Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Erikkk26

    tag

    Sziasztok!

    Adott a következő, nem mai darab vas ami a testvéremé:

    Alaplap: Asus P8B75-V
    CPU: i5-3470
    Ram: 1x KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz Kit FLFF65F-D8KQ9
    VGA: GT 640 (1GB)
    HDD: 500GB, 7200RPM HITACHI HDS721050CLA662
    Ház: Sajnos nincs róla infó
    Táp: Cooler Master B500 (RS-500-ACABM3)

    Kérdésem hogy szerintetek hogyan lenne érdemes javítani a konfigon?

    Tekintve hogy elég lassú, arra gondoltam hogy legelőször legalább egy ugyanilyen kategóriájú
    4GB rammal lehetne bővíteni, és ha az sem lenne elég bizonyos játékok alá amit még ez a gép képes futtatni, akkor még további 4GB-okkal és így lehetne benne végül akár
    4x4GB 1333Mhz is? Az a baj soha nem volt dolgom egy gépben több mint 2 ram modullal és így nem tudom hogyan lehetne a leghatékonyabban tervezni.
    Esetleg legyen teljesen cserélve pl. 1/2x8GB 1600Mhz-re?
    Nekem van éppen egy eladásra szánt
    "Kingston HyperX FURY 8GB DDR3 1866MHz HX318C10FB/8"
    ramom, ez is megtenné és így legalább rögtön 12 GB lenne ami elég kell hogy legyen mindenre? Viszont ezen opcióval dual channel gondolom ugrik?

    Másik dolog amire gondoltam hogy SSD-vel is kilehetne egészíteni ha befogad,
    ehhez lenne is nekem egy "Kingston 480GB SA400S37/480G" típusú SATA-s megoldásom.

    Esetleg elég lenne csak az egyikkel foglalkozni első körben, ram bővítés vagy SSD-vel felszerelés és már úgy is jelentős változás lesz rajta észrevehető?
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre és ha az általam felvázolt ötletek nem ideálisak, úgy szívesen fogadok javaslatokat akár használtan megvételre! Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák