Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marek86

    újonc

    Sziasztok!

    A segitsegeteket illetve a tanacsotokat szeretnem kerni PC vasarlas kapcsan. Az a tervem, hogy veszek egy GoPro Hero7 Black-et. Eddig meg nem nagyon foglalkoztam video vagassal, ezert esetemben nem egy pro felhasznalasrol lesz szo.
    A vasarlas elott igyekeztem a leheto legjobban koruljarni a temat, igy annyi mar biztos, hogy a mostani gepem (2012-es vasarlas) majdnem teljes cserere szorul (talan a tap es a proci hutto jo, bar utobbiban nem vagyok biztos, de ez most reszletkerdes elso korben).

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Internet, neha regebbi jatekok (Pl. Civ5) GoPro video vagas. Mivel GoPro-t meg nem hasznaltam, ezert nem tudom, hogy ez milyen minosegu videot fog jelenteni, de ha ugy adodik szivesen keszitenek 4K-s videot is.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    A meglevo 1 TB vinyot megtartanam (SATA3-as), de akarok melle SSD-t es uj vinyot is.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre :)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nem hataroztam meg keretet, mert az ar alapjan dontok majd, hogy belevagok-e.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    A monitorom sem egy izoms darab, feltetelezem az is cserere szorul. (Samsung, Model code: LS22D300NY/EN)

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Marka tekinteteben regebben az MSI-nek es ASUS-nak volt kiemelkedoen jo hire, de lehet azota sokat valtozott a vilag. :D

    A GoPro Fusin Studio App az alabbiakat keri:
    Supported Operating Systems: 64 bit Windows 10 in desktop mode only. 32 bit systems are not supported.
    CPU: Intel Core i5 Recommended: Intel Quad Core i7 or better
    Graphics Card: Intel Iris 620 Graphics card that supports OpenGL 4.1 or later
    Recommended: Dedicated GPU like AMD Radeon R9 290 with 4GB RAM. NVIDIA GTX 760 with 4GB RAM or better
    Minimum Video RAM: 4GB RAM
    Screen Resolution: 1280 x 800 (with 100% scale)
    Recommended: 1920 x 1080 or better
    RAM: 8 GB
    Hard Drive: 7200 RPM internal drive
    Recommended: Solid State Drive (SSD)
    If external, use USB 3.0 or eSATA

    Nos ezek alapjan, az itteni specifikus topikokat elolvasva, elkezdtem osszeallitani egy konfigot, de nehol megakadtam, es tudasom mar nem eleg.

    CPU: Intel Core i7-7700K 4.2GHz Socket 1151 dobozos /BX80677I77700K/
    RAM: 8GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury CL18 (1X8GB) /HX432C18FB2/8/ (4 db, 32 GB)
    Alaplap: ASUS ROG STRIX Z270H GAMING vagy ASUS PRIME Z270M-PLUS
    Graphics Card: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC videokártya /V809-2277R/
    Hard Drive: 1TB Toshiba 3.5" P300 SATAIII winchester OEM (HDWD110UZSVA)
    SSD: 512GB Samsung 970 Pro M.2 SSD meghajtó (MZ-V7P512BW)
    Monitor: Errol meg elkepzelesem sincs mit kellene.

    Kerdeseim:
    - RAM-bol szukseges lehet 32GB vagy eleg 16GB? Esetleg 24 GB (2x8 es 2x4 kiosztasban)?
    - Alaplapok kozul jo az egyik, esetleg jobbra van szukseg vagy meg jo egyszerubb is?
    - Videokartyarol mit gondoltok?
    - SSD-bol mekkora lenne az idealis?
    - Nem tulzas ez az osszeallitas a kezdo szintemet figyelembe veve?
    - Monitorral egyutt ez akar 500 felett van, ha ez az osszeallitas szukseges, akkor erdemes esetleg iMac-ben gondolkodni?

    Segitsegeteket elore is koszonom!

Új hozzászólás Aktív témák