Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miresz

    veterán

    válasz #98593280 #27968 üzenetére

    Az Anandtech pont az az oldal ami félrebeszél az egyik legfélrevezetőbb oldal ami csak létezik. 200W-ot. :DDD Gondolom ezt tapasztalatból írod? :) Az FX3820 1,3V-on 4Ghz-n pontosan 121W-ot fogyaszt.Egy húzott K-s i5 is bele tud nyalni a fogyasztásba,is meg főleg a hőmérsékletbe is.Ez viszont tapasztalat. :K Azt megnézném,hogy hol drágább 3-4e ft-val egy K-s i5? Inkább alsó hangon is~14-15e ft-al drágább az i5. A nem K-s i5 meg nem ellenfél a 8xxx-s (vishera) FX-eknek. A melegedésről meg annyit,hogy olvass kicsit bele a milyen CPU hűtőt,vagy az ivy topicba,hogy mennyire melegszik az Intel ivy-ja,a sz@r kupak,pasztázás miatt,ott is cseréli szinte mindenki a hűtést,mert gyenge és hangos. A másik az,hogy pl az FX8320-am 1,3V-on 4Ghz-n prime alatt pontosan 54C'-ig melegszik fel.A bulldosertől jó 10-15C'-al hűvősebb a Vishera. Az meg,hogy kis felbontáson futtatott játékokban 200fps helyett 170fps-el fut szerintem nem sok mindenkit érdekel,mert aki i5-öt,vagy FX8xxx-et vesz nem hiszem,hogy 800x600-ba fog játszani.:)

  • Motaba78

    őstag

    válasz #98593280 #27968 üzenetére

    Szia

    nem akarok védeni senkit, nem pártolom egyik oldalt sem

    ez a "Azt is megnézhetjük, hogy az i5 eszik 100 wattot, a Vishera meg eszik 200 wattot, dupláját." ennyire számít ez ? napi 10 órával számolva full terhelésen 50ft, azt hiszem ez eléggé lényegtelen, mikor a vga meg többet eszik a felsőházból.
    Ez az összeg ha hiányzik valakinek a napjaiból, akkor nem ebben a kategóriában nézelődik, hanem a használt p4-sek között talán.

    "A Vishera-hoz fogsz venni 10 ezres CPU hűtőt? Amennyiben igen akkor drágább lesz mint egy i5."
    ez lehetséges, de egy 3570K-hoz is meg kell venni, mivel lesz tuning és azt sem árt tudni, hogy az sem a hidegfejűségéről híres az intel rossz pasztája miatt. (90°C+ maghő)ez hosszútávon rosszabb lehet, most is eléggé száraz a paszta anyaga, mi lesz egy kis tuning és +hő keletkezésénél ? gari ugye nincs égett dolgokra :U
    Az árhoz pedig én az FX-8320-at annyiért szereztem be, amennyibe egy i3-2120T kerül ip@non, tudom tudom az intelt is be lehet olcsóbban szerezni, nem csak én tudom olcsóbban venni.....

    "A Vishera gyári hűtővel meg szépen fog melegedni..." kinek mi a meleg, terhelés alatt az 58°-60°C nem nevezhető annak.

    Miresz megelőzött :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák