Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Erikkk26

    tag

    Sziasztok! Barátomnak szeretnék egy konfiguráció ajánlást kérni új számítógép építéshez (valószínűleg pcx-el lesz összerakatva ha nekik lesz mindenből alkatrészük a kínálatban). Lényeg hogy csupán netezésre (közösségi média, böngészés, videózás stb.) zene hallgatásra és filmezésre kell. Mindenképp újan lesz vásárolva és lehető legolcsóbban szeretnénk kijönni. Kikötésnek csak annyi hogy dvd író kell bele és azt hallottam HDD-ből is 1 terát éri meg venni a legjobban szóval az jöhet bele. Előre is köszönöm!

  • Erikkk26

    tag

    Üdv! Új számítógépet tervezek venni a közeljövőben, és szeretnék érdeklődni hogy tudtok esetleg nekem egy olyan PC összeállítást ajánlani, amivel minden játék, legyen szó bármelyik legújabb címről is, képes futtatni minimum 60 fps-el max beállítások mellett 1080p-ben? Szeretném tudni mennyinél kezdődik egy ilyen masina ára és úgy számolni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    Elsődlegesen játékra, multi és single is vegyesen, és egyéb otthoni felhasználásra.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Nulláról indulásról lenne szó!

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    -ház
    -tápegység
    -processzor
    -alaplap
    -memória (nem tudom ma mennyi az ajánlottabb, 2x8 vagy 2x16 GB inkább hogy gondoljunk a későbbiekre is. Dual channel fontos!)
    -videokártya
    -legalább fél terás M.2-es SSD
    -1 vagy 2 tera HDD
    -processzor hűtő ha a gyárinál hatékonyabb, halkabb, akkor jöhet
    -házhűtés is amennyire csak szükség van a hatékonyságra, és a ház befogadóképességére való tekintettel, jöhet
    -és végül optikai meghajtónak pedig egy DVD író-olvasó.

    RGB-ről fogalmam sincs mi a felhozatal mert sosem volt hozzá szerencsém, ha sokat dob áron elhanyagolható, de ha van olyan ami szabadon ki/be kapcsolható, arra az esetre ha esetleg kiderülne hogy engem irritál így az asztalon mellettem, főleg ha villogna megállás nélkül, akkor legyen rá lehetőségem mégiscsak hogy kilőjem.. :D

    4. Mennyi a kereted rá?

    Jelen pillanatban korlátozott összeg, valószínűen nem elég a célra, ezért is érdeklődöm hogy mennyibe fájna a dolog legkorábban 1 hónap múlva történő vásárlásra!

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    AOC C24G1 (https://eu.aoc.com/en/gaming-monitors/c24g1)
    jelenlegi, de későbbiekben csere lesz, még fogalmam sincs mire. G-sync, Freesync-et nem ismerem, szintén sosem volt dolgom velük annak ellenére hogy ez a monitorom támogatja utóbbit, de hardverem nem volt soha, még máig sem alkalmas hozzá.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Egyedi igényeket fentebb a 3. pontba foglaltam, egyetlen dolog ami lenne még itt az RGB mellett, mégpedig hogy ha ablakos lenne a gépház annak örülnék, csak nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban és olyat nem szeretnék amiben törékeny üvegről van szó, ami sérülhet akár szállításkor vagy akár asztalon is könnyedén... Ha stabil a dolog akkor rendben van, máskülönben felejtős.. Természetesen ha nem ablakos lenne így a végső választás akkor RGB-re sincsen szükség.

    Köszönet előre is minden segítségért!!!

    [ Szerkesztve ]

  • Erikkk26

    tag

    válasz Erikkk26 #158999 üzenetére

    A gép valószínűleg a PCX-nél lenne szereltetve és vásárolva, ha árban jól kijön náluk, szükség esetén bios frissítés kéréssel együtt.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Zárógondolatnak egy kérdés: Hozzá nem értő embernek érdemes utasítások követése vagy bármely módon bios-ban módosítani dolgokat a hatékonyabb működés érdekében vagy elhanyagolható és alapértelmezett beállításokon is megfelelő lesz?

    (E sorok sajnos lemaradtak végéről)

  • Erikkk26

    tag

    válasz Erikkk26 #159000 üzenetére

    Bocsi a sok variálásért, az összeszerelés lényegtelen hol történik, Ipon is megfelel, a lényeg az lesz úgyis hogy hol jön ki olcsóbban. :) Ha úgy van én akár minden alkatrészt megveszem majd más-más boltból is akár külön ha úgy jobban jön ki csak akkor helyben kell itt Vas megyében gondolom valakit rá találnom hogy rakja össze :P

    [ Szerkesztve ]

  • Erikkk26

    tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést kérek mert nem tudom jó topikba írom-e ezt, de akadt egy helyzet, miszerint idősebb családtag régi pc-jével kapcsolatban szeretnék érdeklődni tőletek, mit javasolnátok a vassal kapcsolatban, lehet-e még valamire használhatóvá alakítani legalább Windows 10 alá (később talán 11), vagy ezt már érdemesebb lenne inkább csak leselejtezni / eladni. Jelen formájában undorító lassúsága végett nem érdemes bekapcsolni sem.
    Írom is a 2010-es számlán található alkatrészeket:

    Alaplap: AMD64 AsRock N68C-S DDR2+DDR3 GF7025
    CPU: AMD Athlon II X2 240 SAM3
    RAM: DDR II 1GB/800 Kingmax
    HDD: 250GB WD 7200 SATAII 8MB
    VGA Sapphire HD3650 512MB DDR2
    Ház (beépített tápegységgel): Midi ATX Mtech M18 400W

    Felhasználási cél semmi extra, a korábbiakban is elvárt böngészés (például fb, youtube), filmezés, és kb. ennyiben ki is merül a dolog. Ha nagyon számít, 720p+, 1080p-re nem képes monitoron (bocsi, hirtelen nem tudom megmondani natív felbontást) lenne használva a továbbiakban is, nincs tervben beújítás. Természetesen ha még menthető a téma, az is csak egy módon lenne sejtésem szerint megvalósítható, szóval pozitív értékelésekkel rendelkező megbízható eladótól megfelel a használt piac is, várnám az ajánlataitokat!

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • Erikkk26

    tag

    válasz jokeph #166563 üzenetére

    Érdekelne ez esetben feltétlenül egy új összeállítás is legfeljebb kb 140k keretig.

    Retro konfigot ha XP alatt még esetleg működésre is lehetne bírni a leírt felhasználási célokra akkor talán megkísérlem feltelepíteni azt rá, viszont op. rendszer elavultsága okából fakadó biztonsági rések nem tudom mennyire jelentenének kockázatot és milyen módjaim lennének rá kivédeni. Örülnék pár tippnek, remélem ez még nem számít offnak itt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Erikkk26

    tag

    válasz Erikkk26 #166564 üzenetére

    Amit elfeledtem meghatározni, 250 GB-os SSD bőven elég lenne, ár-érték arányban jónak számító 1 vagy 2 TB HDD társaságában.

    [ Szerkesztve ]

  • Erikkk26

    tag

    válasz moleculez #166566 üzenetére

    Tekintve hogy Linuxhoz még soha nem volt szerencsém, erre támaszkodva nem merek csak emiatt SSD-re beruházni. :(

  • Erikkk26

    tag

    Sziasztok!
    Vegyes gondolatokkal de megírtam az alábbi listát és szeretnék javaslatot kérni tőletek mit ajánlotok használt/új gépnek vagy alkatrésznek a következő felhasználási célokra:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    -Netezés, filmezés és régebbi verseny játékok, F1 2012-2014, ha nem nagy az árkülönbség esetleg 2016-2017-2018
    Dirt 3, esetleg Dirt Rally 2.0... (példaképpen, azért a low beállítás itt még elég csúnyácska..)
    ilyesmik, lényeg hogy nézzenek ki valahogy a játékok, legalább low-medium beállítások mellett 45+ fps körül már elég lenne, persze 60-nál igazán master race csak a dolog :P
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    -Van elfekvőben korábbról egy vasam minek alkatrészei a következők:
    AMD Athlon II X4 860K
    Asrock FM2A88M-HD+
    Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    Chieftec GPA-500S8 500W OEM
    2x Kingston 8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Red HX318C10FR/8
    Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író
    Raijintek Arcadia
    Érdemesebb lenne talán csak ebbe pattintani egy használtan nézett GPU-t és mehet a móka? Valamint van egy fel nem használt LC Power Cosmo Cool LC-CC-95 processzor hűtőm is amit anno abban a hiszemben vettem masinához hogy jó lesz hozzá csak nem sikerült beszerelnem tapasztalat hiányában... Végső soron akkor tényleg hozzá való :F:DDD vagy másik után érdemes néznem ha ez a gép lenne hasznosítva? Mert arra tisztán emlékszem a CPU gyári hűtőjével elviselhetetlenül zajos terhelés alatt.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - 👆
    4. Mennyi a kereted rá?
    -Ez a kérdés, miszerint egy ilyen gép mennyiből valósítható meg ha teljesen nulláról indulunk? Hogy valamit írjak is amiből valószínűleg úgysem menne, 100K
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2560x1080p a terv későbbre Freesync-el, addig 720p+ - 16:9 aspect ratio 1080p,
    minden esetben 60Hz kihasználása legalább a cél
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    -dvd olvasó/író és ssd legalább az op.rendszernek előny új gép esetén, valamint ha a jövőre nézve fejleszthető, bővíthető lenne az sem rossz, tekintve hogy most cél elég "olcsón" kijönni.

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Erikkk26

    tag

    válasz SyMbioTe #166796 üzenetére

    Használt is megfelel, főleg ha megbízható eladótól szerezhetem be a dolgokat. Új összeállítás esetében kb. mire lehetne számítani?

  • Erikkk26

    tag

    Sziasztok!

    Adott a következő, nem mai darab vas ami a testvéremé:

    Alaplap: Asus P8B75-V
    CPU: i5-3470
    Ram: 1x KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz Kit FLFF65F-D8KQ9
    VGA: GT 640 (1GB)
    HDD: 500GB, 7200RPM HITACHI HDS721050CLA662
    Ház: Sajnos nincs róla infó
    Táp: Cooler Master B500 (RS-500-ACABM3)

    Kérdésem hogy szerintetek hogyan lenne érdemes javítani a konfigon?

    Tekintve hogy elég lassú, arra gondoltam hogy legelőször legalább egy ugyanilyen kategóriájú
    4GB rammal lehetne bővíteni, és ha az sem lenne elég bizonyos játékok alá amit még ez a gép képes futtatni, akkor még további 4GB-okkal és így lehetne benne végül akár
    4x4GB 1333Mhz is? Az a baj soha nem volt dolgom egy gépben több mint 2 ram modullal és így nem tudom hogyan lehetne a leghatékonyabban tervezni.
    Esetleg legyen teljesen cserélve pl. 1/2x8GB 1600Mhz-re?
    Nekem van éppen egy eladásra szánt
    "Kingston HyperX FURY 8GB DDR3 1866MHz HX318C10FB/8"
    ramom, ez is megtenné és így legalább rögtön 12 GB lenne ami elég kell hogy legyen mindenre? Viszont ezen opcióval dual channel gondolom ugrik?

    Másik dolog amire gondoltam hogy SSD-vel is kilehetne egészíteni ha befogad,
    ehhez lenne is nekem egy "Kingston 480GB SA400S37/480G" típusú SATA-s megoldásom.

    Esetleg elég lenne csak az egyikkel foglalkozni első körben, ram bővítés vagy SSD-vel felszerelés és már úgy is jelentős változás lesz rajta észrevehető?
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre és ha az általam felvázolt ötletek nem ideálisak, úgy szívesen fogadok javaslatokat akár használtan megvételre! Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák