Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tloszk

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni egy asztali gép összeállításában. Régebben eléggé otthon voltam hardver témában, de azóta eltelt egy pár év, mellettem pedig elszaladt a technika...

    Amire használva lenne: grafikai programozás (OpenGL), továbbá kísérletek masszív párhuzamosítással, GPGPU-val (OpenCL).

    Preferál platform mind CPU, mind VGA terén AMD. (Hogy miért AMD? Régebbi tapasztalataim szerint az Intel+nVidia páros sok esetben jóval drágább mint a hasonló teljesítményű AMD megoldások és ez az állítás a mai napig áll. Javítsatok ki, ha tévednék.)

    Processzor terén minimum 2 mag az irányadó, de inkább örülnék egy annál többel szerelt modellnek.

    Memória terén a "több jobb" elvét követem, minimum 2 GB-ra lenne szükségem.

    Háttértár esetén nem tartom szükségesnek SSD vagy egyéb hasonló "egzotikus" technológia alkalmazását. Egy szimpla winchester is megteszi.

    Tudom, meglehetősen ellentmondásos(nak tűnik), de a gépen használt operációs rendszer valamilyen Linux disztribúció lenne. (Tapasztalataim szerint az AMD proprietary driverei nem is olyan rosszak.)

    Nem vágyom egy erőműre, egy jó középkategóriás gép is megtenné, lehetőleg 100 000 HUF alatt (minél jobban minimalizálva az összeget).

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Üdvözlettel,
    tloszk

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák