Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila444

    aktív tag

    Sziasztok.

    A kb. 7 éves jelenlegi konfigom szeretném lecserélni.
    (Ezt: Gigabyte P35-DS4 - Q6600 + TT Big Typhoon 120 VX - 2x1Gb Kingmax 1066 - Inno3D 8800 GTS 512 - 2x1TB Seagate + 250GB Samsung - Corsair VX550 - Gigabyte 3D Aurora)

    Nem kell nagyon brutál és drága gép, de lehessen vele videót vágni, konvertálni és az újabb játékok elmenjenek rajta fullhd felbontásban. A jövőben 4k videók vágása esetleg, mivel nem csak 1-2 évre tervezem a vásárlást.

    A jelenlegi konfigból semmit nem tartanék meg, esetleg a házat, ha csak nagyon drágán kapnék olyat ami jó és tetszik is. Bár lehet jobban járok, ha egyben adom el a mostani gépem.
    Vinyók nem kellenek, csak egy ssd a rendszernek.
    Monitor, egér, billentyűzet marad.

    Prociból én az Intel felé hajlok valamiért, igaz már nagyon rég foglalkoztam a témával. Régen lelkesebb voltam, de ma már nem vonz az összeválogatás annyira, inkább csak használni szeretném.
    Vízhűtés esetleg, ha van értelme.

    300e ft-nál többet nem szánnék rá, de persze minél olcsóbb, annál jobb.

    Köszönöm a segítséget.

  • Attila444

    aktív tag

    válasz juve600 #77373 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ.

    És ha mondjuk 200e a keret?
    Az így kapott 2 konfignak akkor utánanéznék, mennyivel lenne gyengébb és eldöntöm mi a fontosabb nekem.

  • Attila444

    aktív tag

    Az ajánlásaitok alapján el tudtam indulni valamilyen irányban, elkezdtem utánanézni a dolgoknak és olvasgattam kicsit a fórumot. Nagyjából kezd körvonalazódni bennem, hogy mit szeretnék :)
    A 300k-s keretet túl fogom lépni, inkább 400k lesz belőle, főleg így, hogy monitort is szeretnék, de hát ez van.

    Amiket eddig kinéztem:

    Alaplap:
    -ASROCK Fatal1ty H97 Performance
    -ASROCK Fatal1ty H97 Killer

    Ezek közül melyik legyen? Árban nincs sok különbség.

    Proci:
    i7-4770 3.40GHz
    i7-4771 3.50GHz
    i7-4790 3.60GHz

    Kb ezer ft különbség van köztük, ezért én a 90-est venném, valahol olvastam, hogy az az újabb változat, így gondolom az éri meg jobban, hacsak nincs valami hátránya.

    Táp:
    FSP Raider 550 - Ez már szinte biztos, teszt alapján szimpatikus és ti is ezt mondtátok.

    SSD:
    240-256 Gb-ost nézegettem, elég sok féle van 30-40k körül. Valamilyen ajánlott márka, típus?

    Monitor:
    LG 24MP55HQ-P
    LG 24MP55VQ-P

    Ha jól látom csak a DVI csati a különbség a 2 közt. Valakinek van tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
    LG-ket nézegettem, mert a mostani 10 éves 17-es monitorom is LG és igazából ezzel sincs bajom, csak szeretném nagyobbra cserélni. 24" elég, annál nagyobb szerintem már felesleges lenne nekem. A 2 közül melyiket válasszam, vagy ha van sokkal jobb nem sokkal drágábban, jöhet az is :D

    Ram:
    Ezzel a résszel sokat még nem foglalkoztam, ezt ajánlottátok:
    Corsair 2x8GB DDR3 1600MHz CML16GX3M2A1600C9
    16Gb az jól hangzik, viszont a késleltetésnél nem tudom mi számít jónak. Ha jól tudom, minél kisebb, annál jobb. Amikor az előző gépet raktam össze (7 éve), akkor ilyen cl4-6 körüliek voltak, igaz ddr2, most ez a cl9 nem tudom mennyire számít jónak. 1600mhz elég, vagy érdemes nagyobbat választani?

    Videókártya nézegetésbe még bele se kezdtem, annyit láttam, hogy van 2 és 3 Gb memóriával, gondolom ez játékoknál és videó szerkesztésnél sokat számít, majd még utána olvasok jobban, hogy mik vannak.

    Egyelőre idáig jutottam.

  • Attila444

    aktív tag

    válasz juve600 #77441 üzenetére

    Pont most nézegetem :) Kb 40-50ezerrel olcsóbban jönnék ki...

  • Attila444

    aktív tag

    válasz membrandj #77444 üzenetére

    Videó vágásra, játékra is, de igazából egyikből se lenne túl sok. Nem ebből élek és nem vagyok játék megszállott sem, csak ha már erre használom akkor nem akarok agyvérzést kapni, hogy állandóan akadozik, lefagy és ne tartson egy örökkévalóságig mondjuk renderelés vagy konvertálás.
    Sokáig nem tervezem a cserét, ezért akarok izmosabb gépet, még ha drágább is.

    Előbb-utóbb 4k videót is fogok vagdosni valószínűleg, ahhoz mi lenne elég?

    Monitort csak azért veszek, mert a 17" már elég kicsi és egy ideje szeretném cserélni...de ha filmet néznék, vagy játszanék, akkor inkább rákötöm a tv-re.

    HDD van
    Háznak se nagyon néztem még utána, ránézésre egyik se fogott meg annyira.
    Ezt ajánlottátok: Corsair Carbide 300R, eddig csak erről olvastam el egy tesztet, másról nem.

    A 400k egyébként azért lett mert először volt 300, írtatok egy konfigot, elkezdtem nézegetni azokat a dolgokat és akkor már ebből is legyen kicsit jobb, abból is kicsit nagyobb + monitor is...és már 400nál tartok :D

  • Attila444

    aktív tag

    válasz membrandj #77448 üzenetére

    Na alakul ez...
    Ami biztos: (legalábbis azt hiszem :D)

    Ház: Corsair Carbide 300R ~25k (plexis változat, olyanom még úgysem volt)
    Táp: FSP Raider 550w 80+ ~ 17k
    Ram: Corsair 2x8GB Vengeance DDR3 1600MHz CML16GX3M2A1600C9 ~ 45k
    Alaplap: ASROCK Fatal1ty H97 Performance ~ 26k

    Procihűtő: Scythe Mugen 4 ~ 13k
    Ebből az 1 vagy 2 ventist érdemes megvenni? Nincs 1k a különbség, viszont a házban pont a hűtő mögött van 1 venti, így ha berakok oda még egyet és az egyik belefúj a másikba, annak szerintem nincs sok értelme, de lehet tévedek, ezért inkább megkérdezem :) [link]

    Ami még nem:
    Proci: Intel i7-4790 3.60GHz ~ 75k
    vagy Intel i5-4590 3.30GHz ~ 49k
    vagy Intel i5-4690 3.50GHz ~ 54k

    i5-tel 20-25k-val olcsóbb lenne, viszont nem tudom mennyivel lenne gyengébb, egyáltalán észrevenném-e a különbséget.

    Videókártya:
    MSI GTX 970 GAMING 4G ~ 115k
    A GTX 960 mostanában fog megjelenni? Nem nagyon találtam róla infot, de lehet megvárom, hogy mennyivel lesz olcsóbb.

    120-as ssd-nél nagyobbat szeretnék, ennek még utánaolvasok, melyik típus ajánlott. ~30-40k

    Dell monitor ér 15-20k-val többet az LG-nél? Ennyivel jobb lenne?

    A legdrágább esetben így 415k lenne (-áfa) és ugye a régi konfigom is el tudom adni valamennyiért, így már azért mindjárt barátibb az összeg.

  • Attila444

    aktív tag

    válasz juve600 #77485 üzenetére

    Annyiért nem rossz, kíváncsi vagyok mikor jelenik meg és mit fog tudni.
    Lehet a végén i7 4790 + gtx 960 lesz.

  • Attila444

    aktív tag

    válasz membrandj #77527 üzenetére

    Az OEM miért szokott drágább lenni, mint a BOX? Ennek így mi értlme van?
    OEM-hez nincs semmi, csak a proci és kevesebb a gari is, BOX-nál meg ugye ott a hűtő is, nem?

  • Attila444

    aktív tag

    Sziasztok!
    Jártam itt nemrég, tanácsot kérni tőletek és tegnap végre elmentem bevásárolni :DD
    Köszönöm mindenkinek a segítséget!

    Végül ez a konfig lett:

    ASROCK Fatal1ty H97 Performance
    Intel i7-4790 3.60GHz 
    Scythe Mugen 4
    Corsair 2x8GB Vengeance DDR3 1600MHz
    Gigabyte GTX 970 4GB G1 GAMING
    FSP Raider 550w
    Zalman Z11 Plus
    INTEL 240GB 530
    DELL P2414H

    Ezek mellé még megy a régi 2TB-os WD vinyó és kész is.

    A hardverker-ben sikerült beszereznem a cuccokat, nagyon korrektek voltak. Ami nem volt készleten, de még a kínálatban sem, azt 2 nap alatt beszerezték. Mindenkinek ajánlom!

  • Attila444

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mivel a mostani konfigom már 5 éves, ezért ideje lenne lecserélni.
    Leginkább videó vágásra használnám, 4K 60fps videók, amit a mostani sajnos már nem bír, főleg ha több sáv van és effektek is vannak rajta. Az sem túl jó, hogy a renderelés órákig tart.
    Nagyon ritkán talán játszanék is vele, de ez tényleg minimális lenne.

    Ez van most:
    Alaplap: Intel s1150 ASRock H97 Performance
    CPU: Intel Core i7 - 4790 BOX LGA1150 / 3.6GHz / 8MB
    Hűtő: SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition (SCMG-4PCGH)
    RAM: Corsair DDR3 16GB/1600 C9 KIT Vengeance LP Black (CML16GX3M2A1600C9)
    Videókártya: GIGABYTE GTX 970 4GB GD5 G1.Gaming (GV-N970G1 GAMING-4GD)
    Táp: FSP Raider S 550W PSU (RAIDER S 550 80+)
    SSD: Intel 240GB SATA-600 530 Series (SSDSC2BW240A401)
    HDD: 2x 2TB WDC WD20EARS
    Ház: Zalman Z11 Plus USB3 számítógép ház
    Monitor: Dell Professional P2414H 24" TFT monitor

    A HDD-k maradnának, de ha van újabb és jobb, akkor nem ragaszkodok ehhez sem.
    A monitornál 2 opció van (szerkesztésnél jól jönne a dupla szerintem), vagy megtartom és veszek mellé egy kisebbet 2.-nak, vagy veszek egy újat, és a mostani lesz a 2-es számú.
    Az egerem és a billentyűzetem is régi, szóval lecserélném azt is, de nincs semmi extra igényem.

    Ár: Itt nincs konkrét keret, úgy vagyok vele, hogy inkább legyen kicsivel drágább, mint használhatatlan.

    Mit ajánlanátok? :R

  • Attila444

    aktív tag

    válasz palfitom #145433 üzenetére

    Az a baj, hogy a legutóbbi konfig összerakása óta nem nagyon figyeltem az újdonságokat, így fogalmam sincs mi a jó, most eléggé vakon vagyok sajnos :(
    Nyilván minél olcsóbban szeretnék minél jobbat :D de azt is tudom, hogy ez általában nem szokott összejönni.

    A mostani gépem 400k volt akkoriban, de attól tartok az új nem jönne ki ennyiből.
    Első körben akkor próbáljuk meg ezt a sávot belőni (400-500k), de ha azt mondjátok, hogy 1M alatt nem jön ki, akkor kénytelen leszek annyit rászánni.
    Olyat szeretnék, ami még egy jó darabig kiszolgálja ezeket az igényeket, ne kelljen 1-2 évente új gépet vennem.

    Ja ami még talán segít egy minimum gépigényt meghatározni, hogy Gopro Fusion videókat is szeretnék vele szerkeszteni.

  • Attila444

    aktív tag

    válasz palfitom #145439 üzenetére

    Köszönöm :R

    Inkább Intel irányba indulnék el.
    Lap: Gigabyte Z390 Aorus Pro vs. MSI Z390 Gaming Pro Carbon - Nagyjából egy árban vannak, van lényegi különbség köztük? Talán a Gigabyte szimpatikusabb, külföldi fórumon olvastam, hogy megbízhatóbb, nem tudom ez mennyire valós.

    Proci: 9900K vagy 9900KF - A KF-ben nincs integrált VGA, ami nekem amúgy sem kéne, mert lesz külön. Ezen kívül van bármi különbség?

    Hűtő: Érdemesebb inkább vízhűtést használni, vagy ezen a szinten nem számít annyit?

    VGA: A 2 végletet kilőttem, így maradt az RTX 2070 és 2080. Mindkettőből 8GB, megéri a kb 60e ft különbséget a 2080, vagy inkább a RAM-ra költsek többet? Ugye főként videó vágáshoz kéne. Gondolom a 11GB jobb lenne, de annyit nem költenék rá.
    Illetve van-e bármilyen ajánlott vagy kevésbé ajánlott márka? Inno3D - Asus - MSI - Gigabyte?

    Táp: Ehhez akkor 600-700W körül kéne néznem valamit.

    RAM: Itt picit tanácstalan vagyok, hogy inkább magasabb mhz legyen, vagy kisebb késleltetés, de ezt talán majd inkább a ramos topikban, ha a többi már fix.

    Ház: Ha már cserélem, akkor ebből is újat szeretnék, a régit megpróbálom kompletten eladni.
    Valami olyasmit szeretnék, amiben elférnek a fenti dolgok, jó a hűtése és persze jól néz ki.

Új hozzászólás Aktív témák