Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz matisati #544 üzenetére

    Szia!
    Az IDE-s racket felejtsd el sajnos most már. Ha mégis ragaszkodnál hozzá, akkor egy drágább alaplap kell, amin még van IDE csatlakozó:
    pl. ASUS P8H67-M PRO ~30k

    Ha a keretbe belefér (nem tudom, jól értettem-e, hogy 400k-ról van szó), akkor ShellKretor ajánlatához képest én ezekhez még több RAM-ot vennék, azaz 2*2*4GB-ot. Illetve a 2300-as helyett egy gyorsabb processzort, 2500-ast (~55k) vagy akár még gyorsabb i7-2600-ast (~77k)
    Hogy csendesebb legyen, ha igazán teker a proci, akkor is, ehhez esetleg a gyári CPU hűtőt sem árt lecserélni: pl. Xigmatek Gaia ~7k

    Ha még mindig belefér, akkor esetleg nagyobb SSD-t is vehetsz - 128 GB - amire már az összes programod kényelmesen felfér. Persze egy 64GB-re is jó eséllyel elfér, de azért ezek a programok szépen tudnak nőni idővel :)

    Én mostanában csak CNX2-t használtam, de azzal meg lehet rendesen tölteni a 8GB-ot és a 2500-as proci is látható, hogy dolgozik...Pedig az én .nef file-jaim csak 10 MB-osak.
    (a 2600-as az képes 8 szálon is dolgozni, de nem tudom, a PS vagy LR érdemben kihasználja-e)

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák