Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béci.

    csendes tag

    Sziasztok,

    szeretnék összerakni egy asztali gépet, elsősorban újabb játékokhoz, úgy hogy ha lehet hosszabb távon ne kelljen cserélgetni (~2 év múlva is elvigye az aktuális újdonságokat közepes-magas beállításokon 1080p-n, persze tudom hogy senki sem jós.)

    Az elmúlt években csak laptopom volt, így monitor, egér, bill-en kívül minden kell.

    Volt egy amolyan homályos elképzelésem, amit ma konkretizáltam, összenéztem, stb, de eléggé húzós lett a vége ~400e, még használt vga-val is (amitől nem ódzkodok amúgy).

    Igazából azt szeretném kérni, hogy egyrészt fikkantsátok meg amit magam össze írtam, van-e úgy értelme, másrészt hogy csak ~300e-ből mit javasolnátok, a lentiek alapján, ugyan úgy használt vga-val akár.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játékok, inkább singleplayer.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor, egér, bill.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház, táp, alaplap, cpu, gpu, ram, ssd, hdd.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Eredetileg ~300k-t szántam rá, de most hogy leültem és mindent összenéztem, 400k-nál tartok, ezért írok ide. Utóbbi sem lehetetlen, de azért kíváncsi vagyok 300k-ból mit ajánlanátok, meg mit szóltok ahhoz amit én összenéztem.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920*1080, nincs egyik sync sem ami tudom hogy ennyi pénznél gáz, de amúgy jó monitor amit nem szívesen cserélnék le (Dell p2414h).
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Spec igények: lehetőségekhez mérten legyen kompakt mAtx, nem kell semmi bazári ledes meg üvegfalas dolog stb. Erre nem sajnálok kicsit többet áldozni, így lett a 30k-s ház, ami majdnem tökéletesen az amire gondoltam.
    Játékok részéről kifejezetten szeretem a különböző szimuláción alapulókat, amiket jellemzően egyszálas cpu teljesítmény limitál csak, és a csillagos ég a határ, (factorio, rimworld, faf stb) szóval ezért indultam ki egyből egy tuningolható i5-ből + a hozzá való chipsetből stb, de a végösszeget látva kicsit elbizonytalanodtam hogy érnek-e ennyit :D erre jobban sajnálom a lóvét mint gondoltam.
    A komoly vga persze nem ezekhez kell hanem sztandard AAA gamekhez.

    Amit sikerült összenéznem:

    Ház:
    TJ08-E 30,000

    Alaplap:
    ASRock Z370M Pro4 35,000

    CPU:
    I5 9600K 90,000

    CPU hűtő:
    NOCTUA NH-U14S 25,000

    GPU:
    Használt 1080, 1070ti, 1070, attól függően hogy melyikből találok jó ajánlatot, de eddig főleg 1070ti-ket néztem 120,000 körül. (kifejezetten nem zavar ha bányász volt)

    RAM:
    HyperX 16GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT 45,000

    PSU:
    FSP Hyper M 500 20,000

    SSD:
    CRUCIAL 250GB MX500 M.2 SATA 15,000

    HDD:
    WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 13,000

    ez lenne kb 405e.

Új hozzászólás Aktív témák