Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gh0sT

    addikt

    Sziasztok!

    Amolyan minden egybe gépet szeretnék, de attól tartok, hogy valamiből engednem kell majd. Igazából nem is tudom melyik topikba írjak, mert eléggé összetett a dolog és iránymutatásra lenne szükségem.

    A legfontosabb a projektben a ház kérdése. Minden másból hajlandó vagyok engedni, de abból nem. :)
    1. nappaliba lesz, illeszkednie kell a házimozihoz, kizárólag fekvő ház jöhet szóba, igényes kivitel, ránézésre ne ordítson róla, hogy egy PC-ról van szó, lehetőség szerint valami szálcsiszolt előlap, mindenféle világító kijelző nélkül
    2. jó hangszigetelés előny
    3. a méret kérdéses, már csak a HDD-k száma miatt is, de ha valaki mond valami ötlete arra, hogy miként tudok legalább 12 TB-ot a lehető legkevesebb HDD-vel megoldani, az ne kíméljen
    4. jó hőelvezetés

    És akkor az egyéb dolgok, amiket még szem előtt kellene tartani. Alapvetően egy olyan gépet szeretnék összerakni, ami 0-24-ben menne. Torrent, távoli elérés, FTP, és természetesen média kiszolgáló az otthon lévő eszközöknek. A tárolás nagyon fontos, a zökkenőmentes kiszolgálás szintén. Nem HTPC-t akarok, mivel van média lejátszóm, ami a filmekkel, zenékkel elboldogul. Itt jön be egy újabb fontos tényező: a minél alacsonyabb fogyasztás. Szerintem ez eddig nem vészes, viszont ott vagyok meglőve, hogy néha szeretnék játszani is. A kérdés tehát az, hogy össze lehetne-e rakni egy olyan gépet, ami:
    - nem PC-nek néz ki, be merem rakni a nappaliba
    - csendes, gyakorlatilag hangtalan, de nem főnek meg benne az alkatrészek
    - alig fogyaszt ha éppen csak torrent fut rajta
    - torrent mellett ki tudja szolgálni HD tartalmakkal a media playert és a többi eszközt
    - ha néha játszanék, akkor ésszerű kompromisszumok mellett van esélyem arra, hogy ez megoldható legyen

    Ez utóbbi a legkevésbé fontos, tehát ilyen téren tudok engedni.

    Köszönöm!

    Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Új hozzászólás Aktív témák