Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluyoo

    nagyúr

    válasz maestro87 #11965 üzenetére

    A legtöbbje igen az aktuális alaplap oldalán le tudod ellenőrizni.
    Ha meg nincs keret I3-ra sem nem értem mit akarsz tuningolni és minek az Ivy kompatibilitás?
    Teljesítményben az Intel Celeron G530 kb. az Intel Core2 Duo E8400-as szintjén mozog.Menyit szánnál a CPU+lap-ra?
    Amit egy viszonylag olcsó és jól felszerelt alaplapba is belerakhatsz mondjuk az emlegetett B75 de akár egy 13K-s H61-es lapba is ha nem kell SATA3,USB3.
    Mire meg kevés lesz a CPU addigra már lesznek használtan is bőven és olcsón jöhet az I3 - I5 - I7 -is akár.
    "Mivel tud többet pl. egy B75-ös lap mint egy H61-es?" Nincs natív USB3,SATA3 nagyjából ennyi. Alulfeszeléssel felesleges bajlódni a sandi/ivy CPU-k energiagazdálkodása elég jól sikerült.De szerintem a legtöbb lap biosa engedi a feszültségszabályzást.
    LGA1155
    (#11963) Whysperer
    Ez szép és jó de amit nem tud egy sima I5 kihajtani azt a +400Mhz-el sem fogja szerintem ráadásul oda azért nem középkategóriás VGA kellene ami ugye nem olcsó.
    De ha nem sok a különbség a két lap között akár meg is érheti a ráfordítást.De akkor már ésszerűbb "K"-s CPU-t rápakolni pl. az i5-2500 és az i5-2500K között kemény 3K van.

    Bazinga!

Új hozzászólás Aktív témák