Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zuri

    tag

    Sziasztok szeretnék én is kis segítséget kérni. Belekezdtem egy gép felújításba kb 80ezrem van rá esetleg némi plusz ha valamennyire drágábbért jobbat kapni(gondolom tudjátok hogy van ez... )
    Szóval hetek óta nézem csinálgatok konfigokat. Nem zárom ki a későbbi gépbővítési lehetőséget is. Ezért leírom mit miért próbáltam úgy választani.
    Sokan az AMD Athlon II X4 750k-ra esküsznek jó is ez a config, amíg meg nem néztem i3-mas teszteket ahol az i3 azért valami téren gyorsabb még az FX-6300 procinál is. Bár multicoreos funkciókban utóbbi jobb de nem hiszem kell nekem 6mag nem fogok se cadozni sem renderelni :)
    Szóval szeretném megkérdezni esetleg mi hibádzik az alábbi konfigurációkban?

    Alaplap GIGABYTE GA-H81M-HD3 1 db 15.278 Ft
    (próbáltam valami olcsót nézni ami megfelelő kimenetekkel rendelkezik valamennyire a Gigabyteba jobban bízok mint a többiben, olcsó az Asrck is csak most hosszú távon kockáztatni nem szeretnék eddig is Gigabytom volt eddig bevállt.)
    Processzor INTEL Core i3-4330 3.50GHz 1150 BOX 1 db 31.622 Ft
    (Alacsony a fogyasztása, és eléggé erős kis processzor a tesztek alapján)
    Memória KINGSTON 4GB HyperX Red DDR3 1600MHz CL9 KHX16C9B1R/4 1 db 11.634 Ft
    (Ez volt a legolcsóbb CL9-es 4GB 1600Mhz-s 1 darabos ram, ha majd még lesz pénzem veszek még egy ilyent bele 8 giga bőven elégnek kell lennie mindenre...egy darabig)
    Haz KOLINK CXA-SA01 1 db 6.426 Ft
    (tetszetős alsó tápos ház jó szellőztettetéssel)
    Tapegység CORSAIR VS Series VS450 1 db 9.992 Ft
    (Próbáltam a jó tápokból választani amik nem túl drágák, sok fórumot átnéztem Chieftechbe a CTG-t ajánlották ami ugye drágáb mint ez ilyen áron FSP Hexa 400-as lenne ami ugye nem annyira jó alsótápos házakba, így arany középútként választottam ezt, mivel elvileg jókat írnak róla, és a gyártója is jó bár talán soknak érződik a 450W de lehetséges későbbiekben kelleni fog.

    Videokártyának a mostani SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 lenne valamint háttértárnak a szintén meglévő Kingston SSDNow V300 120GB(rendszer ssd) és Seagate Barracuda 2Tb (adat hdd) és egy Hitachi 300gb (játék hdd) lenne. Később tervezem valamennyire nagyobbra lecserélni a hitachit is.

    Másik ilyen áras konfig ez lenne AMD-s:

    Alaplap ASUS A88XM-A 1 db 18.376 Ft
    Processzor AMD Athlon II X4 760K 3.80GHz FM2 BOX 1 db 21.170 Ft
    Memória CORSAIR 4GB DDR3 1600MHZ CL9 KIT CMX4GX3M2B1600C9 1 db 14.947 Ft
    Haz KOLINK CXA-SA01 1 db 6.426 Ft
    Tapegység XFX Pro 450W 1 db 13.514 Ft
    Esetleg ha lenne valami hasznos ötletetek ezekkel kapcsolatban szívesen várom és köszönöm előre is a segítséget :)

Új hozzászólás Aktív témák