fronton is), akkor igen ugyanazért a pénzért egy jóval erősebb, később gond nélkül bővíthető munkaállomást kaphatsz. Mellesleg és ez szigorúan szvsz amíóta Jobs papa elment az alma se már az az alma.

    Elvileg nincs akadálya, hogy OSX-et rakj PC-re. Kérdés, hogy valóban kell-e? A nagyobb
    programoknak van mind2 rendszerre verziójuk, meg kell nézni a honlapjukon mit támogatnak.

    Igen a Retina Screen anno nagyot szólt, de azért ma már vannak jó széles színterű monitorok (32-34" kérdés, hogy kell-e ekkora), viszonylag emberi áron. A [Milyen monitort vegyek?] topikban majd útba igazítanak, utána a helyi szakik biztos tudni fognak ajánlani vasat is alá.

    (
    Tényleg nagyon zárójelben, az így megspórolt pénzt meglehetne fontolni egy digi tábla befektetésébe. Nagyon megtudja gyorsítani az ilyen típusú munkavégzést. Persze könnyen elképzelhető, hogy már van is. :)
    )

    Üdv.: Chronos

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz DEJVID #153849 üzenetére

    Tavaly októberben váltottam koros inteles munkaállomásomat AMDre. Bár nekem videóvágás, minimális 3D miatt kellett diszkrét VGA (meg az egyetlen játék aminek elhalasztották a megjelenését) + extra ram. Így fél év után nagyon örülök, hogy ugyan annyi pénzért plusz teljesítményt kaptam, mint ha a másik platform mellett döntök. A 3000es ryzeneknél már nincs mikro lag, ami még a korábbi generációnál benchnél nem, de használat közben volt akinél előjött.

    PS, LR nyilván feladattól is függ, de nem kell bika VGA, viszont Adobe az Nvidiát jobban szereti 2GBos 750ti használtam kb. 4-5 évig. Ennél ma már olcsóbban kisebb fogyasztással erősebbet lehet kapni. Majd a szakik megmondják mi az aktuális sláger.

    Senki sem orákulom, de Ilyen felhasználásnál és fejlődés mellett, előbb kell majd RAM-ot bővíteni, mint CPU-t cserélni, azt sem 2-3 év múlva.
    Egy jó B450es lap valszeg gond nélkül elfogja bírni a kövi generációs procikat (nyilván nem agyon húzva, munka gépnél stabilitás az elsődleges úgyis), de a 3000es szériánál is van még mire váltani a 3600ast. Ha ekkora a para akkor nyáron jön az 550es lapcsalád PCI4el (ha netán über gyors SSD is kellene, bár jelenleg aranyárban van), persze csak 1-2 hónapra rá fog kiderülni, hogy melyik gyártó, típusai sikerültek jobban.

    SSDnél inkább a megosztást javasolnám. 1 rendszernek, progiknak és egy másik a munkavégzéshez. Nagy mennyiségű/méretű fájlok szerkesztgetése hamar megtudja enni (munkától is függ), ezért sztem olcsóbban megússza az ember ha egy kisebb méretűt kell cserélgetnie. A kész, ritkán használt anyagot meg lehet külső vinyón vagy NASon tárolni.

Új hozzászólás Aktív témák