Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mokány

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeretném a segítségeteket kérni gépfejlesztés terén!
    Mostani gépem 2009 óta húzza az igát, csak a videókártya lett cserélve 2011-ben.
    MB: ASUS M4A785TD-V EVO
    CPU: AMD Phenom II X4 955 BE Box
    VGA: Sapphire HD6870 1 GB Vapor-X (korábbi Sapphire HD4890 1 GB Vapor-X)
    RAM: DDR3 GEIL 4096/1333 Value KIT2 CL7
    HDD: Sata Samsung 1TB 32 MB
    Táp: CoolerMaster Silentpro 600W
    Ház: CoolerMaster RC-922M-KKN1-GP HAF
    Monitor: Samsung P2250

    Érzem én, hogy múlik az idő, de eljött az a pillanat, amikor már nem húzhatom tovább a gép fejlesztését. A Dragon Age Inquisition és a Witcher 3 az a két játék, amivel nem akarom megvárni a budget kategóriát és addig húzni a cserét.
    Teljes megújulás nem fér bele, úgyhogy CPU és VGA párosra fókuszálok, és a járulékos alaplap, memória (+CPU hűtő?) váltás. Eredetileg egy AMD FX-8350-re és egy Sapphire R9 270X 2GB VAPOR-X OC with Boost-ra gondoltam, de a mostanában megjelenő követelmények alapján egy 3GB-os kártya (pl. esetleg: Sapphire R9 280 3GB Dual-X OC Boost) és egy intel CPU (Core i5 4590 vagy 4690) jobb megoldás lehetne, ha nem szeretnék 2-3 évig ráncfelvarrást végezni?
    A keret max 150.000 körül van a CPU, VGA, alaplap trióra + ezen kívül 8 GB memória. Légy szíves ezek alapján javasoljatok egy AMD-s és egy Inteles összeállítást. Ha szükséges akkor + CPU hűtővel - szeretem ha hűvös és halk a gép:) ((a processzort nem tervezem húzni))

    Köszönöm segítségetek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák