Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herrkoser

    tag

    válasz PanaC #125161 üzenetére

    A Ryzen szereti a magas ram órajelet, érezhetően jobban megy vele. Neten láttam 1-2 benchmarkot is, ahol játékokban akár 10% fps különbség is lehet 2100mhz és 3000mhz között Ryzen alapon ugyanabban a konfigban. A Corsair ramok a Ryzen mellett kicsit lutrik sajnos, van akinek jól mennek, van akinek csak alacsony órajelen hajlandó stabilan menni. Én a sajátommal napokig mókoltam, hogy menjen 2933mhz-en, addig meg kékhalál és társai boldogítottak. Qvl listáról válassz valami G.Skill-t. vagy HyperX-et inkább, azokkal kevesebb gond van.

    Proci hűtőből nekem egy be Quiet Pure Rock van, gyárilag jár hozzá AM4 felfogató. Enyhébb tuningra ez még teljesen jó, 10-12k körüli áron kapható. Komolyabb tuning mellé lehet javasolt a víz, de majd a hozzáértőbbek segítenek.

    M.2 ssd-ről annyi infom van, hogy egy kevésbé jól szellőző házban hajlamos melegendi, illetve nem mindegy, hogy a lap m.2 foglalata mit tud. A Samsung 850 Evo egyébként egy ajánlott típus.

    Videokártya árak elégg el vannak szállva. Ha későb ultrawide és min. 1440p gaming is várható, akkor én a gtx 1080-at venném, mert alig drágább mint az 1070. Full hd-n csak akkor van értelme az 1080-nak, ha van 144hz-es monitorod és kell is, hogy meglegyen az fps mennyiség

    Tápegységből szerintem nem kell 700W, egy minőségi 550-nek elégnek kell oda lenni. Majd ajánlanak konkrét típust.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák